marsowe płatki

pszczolka

Member
Maj 27, 2007
41
0
0


3 batony mars
55 g masła
70 g płatkó kukurydzianych

W garnuszku roztapiamy masło i pokrojone batoniki. Wsypujemy płatki i dokładnie meszamy. Na blaszce wykłamy łyżką ciasteczka. Wkłądmay do lodówki do zasygnięcia.

Polecam wam ten prosty, błyskawiczny deser. Jest wyśmienity. Myślę że można dodać też trochę rodzynek wtedy w smaku będzie przypominał baton picnic.

Przepis pochodzi z ksiązki Feast Food that celebrates life Nigelli Lawson
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Czy ciasteczka są lepkie?
I czy bardzo słodkie? Bo mars, to raczej sam cukier
gruebel_2.gif


Ja bym kakao lub kawę dodała dla przełamania słodyczy i ew. podrasowała kapką czegoś mocniejszego
fiesgrins.gif
?
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
a ja nie rozumiem idei takich dan, oczywiscie to uwaga do Nigelli, nie do Pszczółki
icon_smile.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,370
3,643
113
Malgosimi @ 1 Nov 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=613877a ja nie rozumiem idei takich dan, oczywiscie to uwaga do Nigelli, nie do Pszczółki
icon_smile.gif
I ja też nie....
Pewnie dlatego, że po prostu nie lubię tego typu gotowych batonów, a zwłaszcza marsów. Nie mogę się w nich doszukać niczego poza przeraźliwie słodką, mdlącą, lepką słodyczą.
Ale na przykład mój mąż je uwielbia.....
 

trini

Member
Paź 13, 2007
488
0
0
no własnie - mnie też nie pociąga...
Kiedyś się zachwycałam kufnią Najdżelli - ale powiem Wam, że dzis obejrzałam jej program, i szczerze mówiąc...
wywróciło mnie na drugą stronę przy tzw. puddingu z chleba hehe
icon_wink.gif


ACZKOLWIEK...
icon_wink.gif
młoda i miaużon chętnie by pewnie wtrąbili coś takiego - ale odkąd młoda jest uczulona na czekoladę to i tak odpada...
icon_frown.gif
 

laura

Member
Maj 16, 2007
922
0
0
Trini to zrob z przepisu batoniki ryzowe z marshmallows. Te platki hmm... ,tak sobie pomyslalam aby wykorzystac zamiast ryzu,beda chrupiace.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

laura

Member
Maj 16, 2007
922
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

Jaco

Member
Gru 5, 2004
6,655
1
0
A ja stanę w obronie tych płatków
icon_lol.gif
. Marsów organicznie nie lubię, za słodkie dla mnie, za mdłe. Ktoś mnie jednak kiedyś uszczęśliwił ich całą paczką, leżała w domu, nikt tego jeść nie chciał. Przerobiłam partiami na te płatki i wszyscy z przyjemnością schrupaliśmy. A jaka wygoda była jak się goście niespodziewanie zapowiedzieli. 15 minut pracy, 15 chłodzenia na szybko i na stół wjechała fajna pochrupanka do kawy. Jednym słowem - nie żeby to jakieś aj waj było ale fajny i prosta zatkajdziura o której warto pamiętać.
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Jaco, ja nie twierdzę, ze kiepski pomysł. Dzieci, w większości, uwielbiają takie rzeczy. Moje koleżanki jadły domowe szyszki itp. a moja Mama ni chciała mi robić takich rzeczy. Czułam się nieszczęśliwa z tego powodu
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
A ja byłam szczęśliwa: zajadałam te szyszki z "dmuchanego" ryżu. To jeden ze smaków dzieciństwa. Ale wtedy, to różne rzeczy mamy dla swoich dzieci wymyslały, bo w handlu, to wyboru dużego nie było...... wyroby czekoladopodobne, albo astronomiczne kolejki w sklepie firmowym Wedla.....
 

orelia

Member
Cze 25, 2007
3,049
0
0
A ja zrobiłam je wczoraj z i dla mojego 6 letniego chrześniaka Szymka i bardzo nam się podobało samo ich robienie a w smaku też całkiem dobre, wcale nie za słodkie, jak dla nas!!
 

Załączniki

  • CIMG0229.JPG
    CIMG0229.JPG
    655.3 KB · Wyświetleń: 0
  • CIMG0231.JPG
    CIMG0231.JPG
    638.6 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator: