Slodkie buleczki z serem

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Slodkie buleczki z serem

Klasyczne kolaczyki - krazki z ciasta drozdzowego z kopczykiem nadzienia serowego, mieciutkie i pyszne

1 1/2 lyzeczki suchych drozdzy lub 5 dag swiezych
1/2 szklanki cieplego mleka
1 lyzka cukru
1/2 szklanki maki

4 duze zoltka
1/2 szklanki cukru pudru
2 lyzki cukru waniliowego
3 szklanki maki
4 lyzki roztopionego masla

Nadzienie serowe:
4 lyzki miekkiego masla
1/2 szklanki cukru pudru (lub wiecej)
1 zoltko
1 lyzka cukru waniliowego
400-500g sera twarogowego

Nadzienie serowe: Utrzec maslo z cukrem pudrem i zoltkiem, dodac cukier waniliowy i roztarty ser. Dobrze utrzec, az masa serowa bedzie gladka. Drozdze rozpuscic w cieplym mleku, dodac cukier i make, dobrze wymieszac i zostawic do wyrosniecia, okolo 10-15 mniut. W tym czasie rozpuscic maslo, ubic zoltka z cukrem. Przesiac make do duzej miski, dodac wyrosniety rozczyn i ubite z cukrem zoltka, dobrze polaczyc i wyrabiac az ciasto jest gladkie i lsniace (jezeli ciasto jest za geste, dolac troche cieplego mleka), wlac rozpuszczone maslo i ciagle wyrabiac az ciasto zacznie odchodzic od reki. Uformowac w kule i zostawic do wyrosniecia w misce, az podwoi objetosc. Przelozyc ciasto na stolnice, delikatnie wywalkowac na grubosc 1 1/2 - 2cm, wycinac koleczka i ukladac na wylozonej pergaminem blasze. Przykryc i zostawic do ponownego wyrosniecia. Uzywajac dna malej szklaneczki, lekko zrobic plytke wglebienia w buleczkach, nalozyc nadzienie serowe i posmarowac rozbeltanym jajkiem. Piec w temperaturze 180 st.C przez okolo 20-30 minut.

Jak kazde drozdzowe ciasto - pyszne jeszcze cieple
icon_smile.gif


12407tw.jpg
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
ja tez slinotoku dostaje :mrgreen: :dump:
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
ja tez slinotoku dostaje :mrgreen: :dump:
 
Lis 27, 2004
3,568
0
0
Zrobiłam! :shock:
Maszyną do chleba kręciłam ciasto. Tyle że najpierw żółtka z cukrem ukręciłam ręcznym mikserem. Zeby się nie urobić... :roll:

I są pyszne!

MzM
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Ja dokladnie tak samo robie Magda
icon_smile.gif


Ciesze sie, ze sie obylo bez ufo :mrgreen: :cheers: :cheers:
 
Lis 27, 2004
3,568
0
0
Ufo to może nie było, ale wyszły nieco koślawe... :mrgreen:
Bo ja nie mam dobrej foremki-kółeczka do wycinania i robiłam to foremką do małych tartelletek.
Ale smakowo - sukces! Marek i Marianna po kolacji zjedli po 3 sztuki... :dump: :mrgreen:
Jak można na pełny żołądek pożreć 3 duże drożdżówki, tego ja nie wiem, ale widać można... :shock: :shock: :shock:

MzM
 

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
Super bułeczki! masa serowa pierwsza klasa.
Zrobiłam je z połowy porcji i wyszło mi 14 małych bułeczek z duzym serem.
icon_biggrin.gif

Pycha!
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Piekne owieczko, takie serowe i puchate
icon_smile.gif
I niestety znowu mnie kusi :dump:
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Przyłączam się do pochwał - super są. I na drugi dzień też.
icon_smile.gif

Wycinałam krążki szklanką, a wglębienia robiłam szklanką do wódki. Wyszły mi śliczne minikołaczyki. A nadzienie rewelacja! Mniam!
Przepis do częstego powtarzania.
icon_smile.gif
 

snoo

Member
Lut 17, 2005
28
0
0
Ja również je chwalę-są rewelacyjne (zdanie całej rodziny), brat zjadł po kolacji 2 i 2 na noc. Biorąc pod uwagę to, że zrobiłam w sumie 11 wsunął prawie 1/3 sam :wink: a to największy komplement :mrgreen:
Do serka dodałam kokosu -pycha
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Bajaderko, Twoj profesjonalizm powala na kolana.

A moze ktos wie jak zrobic mase budyniowa?
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
No wlasnie, co z ta masa budyniowa? Ktos wie?
 

sd_silver

Member
Wrz 20, 2004
1,464
0
0
ja robie tak:
Nadzienie serowo-budyniowe

25 dag sera śmietankowego (mielonego),
1 budyń waniliowy bez cukru
1 szklanka mleka
cukier do smaku


sposób przygotowania
Ugotować budyń 1 szklance mleka, wystudzić utrzeć z serem i cukrem do smaku.
Z ciasta drożdżowego formować bułki z dokiem, do dołka wkładać ser, posypać kruszonką i piec jak zwykle.
dodatkowe informacje
Uwaga bo ser trochę rośnie i może wypłynąć.
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Zrobiłam. Wczoraj przed polnoca pieklam.
Zapach powalajacy.
Nadzienie zgapilam od Silverki. Na drugi raz musze sie zaopatrzyc chyba w hula hop do wycinania wiekszych kólek.
Z porcji wyszlo mi 16 mini drozdzoweczek, acha i lepiej pomazac bialkiem przed wlozeniem nadzienia.
No a i zapomnialam powiedziec ze sa pyszne. To juz chyba żadna nowosc w odniesieniu do przepisow bajaderki :lol:
 

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
Zrobiłam. Wczoraj przed polnoca pieklam.
Zapach powalajacy.
Nadzienie zgapilam od Silverki. Na drugi raz musze sie zaopatrzyc chyba w hula hop do wycinania wiekszych kólek.
Z porcji wyszlo mi 16 mini drozdzoweczek, acha i lepiej pomazac bialkiem przed wlozeniem nadzienia.
No a i zapomnialam powiedziec ze sa pyszne. To juz chyba żadna nowosc w odniesieniu do przepisow bajaderki :lol:
a gdzie to nadzienie znaleźć u Silverki?