Babka jogurtowa/Bolo de iogurte AgusiH

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
przez wiele, wiele lat miałam problemy z babkami jogurtowymi, ZAWSZE wychodziły mi zakalce,
ale klątwa babkowo-jogurtowa została zdjęta, od kiedy trafiłam na przepis Agusi
bussi.gif

teraz ZAWSZE mi się udają, ale jakoś gubię ten przepis, dlatego wstawiam tu, u nas (bo chyba jej tu nie ma) i mam nadzieję, że Agusia nie będzie miała nic przeciwko.

3 jajka
180g cukru
125g jogurtu naturalnego
1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
50g masła (bardzo miękkiego lub roztopionego)
250g mąki
2 łyżeczki proszku do pieczenia

Piekarnik nagrzać do 180ºC. Jajka ubić z cukrem na jasnokremową masę. Dodać masło, jogurt i ekstrakt waniliowy nadal ubijając mikserem. Na niskich obrotach miksera dodać mąkę przesianą z proszkiem do pieczenia. Wlać ciasto do przygotowanej formy i piec przez ok. 40-45min lub aż patyczek wbity w środek ciasta będzie suchy.

Read more: http://www.kuchnianadatlantykiem.com/2008/...l#ixzz1q7W8cABV

tu moje poprzednie wypieki z tego przepisu:
https://www.cincin.cc/index.php?s=&show...st&p=842842
https://www.cincin.cc/index.php?s=&show...st&p=851413

a tu wczorajsza babka cytrynowa:
babka_jogurtowa_003.jpg

babka_jogurtowa_007.jpg


 

Załączniki

  • babka_jogurtowa_003.jpg
    babka_jogurtowa_003.jpg
    43.1 KB · Wyświetleń: 6
  • babka_jogurtowa_007.jpg
    babka_jogurtowa_007.jpg
    38.7 KB · Wyświetleń: 6

neteczka

Member
Lip 29, 2011
2,130
0
0
Beatko z nieba mi spadłaś z tym przepisem,bo ja do tej pory mam pecha do babek jogurtowych.Zawsze wychodzą mi jakieś takie ciężkie.
A Twoje,Twoje są piękne
lecker.gif
!!!Jeszcze w tym tyg zrobię.
anbetung.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
neteczka @ 25 Mar 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1271659Beatko z nieba mi spadłaś z tym przepisem,bo ja do tej pory mam pecha do babek jogurtowych.Zawsze wychodzą mi jakieś takie ciężkie.
A Twoje,Twoje są piękne
lecker.gif
!!!Jeszcze w tym tyg zrobię.
anbetung.gif
do tej pory, do tej pory
icon_wink.gif
Ty lepiej zobacz na datę, kiedy mi pierwszy raz w życiu babka jogurtowa wyszła ( załączone linki)
icon_mrgreen.gif

i wyobraź sobie, że jeszcze z 15 lat musiałabyś na swój sukces babkowo-jogurtowy czekać, to dopiero będziesz wiedziała, co ja czułam przez lata
baa.gif
icon_mrgreen.gif
 

neteczka

Member
Lip 29, 2011
2,130
0
0
BeataSz @ 25 Mar 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1271734do tej pory, do tej pory
icon_wink.gif
Ty lepiej zobacz na datę, kiedy mi pierwszy raz w życiu babka jogurtowa wyszła ( załączone linki)
icon_mrgreen.gif

i wyobraź sobie, że jeszcze z 15 lat musiałabyś na swój sukces babkowo-jogurtowy czekać, to dopiero będziesz wiedziała, co ja czułam przez lata
baa.gif
icon_mrgreen.gif
No ,ale wiesz,że jak się na coś długo czeka to potem lepiej smakuje.Więc nie ma tego złego...
 

rybkaro

Well-known member
Lis 11, 2006
1,449
313
83
Witam, mam małe pytanie ,mam foremkę na babkę z kominkiem o wymiarach 23x11,5 cm czy z podanego przepisu wyjdzie mi cala babka, czy lepiej podwoić porcje ciasta .
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
ja robię z pojedynczej porcji a foremki mam mniej więcej tej samej średnicy co Ty ( ta z różą jest niższa), mnie to wystarcza- tylko nie zawsze cały wzór formy odbija się na cieście
icon_wink.gif
, ale myślę, że gdybym zrobiła z podwójnej porcji też zmieściłoby się, a babka byłaby po prostu większa ( ew. gdyby ciasto się nie mieściło, można zrobić z reszty jakieś mniejsze, jak masz malutkie foremki babkowe.
 

rybkaro

Well-known member
Lis 11, 2006
1,449
313
83
Dziekuje za porade ,chce taką babkę upiec dla dzieci w przedszkolu , a i mniejsze foremki babeczkowe się znają gdy zostanie ciasta .Tylko się upewnie tą wiekszą
forme wypelniać ciastem do 3/4 wysokośći formy ?
 

neteczka

Member
Lip 29, 2011
2,130
0
0
BeataSz @ 27 Mar 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1272683bardzo ładnie wygląda, na zdjeciach nie wydaje się żeby byla ciezka, a jak Twoje wrażenia poza smakowymi?
Beatko przepis zanotowany już w zeszycie,żeby przypadkiem się gdzieś nie zawieruszył.Babka wcale nie jest ciężka
daumen.gif
. Jest mięciutka,aromatyczna i pyszna
lecker.gif
Wczoraj zrobiona,wczoraj zjedzona w całości
icon_redface.gif
Więc chyba wszystko jasne.
Rodzinnie dziękujemy za przepis
cvety.gif
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Siedzi w piecu.
Musiałam zastapić jogurt maślanką, bo pamiętałam żeby coś kupić kwaśnego do tego ciasta i kupiłam cały litr maślanki.
Potem szukając tego przepisu zastanawiałam się dlaczego kupiłam aż litr i co teraz z nim zrobić.
edit: Było i nie ma. Po wyjęciu zjedli całe jeszcze gorące. Aleks stwierdził, że jest strasznie pyszne.
icon_mrgreen.gif

Przez wykorzystanie maslanki mialo sporo dziurek w strukturze, ale wyszło, uroslo jak wulkan, kolejny raz uzyję keksówki.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: