Baby Chelsea buns

bernadek

Member
Lut 25, 2007
671
0
0
450 g mąki (np. tortowej)
1 łyzeczka soli
50 g. cukru pudru
7g ( czyli 1 torebka) drozdzy suchych
60 g masła
150 ml. mleka
2 jaja

Nadzienie:
80 g brązowego cukru
1 łyżeczka cynamonu
75 g rodzynek
50 g pocietych , suszonych moreli
25 g porzeczek ( ja dałam 1 rozpaćkanego banana)

30 g masła- do posmarowania ciasta
trochę miodu do posmarowania ciasta

Masło ( 60 g) rozpuścić w rondelku , dolać mleko i podgrzać. Przestudzić , mleko ma byc ciepłe , ale nie gorące.
Mąkę , cukier puder i sól przesiać do miski , dodać drożdze . Dodać jaja i mleko z masłem , wymieszać az składniki sie połączą, następnie przełozyć ciasto na stolnice i wyrabiać 5- 10 min.
Ciasto włożyć do wysmarowanej masłem miski i odstawić w ciepłe miejsce na ok. godzinę, musi podwoić swą objętość.

Wsypać do miski wszystkie składniki nadzienia i dobrze wymieszać.

Wyrośnięte ciasto wyłozyć na opruszoną mąka stolnicę i podzielić na 4 części. Każdą część rozwałkować w prostokąt wielkości 12 cm x 20 cm.
Prostokąty posmarować rozpuszczonym masłem , zostawiajac czyste brzegi. Rozłożyć nadzienie i zrobić z ciasta wałek.
Każdy wałek przeciąć na 4 części , co daje nam 16 kawałków.
Roladki ułozyc w kwadratowej ( ok. 20x 20cm) nasmarowanej masłem formie. Przykryc ściereczką i odstawić na 30 min.
Piec w 200 C przez 20 min. Po tym czasie posmarować ciasto podgrzanym miodem i piec jeszcze 5 min.
Upieczone ciasto zostawić na 10 min. , następnie wyciągnąć je z formy i ułożyć na kratce do wystygnięcia.

mm2akUfU5ZWOp73CgX.jpg


B51Ku1zaWvGAE2yNwX.jpg
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Mmmmm...moje ulubione...
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Podam Ci swoj przepis - jesli chcesz...
icon_biggrin.gif
 

bernadek

Member
Lut 25, 2007
671
0
0
Oczywiscie , że chcę
icon_smile.gif

Jak ci pasuje , załuż nowy wątek lub wklej przepis tutaj, uważam , że im więcej opcji tym lepiej, kazdy znajdzie coś dla siebie. Tym bardziej , że te z Country... są dobre ale ciasto szybko wysycha, żeby byly dobre na drugi dzień , trzeba je chyba w worku przechowywać , ja swoje włożyłam do chlebaka i dziś są troche suche
icon_sad.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Sama mam ze trzy, różniące się nieznacznie, przepisy
rofl.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
moje buns z makowym nadzieniem (ciasto od chelsea buns)


a tu Chesea buns (w oryginale)...



bardzo miekkie ciasto, te Ch B sa swietne rowniez nastepnego dnia...krece w maszynie (hihihihi)...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: