przepyszne limonkowe fondue

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
1 szklanka cukru i 2 łyzki skórek z limonek. Wymalakserowac, az cukier bedzie pachnący i zielony, ok 1 minuty

na parze ubić 4 jajka, 2 żółtka, mieszanke skórkowo-cukrową. Ubijac najpierw do rozpuszczenia cukru 1-2 minuty, a następnie dolać 1 szklanke soku z limonek i 0,25 szklanki soku z cytryny i gotowac na parze jak lemon curd, ubijajac, az zgestnieje, ok 5 minut. ma byc gęstości smietany. Następnie to wszystko wlac znowu do malaksera wlac 1 szklanke mleka skondensowanego slodkiego i blendowac około minuty.

do maczania podawac owoce typu mango, ananas, truskawki, banan skarmelizowany na patelni, ananas skarmelizowany etc

pyszne!
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
no bo to jest żółto-zielona mazia - a w czasie fondue nie bylo ponadto czasu na robienie zdjecia
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
na cieplo, ja uzywam mojej ceramicznej miski w fondue (bo mam wymienne) . Jesli sos bedzie robiony wczesniej to wystarczy go odgrzac na parze lekko a potem do garnka do fondue. No i z tej porcji spoooro tego wychodzi. tata i brat luka uznali, ze to jest smak zdecydowanie kojarzacy im sie z tajlandia


Robilam je rownolegle z czekoldowym - dwa fondue obok siebie, mniam