Krem maślany do wykonywania ozdób/butter cream

izunia2007

Member
Cze 4, 2008
1,294
0
0
Na filmie masz wszystko dokladnie powiedziane co i ile czego
icon_smile.gif
 

bo66

Member
Kwi 4, 2008
370
0
0
92greg @ 30 Nov 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=782507Mam pytanie czy może ktoś wie jak się robi butter cream to jest taki krem do robienia kwiatów na torty. Jeśli ktoś wie jak zrobić ten krem to będę bardzo wdzięczny. Za odpowiedzi bardzo dziękuję. A to jest to o co mi chodzi

http://www.youtube.com/watch?v=zB4ibkH0V_4...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=nRDIBwiwugM...feature=related
Witam widzę,ze osoby kompetentne nie kwapią się z pomocą.Przeczytaj tutaj jest odpowiedz na Twoje pytanie.
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=5186
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,280
3,522
113
bo66 @ 12 Mar 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=834155Witam widzę,ze osoby kompetentne nie kwapią się z pomocą.
O, nie było to z Twojej strony zbyt grzeczne....
icon_sad.gif

Też mogłabym napisać, że poproszona o kilka ciekawostek i przepisów z Twojej kuchni nie kwapiłaś się z odpowiedzią, ale nawet mi przez myśl mi nie przeszło, by coś takiego zrobić....
icon_neutral.gif

Faraulę też tylko skrytykowałaś, zamiast podać swoją wersję podanej przez nią potrawy.
icon_neutral.gif

To jak to w końcu jest z tą Twoją chęcią niesienia pomocy?


Merytorycznie niestety nie pomogę, bo sama korzystam z translatora:
http://translate.google.com/translate_t?hl...l=en&tl=pl#

EDIT:

1 / 2 filiżanki utwardzonego tłuszczu roślinnnego (np. planta)
1 / 2 filiżanki masła lub margaryny
1 łyżeczka ekstraktu wanilii
4 filiżanki przesianego cukru pudru
2 łyżki mleka
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

bo66

Member
Kwi 4, 2008
370
0
0
Joanna @ 12 Mar 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=834156O, nie było to z Twojej strony zbyt grzeczne....
icon_sad.gif

Też mogłabym napisać, że poproszona o kilka ciekawostek i przepisów z Twojej kuchni nie kwapiłaś się z odpowiedzią, ale nawet mi przez myśl mi nie przeszło, by coś takiego zrobić....
icon_neutral.gif

Faraulę też tylko skrytykowałaś, zamiast podać swoją wersję podanej przez nią potrawy.
icon_neutral.gif

To jak to w końcu jest z tą Twoją chęcią niesienia pomocy?


Merytorycznie niestety nie pomogę, bo sama korzystam z translatora:
http://translate.google.com/translate_t?hl...l=en&tl=pl#

EDIT:

1 / 2 filiżanki utwardzonego tłuszczu roślinnnego (np. planta)
1 / 2 filiżanki masła lub margaryny
1 łyżeczka ekstraktu wanilii
4 filiżanki przesianego cukru pudru

2 łyżki mleka
Witam.
Nikogo nie chciałam obrazić i nawet mi przez myśl to nie przeszło. Niemniej są osoby,którym przetłumaczenie filmiku nie sprawiłoby żadnej trudności tego nie uczyniły.Z cala pewnością Ciebie nie miałam na myśli. Fraule nie krytykowałam,a raczej wyraziłam moje zdziwienie do wersji potrawy,która proponowała."To jak to w końcu jest z tą Twoją chęcią niesienia pomocy?"-W miarę moich skromnych możliwości zawsze chętnie udzielam pomocy(bo lubię pomagać o ile to jest możliwe).Pozdrawiam gorąco.
 

terjon

Member
Lip 22, 2007
767
0
0
Na filmie to masa jest taka biała i nie wygląda ani na masło ani na margarynę i ciągle coś jest dodawane.Mleka też więcej niż dwie łyżki.Nie tracę nadziei ,że ktoś dobrze przetłumaczy.
 

terjon

Member
Lip 22, 2007
767
0
0
Dzięki Agusia.Spróbuję zrobić taki krem ale bez kakao.Dam też trochę mniej mleka i zobaczymy co wyjdzie.A co to są cupcaki?
 

kornasia

Member
Maj 17, 2008
1,039
0
36
terjon @ 16 Mar 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=835852Nie tracę nadziei ,że ktoś dobrze przetłumaczy.
Nie wiem, czy moje tlumaczenie jest dobre, ale...

Misa do miksowania o pojemnosci 5 kwart
5-5 1/2 szklanki tluszczu utwardzonego (np. planty)
16 lyzek cieplego mleka
zmiksowac razem kilka minut na gladka mase
dodac 1 funt cukru pudru (chyba 450g), najpierw 4 szklanki, zmiksowac na wolnych obrotach, dodac reszte opakowania
jak sie polaczy dodac kolejny funt cukru pudru, miksowac powoli, pomagajc sobie szpatulka, by wszystko to co osiadlo na bokach miski zostalo ladnie wymieszane, a jak masa sie juz ladnie polaczy, to jeszcze chwile na szybkich, by zniknely wszystkie pecherzyki powietrza, masy wychodzi pelna miska.

(wolne obroty to byl 1 bieg, a szybkie to 6)

przepis, ktory przetlumaczyla Joanna pochodzi ze strony Wiltona, a tam podaja, ze jak masa ma byc biala, to nalezy zamienic maslo na utwardzony tluszcz i dodac lyzeczke ekstraktu maslanego bezbarwnego


Ja nie Agusia, ale cupcakes to takie male babeczki, cos jak muffins, tylko wlasnie posmarowane kremem
pozdr.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

AgusiaSz

Member
Maj 3, 2006
7,302
0
0
tak, dokładnie, cupcakes to takie ciastka/babeczki, coś jak muffiny, ale bardziej słodkie
icon_mrgreen.gif

ja robię ten krem czekoladowy, ale można też waniliowy (wtedy bez kakao), jadłam też z truskawkowym, cytrynowym i karmelowym, ale nie wiem za bardzo jak takie zrobić
fiesgrins.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

terjon

Member
Lip 22, 2007
767
0
0
Kornasia i Agusia wielkie dzięki.Czy można jeszcze kupić plante?Coś tam pamiętam ,że był taki tłuszcz ale nigdy nie stosowałam.Wyobrażam sobie,że jest to coś pośredniego między margaryną a smalcem i z tego krem nie wydaje mi się bardzo smakowity.Ale to są moje wyobrażenia i nie koniecznie muszą być prawdziwe.
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,565
1,097
113
Ja też należałam do proszących ...
icon_smile.gif
A zatem, wielkie dzięki za tłumaczenia.
Pozdrawiam wiosennie.
 

zunia

Member
Cze 11, 2008
115
0
0
Ciekwe jak smakuje ten butter cream, planta raczej w smaku nie jest za dobra, ale może w połączeniu z cukrem i masłem będzie ok, nie wiem, a Wy co sądzicie o smaku?