Grzyby w occie ze Starej Rzeki

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Wczoraj byłam w takiej maciupinkiej wioseczce w środku lasu, drogi asfaltowe tam nie prowadzą, komórki zasięgu nie mają, za to jest pani Krysia, cudowna osoba, która mnie swoimi marynowanymi grzybkami poczęstowała, a kiedy zeżarłam cały prawie słoik i umarłam z zachwytu, podzieliła się przepisem:

1 szklanka octu 10%
4 szklanki wody
5 łyżek cukru
5 łyżeczek soli
cebula pokrojona w talarki

To krótko zagotować.

Grzyby zagotować i odcedzić. Na dno słoików wrzucić gorczycę, goździk, ziele angielskie, parę ziarenek pieprzu czarnego, liść laurowy, czosnek i chrzan. Na to grzyby. Zalać marynatą, pasteryzować od 20 minut do pół godziny.

Grzybki mnie zachwyciły, wspaniały korzenny smak, łagodny i niezapomniany. Wczoraj nazbierałam grzyby i dziś robię je właśnie według panikrysiowego przepisu.
icon_mrgreen.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,272
3,517
113
Kawo, czy ta marynata nadawałaby się do maślaków?
Z wczorajszego spaceru po lesie wróciłam z dużym koszem tych grzybków.....
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Aaaa i liść laurowy jeszcze mi sie przypomnial, że do zalewy jest wrzucany
icon_mrgreen.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

Zula

Member
Kwi 30, 2006
623
0
0
Robię tak grzyby od lat.
Potwierdzam, są bardzo pyszne.
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
kawazmlekiem @ 17 Sep 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=364415Wczoraj byłam w takiej maciupinkiej wioseczce w środku lasu, drogi asfaltowe tam nie prowadzą, komórki zasięgu nie mają, za to jest pani Krysia, cudowna osoba, która mnie swoimi marynowanymi grzybkami poczęstowała, a kiedy zeżarłam cały prawie słoik i umarłam z zachwytu, podzieliła się przepisem:
oj Kawo... bardziej jeszcze niz tych grzybkow to ja Ci zazdraszczam tej wioski w srodku lasu bez drogi asfaltowej
icon_frown.gif

i tej pani Krysi chyba tez
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,272
3,517
113

Załączniki

  • ma_laki_marynowane.jpg
    ma_laki_marynowane.jpg
    31.2 KB · Wyświetleń: 21
Ostatnią edycję dokonał moderator:

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
wymoczylam po mojej wpadce- zalewe ugotowalam raz jeszcze i nie moglam sie oprzec, by nie skosztowac- rewelacja!!! wpisane do kajeciku na stale!!!
 

KASIA.B

Member
Lut 13, 2006
201
0
0
zrobiłam próbne 3 słoiczki (zresztą i tak na tyle starczyło mi grzybów, bo przecież sezon już praktycznie skończony) ale nie dałam chrzanu, bo nie miałam.

Nie wytrzymałam, otworzyłam jeden słoiczek - zeżarłam cały. Zachwytów męża nie było, bo ... zeżarłam w samotności
lecker.gif
icon_redface.gif
I jeszcze się zastanawiam, czy się dzielić dwoma pozostałymi...
gruebel_2.gif
icon_mrgreen.gif



PYYYYYYYYYYSZNE


Bardzo dziekuję za przepis, w przyszłym roku na pewno wejdą do stałego repertuaru.

Wymyśliłam, że moze by się do tego malutkie pieczarki nadawały? Co Wy na to?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: