Herbata sloneczna *

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Wpisze tu, bo w Niebie zaginie
icon_smile.gif


Herbata sloneczna

4-6 torebek herbacianych (lub 4-6 lyzeczke listkow - listki musza byc w zaparzaczu, lub zawiniete w gaze) umiescic w duzym sloju lub dzbanku. Zalac 1 1/2 litra zimnej nieprzegotowanej wody, przykryc. Zostawic w pelnym sloncu 2-3 godziny w zaleznosci jak mocna herbate chcemy uzyskac.
Torebki wyjac, herbate schlodzic w lodowce. Podawac z lodem - mozna oslodzic do smaku, podawac z plasterkami cytryny itp.

Mozna razem z herbata dodac dowolnych ziol - ja lubie z mieta i melissa na przyklad, pysznie cytrynowo- mietowa
icon_smile.gif


img71379at.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Robiłam i super wyszło :!: :mrgreen:

Bajaderko jaka piękna fotka :!: :shock:
:cheers:
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Od kilku dni ja robie: kolor, aromat i smak swietne. Polecam: proste, wygodne i smaczne.
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Wczoraj ewakuowalam herbate z powodu deszczu / na szczescie naciagnela /, a dzisiaj nie moge jej zrobic
gruebel_2.gif
Gdzie to slonce...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Metoda ta ma jeszcze jedna zalete. Mozna uzywac herbaty w torebkach, a nie czuje sie tego okropnego smaku bibulki.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Linn @ 1 May 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=496815Wczoraj ewakuowalam herbate z powodu deszczu / na szczescie naciagnela /, a dzisiaj nie moge jej zrobic
gruebel_2.gif
Gdzie to slonce...
u mnie!
icon_razz.gif

zyleta!

czytam o zaparzaczu...
moze byc taki?
images


i urwac od niego lancuszek?

a luzem nie mozna?
pytam, bo mam czajniczek z Japonii i on ma doskonale, geste sitko, wiec przecedzenie nie byloby najmniejszym problemem.
I tak przelewam ze sloika do dzbanka.
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Mam gdzies taki zaparzacz... Musze poszukac. Na razie robie z torebek, a wlasciwie wezelkow. Tak sobie mysle, ze takie wezelki moglabym zrobic sama. Musze kupic gaze.
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Dzisiaj zrobilam taka kombinacje:
1 torebka Earl Grey Tea
1 torebka Czarna porzeczka-zenszen-wanilia / Twinings infusion /
plus troche soku z cytryny
1 litr wody / tak dobrze naciaga, ze wiecej nie potrzeba /
Swietny smak: przypomina kompot z rabarbaru / takze kolorem /. Jesli ktos nie ma dostepu do rabarbaru / ja nie mam /, to polecam. bedzie smakowac.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
jobi @ 1 May 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=497138Ker, jak masz dobre sitko, to ja nie widzę problemu z sypaną. Najwyżej jedną porcje zmarnujesz, ale myślę, że nie
wlasnie ja mysle, ze luzem sypana bedzie lepiej naciagac niz zamknieta w tej w ogole nie przezroczystej zbroi. Slonce tam do niej na pewno nie dojdzie.
Kupilam specjalnie zielona z imbirem, ale nie robia torebek.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
To nie tylko slonce, ale takze temperatura. Ja w kazdym razie robilabym wezelki / jedna herbate mam wlasnie w firmowych wezelkach /, np. z gestej gazy moglyby byc.
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Jeszcze bedzie. U mnie tez ostatnio bylo w kratke: raz robilam, raz nie... Dzisiaj bedzie wspaniala: Earl Grey plus 4 owoce czerwone...
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Hm, czas odświeżyć pamięć jak ta herbatka smakuje
icon_lol.gif
daumen.gif
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Linn @ 5 May 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=499277Dzisiaj zrobilam taka kombinacje:
1 torebka Earl Grey Tea
1 torebka Czarna porzeczka-zenszen-wanilia / Twinings infusion /
plus troche soku z cytryny
1 litr wody / tak dobrze naciaga, ze wiecej nie potrzeba /
Swietny smak: przypomina kompot z rabarbaru / takze kolorem /. Jesli ktos nie ma dostepu do rabarbaru / ja nie mam /, to polecam. bedzie smakowac.
Oj ja nie mam dostepu...a takie pyszne w domu robilismy drozdzowe z rabarbarem i kruszonka...
Akurat mam na stanie Earl Grey Twinings i z czarnej porzeczki Tetley, ale bez dodatkow. Wyprobuje.