Puchatkowa Kremówka Kardynalska

kamila

Moderator
Członek ekipy
Wrz 13, 2004
11,874
0
0
Kremówka Kardynalska (w oryginale Kardinalschnitte)

Biszkopt.
4 żółtka, 2 całe jajka, 70 g cukru, 2 cukry waniliowe (po 7 g), 80 g mąki, pół łyżeczki proszku do pieczenia.

Przy pomocy miksera, jajka i żółtka ubić z cukrem i cukrem waniliowym na gładką puszystą masę. Dodać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia i dokładnie wymieszać.

Beza.
Z 4 białek i 80 g cukru i szczypty soli - ubić gęsty krem bezowy.

Płaską blachę do pieczenia posmarować w kilku punktach margaryną i całą pokryć papierem do pieczenia. Margaryną smaruje się tylko po to, by papier się nie ślizgał po blasze.
ZMIERZĆ DŁUGOŚĆ POSIADNEGO W DOMU PÓŁMISKA!!!
Dwiema łyżkami (jedną nabierać a drugą zgarniać nadmiar ciasta) nakładać najpierw biszkopt a później bezpośrednio przylegajaco, masę bezową w następujący sposób: zacząć od biszkoptu, kładąc wzdłuż dłuższego boku formy, na całej długości – „warkocz” ciasta szerokości kilku centymetrów, I DŁUGOŚCI PÓŁMISKA. Obok na styk, tak samo masę bezową.
TO NIE MUSI BYĆ ROBIONE POD LINIJKĘ!!!
Powinno wyjść na przemian: 5 warstw biszkoptu i 4 warstwy bezy. Wstawić do piekarnika rozgrzanego do 160 (max. 170 stopni) i piec ok. 15 minut. Wyjąć, ostudzić.

Krem.
500 ml słodkiej śmietanki 36%, łyżka kawy capuccino w proszku, łyżka cukru pudru, 1 małe opakowanie usztywniacza do bitej śmietany.

Słoik dżemu z czarnej porzeczki do smarowania biszkoptu.

Gdy ciasto przebywa w piecu, ubić śmietankę z paczuszką usztywniacza do bitej śmietany, cukrem pudrem i łyżeczką cappuccino w proszku.
Ostudzone na papierze ciasto przeciąć (razem z papierem) wzdłuż nożyczkami na trzy równe części. Znaczy jednakowej szerokości pasy.
Pierwszą położyć na półmisku papierem do góry i go delikatnie zedrzeć. Cienko posmarować dżemem. Można użyć innego dżemu. Ważne aby miał ciemny kolor i miał kwaskowaty smak. Na to nanieść 1 cm warstwę bitej śmietany. Kolejno na to położyć następną warstwę, znowu zedrzeć papier, posmarować dżemem i śmietaną. Tak samo postąpić z ostatnią warstwą. Resztą bitej śmietany posmarować całe ciasto dookoła.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Tak to wygląda,poszukałam w necie bo programu z Puchatkiem nie widziałam,a sam opis czasem nie wystarczy ;)

BACK_Kardinalschnitte_l.jpg
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Ależ to jest skomplikowane :shock: nigdy mi się nie uda tak ślicznie :cry: nawet nie myślę by się brać za to cudo.
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
to nie brzmi wcale tak skomplikowanie tylko jak dla mnie obrzydliwie slodkie to musi byc ale sie kiedys wysile tylko u puchatka to sie przekladalo jeszcze dzemem mniej tego kremu bylo w sroku i sie kroilo na 3 a nie jak na obrazku- na 2 czesci
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Iiiiiii zrobiłam
Sama nie wiem co mnie naszło bo kuchnia keszcze w rozsypie po całym miszkaniu miejsca prawie wcale a ja ciasto :dump: Jednoczesnie robiłam obiad bo nasżło mnie ok 13 :mrgreen:

Nie wiem czy cos źle zrobiłam czy zwyczajnie za szybko wyjełam z pieca bo troche mi klapnęło
icon_sad.gif
ale trudno. W smaku całkiem dobre i nie jest za słodkie wbrew pozorom.

