Makaron z sosem serowym-pesto

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
A było tak: w okresie bezpośrednio przedświatecznym marghe przyniosła coś pysznego: kluchy (jakies ravioli to było czy inne) z pysznym sosem serowo bazyliowo czosnkowym, pokryte wesoło połówkami pomidorków koktajlowych. Zielono biało czerwone - podawane na zimno.

Potem wydusiłam z Niej co to było. A jeszcze potem zrobiłam sama, ale jednak inaczej
icon_smile.gif


Uprasza sie zatem marghe, by wpisała swój przepis i okrasiła przepis zdjęciem.

Ja robiłam tak:
kupiłam ravioli z serami (a potem z szynka, bo juz dzis dwa razy robiłam - raz dla siebie, drugi raz dla męża), ugotowałam
W kubku ukręciłam sos: serek Philadelphia z zielonym pesto, duzo pesto. Pomidorki koktailowe pokroiłam na pół.

Do odcedzonych gorących ravioli dodałam sos, rzuciłam na to pomidory. Jakie to jest dobre!!!!!!!!!

Przypuszczam, że jest równiez dobre ze zwykłym makaronem, o czym nie omieszkam sie przekonać przy najbliższej okazji (czyli pewnie jutro).

marghe, dzieki za inspiracje
icon_smile.gif
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Pyszna była marghowa sałatka, tylko wyjedli wszystkie pomidorki zanim dopadłam do paśnika, dranie. Marghe, wpisz przepis, koniecznie, Wilk będzie cię po stopach całował i smyrał.
Graz, robilas z suszonych pierożków czy świeżych?
 

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
to były tortellini
icon_smile.gif

zdjęcia nie będzie, bo nie zrobiłam

a szło to jakoś tak

tortellini z mięsem (ale moga byc każde inne)
pomidorki koktajlowe
mozzarellki mini


sos: zmiksować : dużo bazylii, czosnek, ciut serka typu Philadephia /Twój Smak, ciut octu lub cytryny, parmezan starty, sól, pieprz

chyba wsio

wymieszać i już
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
Melduję, że sam goły makaron (nie w wersji tortellini czy rawioli) z sosem wg Graz (czyli serek plus pesto) jest pyszny
icon_smile.gif
 

szachownica

Member
Kwi 18, 2006
702
0
0
zrobiłam wg. marghe, jeju ale to pyszne
mniam.gif
czekam na psiapsiółki, żeby je tym nakarmić ale nie mogę się powstrzymać od podżerania,
graz, wielkie
anbetung.gif
anbetung.gif
anbetung.gif
za upublicznienie przepisu.
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Dobre, pyszne nawet. Siedzę opchana i nie mam siły się ruszyć. <wyszczerz>

Została mi połowa pierożków i trochę sosu, dołożę serka, szpinaku, suszonych pomidorów i sera tartego, wymieszam i zapiekę.
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Bardzo doooobry sosik
mniam.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
hop hop
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Ostatnią edycję dokonał moderator: