Boczniaki pieczone z rozmarynem i czosnkiem

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Przepis Lisa, przeklejam w formie niezmienionej:


Opakowanie boczniaków (500 g starcza dla 4 osób jako dodatek albo 2 jako danie główne)
2 główki czosnku
kilka gałązek rozmarynu
sól
oliwa
ew. pieprz

Dno płaskiego naczynia do zapiekania trzeba lekko posmarować oliwą, ułożyć grzyby tak żeby zachodziły na siebie, rozrzucić na nich nieobrane ząbki czosnku albo wręcz przekrojone w poprzek główki, kilka gałązek rozmarynu albo oberwane z nich igiełki, ale zdecydowanie musi być to świeży rozmaryn, skropić oliwą i do pieca na jakieś 25 minut. Trzeba sprawdzać, bo ja mam doświadczenie tylko z moją oszukańczą kuchenką. Solę już po upieczeniu, można przed.
Świetne do każdego mięsa, a mocniej przypieczone można porwać na wiórki i dodać do jakiejś mieszanej sałaty.
Upieczony czosnek, jeśli jest miękki, to w ogóle rewelacja.


Uwielbiam te boczniaki, zastanawiam się, czy kapelusze sów też by były dobre przyrządzone w ten sposób.

Lisie
anbetung.gif
anbetung.gif
anbetung.gif
 
  • Love
Reakcje: janie

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,293
1,345
113
Ojej, całkiem zapomniałam o tym przepisie, a pamiętam, że mi smakowały i mam go w swoich zapiskach.
Dobrze, Kawo, że przypomniałaś! Chyba dziś nabędę boczniaki.

A co to są "kapelusze sów"?
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,274
1,562
113
Ja się z tą nazwą spotkałam, ale chyba tylko w wątku grzybowym
icon_wink.gif
. Moje pierwsze skojarzenie jest zbieżne ze zdjęciem wstawionym przez Mi
rofl.gif

Dopiero w poniedziałek będę mogła skoczyć po boczniaki
icon_sad.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Boczniaki są dostępne w lasach - więc jesienią. A te hodowane to chyba cały rok... Jak pieczarki
gruebel_2.gif
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,274
1,562
113
Patrz, nie miałam pojęcia, że w lasach są. Ja nie mogłam długo kupić, bo jak się okazało mój Leclerc przestał je sprowadzać. A w Biedronce nigdy nie widziałam.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,274
1,562
113
Paczpani, jakie zdrowe. Dotąd żyłam w przekonaniu, że grzyby mają ino walory smakowe.

Właśnie zjadłam sałatkę wg Kręglickich: upieczone boczniaki ułożone na liściach sałaty, polane to sosem z oliwy, octu z sherry (u mnie balsamiczny) i musztardy miodowej. Powinny być jeszcze do tego uprażone orzeszki piniowe, ale nie miałam na stanie. Pocieszyłam się lampką białego wina.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
A no. Ja zazwyczaj robie sobie flaczki z boczniaków
icon_mrgreen.gif