Szybki deserek do kawusi w niedziele
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Jeszcze takie znalazlam - jedno z dzemem, a drugie w ksztalcie rolady tez z dzemem zreszta:

kardinalschnitte4bl.jpg


kardinalschnitte1cw.gif
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Zrobilam to ciasto jako pierwsze z mojej nowej ksiazki Puchatka
icon_smile.gif


Jest pyszne! Krem jest wrecz gorzki wiec nie ma mowy o tym, zeby bylo za slodkie - gorycz kremu bardzo dobrze sie harmonizuje ze slodycza ciasta, dobrze jest zostawic je na kilka godzin w lodowce aby smaki dobrze sie przegryzly
icon_smile.gif


img89813af.jpg
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
515
113
Zrobilam to ciasto jako pierwsze z mojej nowej ksiazki Puchatka
icon_smile.gif


Jest pyszne! Krem jest wrecz gorzki wiec nie ma mowy o tym, zeby bylo za slodkie - gorycz kremu bardzo dobrze sie harmonizuje ze slodycza ciasta, dobrze jest zostawic je na kilka godzin w lodowce aby smaki dobrze sie przegryzly
icon_smile.gif


img89813af.jpg
:shock: :shock: :shock: och,ach przepiękne
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Przepiękne to ciasto!!!! (co jest, ma się rozumiec zupelnie naturalne - przepis Pucha i wykonanie Mistrzyni Bajaderki)

:mniam:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Zaśliniaczyłam się jak bulgod
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
strasznie przemawia do moich slinianek zdjecie Bajaderki i chcialam zrobic


no ale mam wątpliwosci...
1. tu jest: beza, biszkopt, dżem i bita smietana - co zyskujemy, poza ladnym wyglądem, robiac to ciasto w ten sposób? Czy jakis fajny efekt na podniebieniu robią różne struktury? Bo w smaki znane
2. czy beza ma byc normalnie ubita? Jaka jest po upieczeniu? Bo np na tartach najbardziej lubię bezę włoską - z syropem, piankową . Jaka ta wychodzi?

i chyba tez zrobię mniej pasków, tak jak Bajaderka - tak stylowo to wygląda!
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Malgosiu, ciasto jest po prostu smaczne
icon_smile.gif
Nie, nie jest jakies niezwykle o zaskakujacym smaku - ale polaczenie goryczki kremu z miekkoscia i slodycza ciasta i slodka cierkoscia dzemu daje bardzo przyjemny efekt smakowy
icon_smile.gif
Znacznie lepsze nastepnego dnia!

Co do ciasta - czesc biszkoptowa jest niesamowicie mieciutka i puszysta, beza nie jest z tych twardych - jest piankowa i razem tworza dosc interesujaca konsystencje...

To jest po prostu torcik biszkoptowy, leciutki i troszke inny niz tradycyjne, latwy do zrobienia i bardzo efektowny :mrgreen: Bardzo polecam :mrgreen:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
no własnie tak wygląda w Twoim mistrzowskim wykonaniu - tak lekko i letnio!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Najpierw chciałam iść na łatwiznę i zakręcić w roladę - ale z tymi 3 trzema paskami wygląda oszołamiająco wprost!!!
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Bajaderko droga
icon_smile.gif
dla kogo łatwy, dla tego łatwy, dla mnie jest po prostu magia :lol:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Kasha - on nie jest napewno trudny - jedno pieczenie, ciach ciach, ubić śmietanę... tylko chodzi o ten efekt... u Bajaderki jest neisamowity - własnie taki lekki, piankowy, taki szykowno-nonszalancki (w miłym rozumieniu). W tej wersji z netu, co podala Dziunia - jest cukierniano-mechaniczny, na kolejnych zdjęciach taki ot po prostu...

a w wersji Bajaderki krem sie układa w zygzak, jest go idealna ilość, warstwy dżemu są subtelne i maźnięte jak pędzlem impresjonisty... chyba go sobie ustawię na pulpicie jako tło i będę się dręczyć :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38