Omlet (placek) owsiany z owocami*

Boshka

Member
Sie 23, 2006
6,400
0
0
To bardzo syte sniadanie
icon_smile.gif


Robie tak: wieczorem platki owsiane do miski + troche wody. Rano wbic w to 2-3 jajka. Jak ktos lubi na slodko dorzucic pokrojony banan czy inne owoce.

Maslo klarowane (albo zwykle, ale klarowane sie tak nie pali) na patelke, rozgrzac, wlac miksture, 3-4 minuty na srednim ogniu, przerzucic na druga strone jak jest dobrze sciete (najlepiej lopatka), przykryc pokrywka i dac na minimalny ognien na kolejna 2-3 minuty i gotowe icon_biggrin.gif


A jak sie zapomne wieczorem, mozna po prostu zalac platki rano paroma lyzkami wody i zostawic na chociaz 5 minut

Mozna tez na slono z np. grzybami i serem.

Ten ze zdjecia jest z:
40 g platkow owsianych
3 jajek
1 banana
szczypta cynamonu

i jest to porcja na 2 osoby (albo jednego glodomora)

Na jedna osobe robie z:
30 g platkow owsianych
2 jajek
1/2 banana



Mozna dorzucic inne owoce, wazne tylko, zeby tych owocow nie bylo zbyt wiele, bo bedzie zbyt mokre do przewrocenia na druga strone.

Jesli komus za malo slodko, moze polac placek ociupina miodu czy innej slodkosci.

Werrsja na slono tez dobra, ale jesli dodajemy ser, to tez nie przesadzac, bo bedzie sie do patelni przyklejal.
 

Załączniki

  • placekowsiany.jpg
    placekowsiany.jpg
    35.4 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,279
3,521
113
Bardzo smaczne danko. Zrobiłam bez owoców, z odrobiną soli i posypałam po wierzchu kiełkami rzodkiewki.
Użyłam płatków górskich extra, które nie wymagają gotowania, więc je tylko na kilka minut zalałam niewielką ilością wody.
Na pewno będę powtarzać.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Boshka

Member
Sie 23, 2006
6,400
0
0
Joanno, tez robie najczescieej tylko ze sola
icon_biggrin.gif


Podstawowa dla mnei zaleta jest to, ze jest sie sytym przez dlugi czas, czyl;i nadaje sie pzred wyjazdem na wszelkie wycieczki
icon_biggrin.gif
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,275
1,562
113
Właśnie zajadam, pyszne!!! (wersja z bananami). Tylko dla mnie porcja z 30 g płatków to zdecydowanie za mało.
 

MarthaB

Well-known member
Kwi 9, 2009
2,831
53
48
yrsa @ 9 May 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1428951Właśnie zajadam, pyszne!!! (wersja z bananami). Tylko dla mnie porcja z 30 g płatków to zdecydowanie za mało.
Też zrobiłam, porcję dla jednej osoby, a dosiadł się do mnie 4-letni syn i połowę mi zjadł
icon_smile.gif
Więc też pachniało malizną, tym bardziej, że zrobiłam z jednego jajka. Ale bardzo smaczne, zawiera moje ukochane płatki owsiane, więc wchodzi na stałe do mojego jadłospisu. Acha - omleta podałam z domowym dżemem truskawkowym.
 

Boshka

Member
Sie 23, 2006
6,400
0
0
Martha, jedno jajko to stanowczo za malo. Toz ja potrafie spokojnie 3 zjesc
icon_wink.gif


Yrso, cisze sie, ze smakowalo
icon_biggrin.gif
jak malizna smierdzi, to trza by 3 jajka i calego banana
icon_biggrin.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,279
3,521
113
U mnie już wszedł na stałe do jadłospisu (w wersji bez banana). Ostatnio robiłam na śniadanie synowi, też tylko z solą, bardzo mu smakował.
Płatków teraz nie ważę - daję trzy łyżki na 2 jajka.
Raz zrobiłam z płatków wymieszanych z otrębami, również był smaczny.
Dziś też miał być, ale okazało się, że zabrakło jajek, więc zjadłam namoczone płatki z bakaliami, jabłkiem i jogurtem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Robię jutro, ale z mniejszej porcji, takiej jednoosobowej. Dla mnie zbyt duzo bananów. Zobaczymy, co mnie wyjdzie. Mam nadzieję, że dobre. Pozdrowienia i do jutra.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,279
3,521
113
Dziś zrobiłam z bananem i dla pełni rozpusty posmarowałam gęstym jogurtem i posypałam plasterkami truskawek.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Ile to bedzie 50g platkow? Pol szklanki? Zeby z waga sie nie bawic pytam, bo rozumiem, ze jak czesto robisz to robisz juz na oko.

Musze!
Przed szkola im zaserwuje. Moze juz w poniedzialek, akurat bedzie zimno, a na upaly ukreca sobie sami kulki z maslem orzechowym.

Tez mam pytania:
- Czy mozna uzyc grube platki? Ale jak jest lepszy z drobnych to zrobie tez radosnie z drobnych. Malzonek nie wiedzial, ze preferuje grube i zakupil w okazyjnej cenie. Ze 4 kilo paczka ma
icon_lol.gif

- Starsze dziecko kilka miesiecy wstecz oznajmilo, ze nie lubi bananow. Koniec kropka. Przelknie w omlecie, czy bardzo czuc tego banana? Bananowe na oleju wcina i nic mu nie przeszkadza, koktajle jak robie tez pije.
- Czy do omleta na slono trzeba dodac ser? Czy z samymi pieczarkami (czym jeszcze?) bedzie dobry?
Wiem, jak robilam kotleciki z owsa to z podsmazonym porem i orzechami wloskimi byly bardzo dobre.

Jutro maslo klarowane robie!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Zrobiłam na śniadanie. Nie ważyłam płatków, codziennie daję 4 łyżki, zalewam wodą i pozostawiam w lodówce do następnego dnia. Dopiero rano gotuję je i zjadam albo same, albo z dodatkiem owoców. Tym razem dałam 2 jajka i pół banana. Bardzo mi to smakowało.
anbetung.gif
za przepis. Pozdrawiam.
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,275
1,562
113
U mnie dzisiaj z 45 g płatków (pracowicie odmierzam, dla Boshki
icon_lol.gif
), 2 jaj i całego banana.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Kurcze, mam tylko 2 jajka w lodowce
icon_lol.gif

Szalenstwa nie bedzie