Drożdżowe ciasto z budyniem i kokosem

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Drożdżowe ciasto z budyniem i kokosem zaskakująco smaczne i nie tak skomplikowane jak na to wygląda

składniki
ciasto:
- 1 szklanka mleka
- 3 szklanki mąki
- 1/2 szklanki cukru
- cukier waniliowy
- 1 żółtko
- 1 jajo całe
- 1/3 kostki masła ( kostka = 250 g )
- 2.5 dag drożdży świeżych lub paczuszka suchych

kokosowa posypka:
- 200 g wiórek kokosowych
- 200 g cukru
- 200 g margaryny
- 2 łyżki wody
- 1 jajko

poza tym:
- 2 opakowania jasnego budyniu
- 1 litr mleka
- 4 łyzki cukru
- 1 łyżka mąki ziemniaczanej

sposób przygotowania

Z budyniu, mąki ziemniaczanej i cukru ugotować budyń na mleku i wylać na pergaminem wyłożona blachę. Odstawic do stygniecia.
Zagotować wode, margaryne, cukier i wiórki kokosowe. Kiedy wystygnie wbić jajko i wymieszać.

Z drożdży, 1/2 szklanki ciepłego mleka , łyżeczki cukru i łyżki maki zrobić zaczyn.
Jajka, cukier i cukier waniliowy utrzeć. Dodać wyrośnięte drożdże , mąkę i ciepłe mleko. Dokładnie wyrobić a kiedy zacznie odstawać od brzegów miski dodać roztopione masło i jeszcze trochę wyrobić. Odstawić w ciepłe miejsce przykryte ściereczką aż podwoi swoja objętość. Ponownie wyrobić.
Na wyłożoną pergaminem blachę wyłożyć 3/4 ciasta drożdżowego na spód, na to wyłożyć budyń na 1/4 drożdżowego na wierzchu wyłożyć masę kokosową. Odstawić na ok 10 min żeby nieco "ruszyło".
Piec 35 min w temp. 180oC.
Ddodatkowe informacje
Ciasto drożdżowe wychodzi trochę luźne i jeśli to konieczne mozna dodac troche mąki ale w tej formie jest puszyste i mozna pomóc sobie rękami natłuszczonymi oliwą.Budyń z powodzeniem mozna wyłozyć bezpośrednio na cisto ale może wyjść nieco nierówne. Piec na początku można tylko od dołu aby wierzch się nie spalił , ale to zalezy od piekarnika.


UWAGA: Jeśli blacha za mała to zacznie uciekać

smacznego
 

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
No troszke spóźniona opinia, bo dobijałam sie o przepis jakis czas temu, ale... ciasto wyszło pyszne. Dzisiaj zrobiłam to samo ciasto, ale zamiast kokosu dałam 200g orzechów włoskich i wyszło pysznościowe.
Pychotka!!! Spróbujcie też włąśnie w ten sposób.
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Bardzo sie ciesze ze smakowało i ta nowa wersja tez jest interesująca
icon_razz.gif
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
Piekłam je jakiś czas temu. Ciasto PYSZNE ale mi troszkę nie wyszło a to dlatego ze: po 1 - mój beznadziejny piekarnik nie przyrumienia góry (trzymałam ciacho dłużej ale spód zaczął się przypiekać a góra nic a nic) więc nie miałam chrupiącej skorupki. Po 2. nie wiem czemu ale zrobiły mi się w kilku miejscach góry z ciasta w zwiazku z czym w tych miejscach nie było budyniu ani warstwy kokosowej buuu bo spłyneły na boki (cholewcia czemu mi to ciasto tak w tych miejscach wyskoczyło?) no i chyba blaszka za płytka była bo tłuszcz z warstwy kokosowej wypływał mi poza blaszkę hmmm... (wymiary jak twojej blaszki tylko głębokości nie znałam). Acha nie dzieliłam ciasta bo ja najpewniej miałabym kłopoty :oops: z położeniem 2 warstwy na budyń - jak to zrobić????

Ale poza tym pyyyyyycha Wszystkim smakowało.
Acha do ciasta zamiast 1 jajka i 1 zółtka dałam 2 całe jajka mam nadzieję że to zbytnio nie popsuło mi ciasta.... bo było baardzo dobre no chyba że bez tego 1 białka byłoby delikatniejsze(?)

Chcę je znowu upiec na wtorek bo mężulo ma imieniny i do pracy musi coś zanieść. Więc będę wdzięczna za wskazówki
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Mysle ze jak weźmiesz troszke większą blaszke to bedzie ok.
Takiego przypaku karpatkowego to jeszcze nie miałam z tym ciastem i nie bardzo wiem jak sobie z takim zjawiskiem poradzic. Zwykle dziele je na dwie częsci choć wiem ze to troche kłopotliwe.
 

kuchRen

Member
Lis 1, 2004
414
0
0
Drożdżowe ciasto z budyniem i kokosem zaskakująco smaczne i nie tak skomplikowane jak na to wygląda

¾ ciasta drożdżowego na spód, na to wyłożyć budyń na to ¼ drożdżowego na wierzchu
co mają oznaczać te określenia?
Mam ochotę właśnie na to ciasto tylko chciałabym zrozumieć do końca ten przepis
Pozdrawiam
Renata
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Po prostu mala wskazowka, ze robiac to ciasto nalezy wlozyc frak :rofl:
Powanie, Iguana uzyla liter z obcego alfabetu.
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
to oznacza że 3/4 ciasta na spód na to budyń a na to 1/4 ciasta
icon_smile.gif


ja znowu piekłam i znowu efekt karpatkowy był
icon_sad.gif
i znowu kokosowa warstwa sie nie zarumieniła buuuu:( nienawidze swojej kuchenki !

Ale ciasto pyyyyszne
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
:oops: jak to się dizeje że zawsze sie jakiś franc ukryje :mrgreen: ?

Aniks no zupełnie nie wiem co ci poradzic nikt nie miał takich kłopotów. Może jak ten piekarnik tak śmiesznie piecze to zrób z połowy i do prodiża.
 

owieczka

Active member
Wrz 17, 2004
1,444
25
48
A ja tym razem nagle sie opamietalam i zobaczylam, ze mam jedynie polowe ilosci kokosa potrzebnego do ciasta, wiec jako reszte kokosa dodalam platki owsiane i tez dobre bylo. Tylko nigdy jeszcze nie udalo mi sie podzielic na pol tego drozdzowego wiec robie ciasto, na to budyn i na to kokos. I dosladzam bardziej budyn i ciasto, dla mnie bylo za malo slodkie
icon_smile.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
cz z normalnej bulki dorzdzowej tej konsystencji budyn bedzie chcial uciec??

Mama raz na przyjazd gosci z Izraela upiekla boska drozdzowa rolade kokosowa. Powtorki nie bylo. Zgubila przepis. To u nas przeklenstwo musi byc jakies :dump:
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
zdjec nikt nie robi
icon_sad.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
jak to?
nowa mucke masz przecie ;)
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
[/size]kurcze kurcze zedmaskowali mnie
no ciasta kobiałko :dump: :mrgreen:
inaczej sie piecze majac wyobrazenie jak powinno wygladac
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
No pewnie, że zostałaś zdemaskowana :!: :mrgreen: Ja Cię dzisiaj wcale rozpoznać nie mogłam.
A co do ciasta tego, to pięknie wygląda i smakuje, musisz na razie uwierzyć na słowo. Jak je robiłam, to niestety jeszcze wtedy nie miałam aparatu, teraz zresztą znów nie mam
icon_sad.gif