Tosty francuskie*

nutinka

Member
Wrz 29, 2004
866
1
0
Tosty francuskie

Pomysł na ten przepis pochodzi z filmu "Sprawa Kramerów" i od pierwszej emisji filmu lata temu zadomowił się w moim domu.

10 kromek bułki pszennej (wrocławskiej, paryskiej itp.)
1 jajko
3/4 szklanki mleka
sól
olej do smażenia
starty żółty ser

Roztrzepać jajko z mlekiem i odrobiną soli. Zanurzać kromki bułki, żeby dobrze się namoczyły. Smażyć do lekkiego zrumienienia z obu stron; po odwróceniu na drugą stronę posypać żółtym serem i na chwilę przykryć pokrywką.

Dobre są i bez dodatków i z keczupem.

2468.jpg
 

nutinka

Member
Wrz 29, 2004
866
1
0
Ups, nie spojrzałam :oops:.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Eee, nie rumień się :mrgreen: , Ty podajesz dokładne proporcje składników a ja nie :mrgreen: , a poza tym pewnie jest tu dużo przepisów które się zdublowały albo są bardzo podobne, chociażby mój i kamili na biszkopt orzechowy, na tort
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Wyciągam - może ktoś o nich zapomniał? A teraz jak w upały nie bardzo chce się stać długo przy garach to doskonałe jedzonko - w wersji na słono jak i na słodko.
Bardzo często je robię bo wszyscy je lubimy. Tylko troszkę inne proporcje...

Na 1 bułkę paryską (najlepiej wczorajszą, świeża robi się gumowa feeee...
icon_smile.gif
) potrzeba 5 - 6 średnich jaj, roztrzepanych, zmiksowanych dokładnie z mlekiem... tak z 1/4 albo 1/2 szklanki - na oko, odrobiną soli (do obu wersji, słonej i słodkiej)
Kromeczki zanurzamy na krótko w masie jajecznej i kładziemy na rozgrzaną patelnię z olejem lub margaryną. Obsmażamy z obu stron na rumiano. Osączamy z tłuszczu na papierowym ręczniku.
Pyszne same, z dżemem, serkiem homo, ketchupem itd itp
icon_biggrin.gif


A o francuskich tostach mówił kiedyś Pascal - robił je z chałki, do jaj dodawał sporo mleka, cynamon i chyba cukier waniliowy
gruebel_2.gif

Kiedyś też takie robiłam jak mi chałka zczerstwiała - były pyszne
lecker.gif


A to moje w najprostszej formie, bez dodatków.
DSCF4899.JPG
 

Załączniki

  • DSCF4899.JPG
    DSCF4899.JPG
    108.1 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
Robię te tosty od wielu lat, ale zamiast bułki używam chleba tostowego. Ten chleb bardziej nasiąka masą mleczno-jajeczną i tosty wychodzą z wierzchu bardzo chrupkie a w środku wilgotne. Też pamiętam je z filmu i wydawało mi się, że właśnie tam używali chleba tostowego. Przepis super
daumen.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Robię i lubię takie! Z bulki lub pieczywa tostowego. ( z chleba to juz nie to!)

pyszne!
icon_mrgreen.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Robię je dość często a jakoś na uwiecznienie ich nigdy nie było okazji. Więc sa dziś w roli naszego śniadania - z syropem klonowym.

S4021500.JPG
 

Załączniki

  • S4021500.JPG
    S4021500.JPG
    36.6 KB · Wyświetleń: 0

bzium

Member
Lip 8, 2008
11
0
0
U nas w domu króluje przepis z Książki kucharskiej Kubusia Puchatka.. tak tak- było coś takiego! ;)

Modyfikacja jest następująca: do wykonania tostów używamy chleba tostowego (jak dobrze nasiąknie, to wychodzą baaardzo puszyste kromeczki) i podajemy z miodem.
Danie w sam raz na śniadanie!
 

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
Dawno nie jadłam
icon_smile.gif
tylko, ze u mnie to bez różnicy, czy bułka, czy chleb, czy tost
no i dodaję pieczarki przesmażone, i dopiero posypuję serem
 

pyzyzmiesem

Member
Lis 1, 2009
5,187
1
0
bzium @ 29 Aug 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=744194U nas w domu króluje przepis z Książki kucharskiej Kubusia Puchatka.. tak tak- było coś takiego! ;)

Modyfikacja jest następująca: do wykonania tostów używamy chleba tostowego (jak dobrze nasiąknie, to wychodzą baaardzo puszyste kromeczki) i podajemy z miodem.
Danie w sam raz na śniadanie!
Ha, też ją mam. W ramach modyfikacji daję chleb tostowy graham. I też pyszne
mniam.gif