Bajaderki drożdżowe zajaczki z glazurą miodową

kamila

Moderator
Członek ekipy
Wrz 13, 2004
11,874
0
0
Wiosenno-wielkanocne buleczki, lekko slodkie, pyszne na sniadanie z maselkiem i miodem lub dzemem

1330.jpg


składniki
1 szklanka mleka
4 lyzki miodu
2 1/2 lyzeczki suchych drozdzy
4 lyzki rozpuszczonego masla
2 duze zoltka
4 szklanki maki
1 1/2 lyzeczki soli

Glazura:
2 lyzki miodu
4 lyzki masla
2/3 szklanki cukru

12 rodzynkow, przekrojonych na pol

sposób przygotowania
W rondelku podgrzac mleko z miodem az bedzie lekko cieplawe, zdjac z palnika dodac drozdze i zostawic na 5 minut. Dodac zoltka i maslo i dobrze wymieszac, przelac do duzej miski. Stopniowo dodawac make, dodac sol i wyrobiac ciasto az bedzie gladkie i lsniace, okolo 15-20 minut. Zostawic przykryte do wyrosniecia w cieplym miejscu na okolo 1 1/2 godziny, az podwoi objetosc. Mozna rowniez przykryte ciasto zostawic do wyrosniecia w lodowce na cala noc i ksztaltowac buleczki rano nastepnego dnia.

Glazura:
Wszystkie skladniki podgrzac lekko w rondelku, az maslo sie rozpusci, zdjac z palnika i utrzymywac ciepla pod przykryciem.

Wyrosniete ciasto przelozyc na stolnice, podzielic na rowne 12 czesci i kazda uformowac na kszalt jajka. Ukladac na posmarowanej maslem lub wylozonej pergaminem blasze. Teraz uzywajac czystych nozyczek nadac im ksztalt zajaczka. Trzymajac nozyczki prostopadle do blachy zrobic male naciecie w grubszym koncu buleczki - to bedzie ogonek.
Uszy uzyskamy robiac dwa 5cm naciecia nozyczkami z dwoch stron buleczki, zaczynajac od grubszej czesci i tnac w kierunku wezszej. Na oczy zrobic wglebienia patyczkiem w waskiej czesci wcisnac polowe rodzynki (dosc gleboko, by przy rosnieciu nie wypadly).
Posmarowac buleczki polowa cieplej glazury i zostawic do wyrosniecia luzno przykryte plastikowa folia na okolo 45 minut az podwoja swoja objetosc. Po wyrosnieciu posmarowac reszta cieplej glazury i piec w temperaturze 200ºC przez okolo 10 minut, moze nawet krocej. Poniewaz smarowane sa slodka glazura, moga wiec sie szybko przypalic, wiec trzeba zerknac do nich od czasu do czasu. Dobrze jest tez wlozyc na spod piekarnika pusta blache, a blache z buleczkami wsunac na srodkowa polke, wtedy nie przypala sie od spodu.

Fotoinstruktaż:

bu_eczki_ptaszki.jpg
 

Załączniki

  • bu_eczki_ptaszki.jpg
    bu_eczki_ptaszki.jpg
    31.1 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator:

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Graz, moze zrobie instruktarz fotograficzny to bedzie latwiej zrozumiec
icon_smile.gif
Chociaz jak juz sie ma uformowana bulke przed soba to latwiej to zobaczyc niz tylko czytajac :mrgreen:
 

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
bajaderko, no to może zrób ten fotoinstruktarz dla takich jak ja :mrgreen:
bo króliczki sliczne, dzieciom sie spodobają, to pewne
 

byczek

Member
Sty 22, 2005
11
0
0
Bajaderko, ja rowniez chetnie skorzystam z fotomontarzu, gdyz moje zdolnosci tworcze sa bardzo kiepskie :cry: A te zajaczki sa po prostu cudne

Pozdrowienia
byczek
 

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
Będę je robić po raz trzeci w tym roku.
icon_smile.gif

Są rewelacyjne. Pierwsze wyszły mi takie bardziej gremliny niz zające, ale później juz bylo tylko lepiej.
icon_smile.gif


Graż, bajaderka bardzo ładnie wytłumaczyła w samym przepisie jakje powycinać. Nie ma większego gamonia manualnego niż ja, więc spokojnie, na pewno dasz sobie radę.
icon_smile.gif
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Ciasto wyrasta :wink: :wink:
Już się ich doczekać nie mogę bo wyglądają ślicznie
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ale zrobię niespodziankę dzieciakom hihihi..............
 

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
malinna, to chyba powinnam poćwiczyć przed świętami, żeby wyszły ładne, a nie zajączki z zajęczą wargą i ptaki-pokraki
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
malinna, to chyba powinnam poćwiczyć przed świętami, żeby wyszły ładne, a nie zajączki z zajęczą wargą i ptaki-pokraki
Ja dziś robiłam pierwszy raz i wyszły kapitalne zarówno w smaku jak i w swym wyglądzie. Dzięki za przepis :lol: :lol: :lol:
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0

urbasia

Member
Gru 23, 2004
2,533
0
36