Polewa wg oli

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
To moja dyżurna polewa. Stała, zbita i błyszcząca
icon_mrgreen.gif
icon_wink.gif
Gdy doda się więcej tłuszczu, można z powodzeniem używać do kudłacza vel kokosanek ;)


POLEWA WEDŁUG OLI

Składniki na 14-18 porcji ciasta:
1/2 masła roślinnego, 2 łyżki cukru pudru, 3 łyżki kakao, 1 jajo

Rozpuścić w garnuszku masło, dodać kakao, cukier i podgrzać mocno, ale nie zagotować. Zdjąć z ognia i mieszać, aż masa przestygnie. Wbić jajo i jeszcze raz wymieszać. Polewa jest ładnie szklista.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
noooo nie powiem, wygląda super następnym razem spróbuje Akulkowej polewy
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Śliczności

ale pytanek mam parę: czy to że się świeci nie znaczy że jest mokra? tj czy zasycha tak że dotykając palucha się nie ubrudzi? i jak się zachowuje przy krojeniu - czy się nie kruszy? no i czy nie macie stracha że jajo surowe?
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Basia - ślicznie ci się świeci :handclaps: Ja bardzo lubię tą polewę właśnie ze względu na jej błysk w oku ;) Mam nadzieję, że również ci smakuje :mrgreen:
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
CinkaJeśli trzymasz się proporcji, to nie jest "mokra". Nie oznacza to też, że jest chrupiąca jak czekolada - zwykła polewa ;)
A co do jaja, cóż - ja się jeszcze nigdy nie bałam, kupuję jaja w zaprzyjaźnionym sklepie (ogromniaste, czasem nawet dwużółtkowe są - kiedyś na święta kupiłam 80 i połowa była 2-żółtkowych, nieżle się głowiłam jak je na placek przerobić :mrgreen: ).
Ew. można sparzyć w skorupce :roll: Kogla-mogla nie jadasz wcale? Żałuj dziewczyno, żałuj za winy :mrgreen:
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Akulka :handclaps:
a kogla se ukręcę czasem mogla zrobię ale w pocichu bo dać dziecku się raczej obawiam, bo jedna kalorie liczyć by powinna, a druga jakby nie daj Boże salmonella :shock: so nic by z bidulki się nie ostało ;)
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
a kogla se ukręcę czasem mogla zrobię ale w pocichu bo dać dziecku się raczej obawiam, bo jedna kalorie liczyć by powinna, a druga jakby nie daj Boże salmonella :shock: so nic by z bidulki się nie ostało ;)
No masz "babo placek" :mrgreen: , a ja z dzieciństwa właśnie pamietam, że kogle "kubkami" jadłam. Dobrze, że chociaż mama czasami sobie dogadza ;)
 

Baśka

Member
Wrz 13, 2004
1,129
0
36
Akulka w smaku jest dobra, trochę długo schnie ale co tam dla efektu warto uzbroić się w cierpliwość
Cinka jeśli chodzi o surowe jajko nigdy nie miałam uprzedzeń - na zasadzie co komu pisane to i tak go nie minie, u siebie w kuchni będę się pilnować a diabeł jeden wie czym mnie inni częstują :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
jeśli chodzi o surowe jajko nigdy nie miałam uprzedzeń - na zasadzie co komu pisane to i tak go nie minie, u siebie w kuchni będę się pilnować a diabeł jeden wie czym mnie inni częstują :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
No właśnie, zresztą te wszystkie zatrucia salmonellą to się zdarzają w miejscach żywienia zbiorowego - wesela, stołówki, kolonie, ciastkarnie. Pojedyncze przypadki bardzo rzadko. Zresztą słyszał ktoś, by na wsi się salmonellą zatruli? Salmonella nie tylko z jaj pochodzić może....
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Oj no niby tak, macie rację - ja czasem też coś z surowym robię ale zawsze mam przy tym jakieś... zawahania :mrgreen:
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Na Cyckach Murzynki
icon_mrgreen.gif
Trochę mi nie pokryła biszkoptow do końca, bo za długo studziłam. Padnięta byłam juz tak, ze nie chciało mi sie w ogóle już jej podgrzewać
rofl.gif

Obraz_100.jpgObraz_099.jpg
 

Załączniki

  • Obraz_099.jpg
    Obraz_099.jpg
    74.7 KB · Wyświetleń: 0
  • Obraz_100.jpg
    Obraz_100.jpg
    71.7 KB · Wyświetleń: 0

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
taka jak BeatySz https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=13255&hl=polewa
ale jednak wole zagotowywac wszystko i miksowac samo jajko niz z cukrem.
Na pewno nie bedzie grudek.

Czy nadmiar mozna ewentualnie przechowac?
e raczej nie, bo z jajkiem sie nie da odgrzac.

Dziekuje za odpowiedz
icon_lol.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
właśnie miałam mówić, że podobna do mojej
icon_biggrin.gif

jajko ubite z cukrem czy bez cukru, to chyba nie bardzo istotne akurat w polewie, ale mnie jednak przekonuje bardziej zalewanie tego ubitego jajka goraca masa kakaowa niz taka przestudzona, dlatego pozostane przy swoim sposobie na polewe.