Pyzy ziemniaczane z mięsem*

aguś25

Member
Lis 30, 2009
353
0
0
SKŁADNIKI NA CIASTO :
Ugotowane ziemniaki - przeciśnięte przez praske lub maszynkę do mięsa
Surowe ziemniaki - starte na papke , odciśnięte z wody za pomącą gazy ( dość mocno , ale nie całkowicie )
Mąka ziemniaczana

FARSZ
Mięso mielone - wieprzowina
do tego namoczona i odciśnięta z wody bułka , jajko , sól , pieprz, przyprawy do smaku

proporcje do zrobienia ciasta :


DSC00371.JPG


1/2 - utarte surowe ziemniaki
1/4 -mąka ziemniaczana
1/4 - ugotowane ziemniaki
Należy rozłożyć mniej więcej równo następnie zagnieść ciasto
Ulepić pyzy , gotować około 20 minut

DSC00367.JPG
 

Załączniki

  • DSC00371.JPG
    DSC00371.JPG
    14.2 KB · Wyświetleń: 5
  • DSC00367.JPG
    DSC00367.JPG
    14.6 KB · Wyświetleń: 5
Ostatnią edycję dokonał moderator:

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
pięknie wytłumaczone i zobrazowane
icon_smile.gif
 

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
ha i na dodatek podstępnie proste
icon_mrgreen.gif

kilka razy podchodziłam do pyz i wychodziła kicha,albo zbyt twarde albo sie rozpackiwały.
ale skoro te takie urocze na zdjeciu to moze faktycznie sprobuje jeszcze raz...
gruebel_2.gif
 

aguś25

Member
Lis 30, 2009
353
0
0
Ja zawsze na wszelki wypadek robie jedną pyze , wrzucam na gorącą wodę i chwilę gotuje dla sprawdzenia czy się nie rozleci . Proporcje są ok - wypróbowane wiele razy , ale ja tam wole dmuchać na zimne ( wole sprawdzić czy ciasto jest dobre zanim nalepie wszystkie pyzy) Gdyby się jednak okazało , że pyza się rozlatuje ( co przy tych proporcjach jest mało prawdopodobne , ale może się zdarzyć , że ziemniaki zostały za mało odciśnięte ) to prosze dodać mąki ziemniaczanej .
wink.gif
 

aguś25

Member
Lis 30, 2009
353
0
0
Dziękuje. Najważniejsze żeby wszystko sie udało i żeby smakowało - tego Wam życzę. Z własnego doświadczenia wiem , ze czasem podczas przygotowywania najprostrzych dań coś może się nie udać.
icon_wink.gif
 

aguś25

Member
Lis 30, 2009
353
0
0
pyzyzmiesem piszesz , ze wypróbowałaś wiele przepisów , wiec mam do Ciebie pytanie : Czy wszystkie pyzy ziemniaczane twardnieją gdy wystygną ? Moje tak mają i to jest ten jeden minus . Gdy sa ciepłe sa idealne
wink.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Uwielbiam takie pyzy
lecker.gif

Aguś one wyglądają obłędnie,
zawsze jadłam wyłącznie z mrożonki,

bardzo zachęcający przepis koniecznie muszę je sama zrobić
mniam.gif
 

Siedmiokropka

Member
Sty 9, 2008
5,224
0
0
No właśnie tak myślę,co zrobić.

Chcę zrobić dużo, na zapas. Nie wiem jak z pyzami z tego przepisu, ale w innych (na innych forach), radzą mrozić ugotowane lub podgotowane. Surowe mają tendencję do zmiany w pyzową zupę, a tego bym nie chciała.
Może autorka przepisu się odezwie i rozwieje wątpliwości
wink.gif
 

aguś25

Member
Lis 30, 2009
353
0
0
Mroziłam tylko raz surowe pyzy . Podczas gotowania bardzo się rozlatywały
icon_evil.gif
. Takze to był pierwszy i ostatni raz . Gotowanych nie próbowałam mrozić. Wole zrobić świeże , wtedy są najsmaczniejsze
lecker.gif
 

aguś25

Member
Lis 30, 2009
353
0
0
Prosze napisać czy smakowały ?
Pyzy z tego przepisu twardnieją gdy wystygną (może z wszystkimi pyzami ziemniaczanymi tak jest ) , więc może lepiej zrobić na próbe troche i przekonać się czy posmakują ( każdy ma inny gust ) . Ale z drugiej strony do odważnych świat należy
icon_mrgreen.gif

wink.gif
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
aguś25 @ 4 Feb 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=940375Prosze napisać czy smakowały ?
Pyzy z tego przepisu twardnieją gdy wystygną (może z wszystkimi pyzami ziemniaczanymi tak jest ) , więc może lepiej zrobić na próbe troche i przekonać się czy posmakują ( każdy ma inny gust ) . Ale z drugiej strony do odważnych świat należy
icon_mrgreen.gif

wink.gif
Każde będą twardniały, jak i inne potrawy mączne czy z ziemniaków. Skrobia zastyga, twardnieje i nie ma rady.
icon_lol.gif