Toskańska zupa pomidorowa - czyli wreszcie bez makaronu!

Sylvka

Member
Kwi 9, 2009
115
0
0
Przepis pochodzi z książki
"Po prostu mi to ugotuj!", Pascala Brodnickiego.
Jest to najlepsza zupa jaką w życiu jadłam. Robię ją na wszystkie specjalne okazje, bo moi znajomi i narzeczony po prostu za nią przepadają (trzeba zrobić więcej, bo zawsze biorą dokładkę...).
Przepis na 6 osób, robi się 15 minut!!!

2 kostki rosołowe (wołowe)
2 łyżki oliwy
2 duże posiekane cebule
2 łyżki koncentratu pomidorowego
1,5 - 2 kg pomidorów świeżych (lub odpowiednik tej masy pomidorów z puszki)
1 łyżka cukru (ważne!)
1 mała czerstwa ciabatta zrumieniona w opiekaczu (ja daję grzanki, ok 100 g)
1/2 łyżeczki bazylii

Na oliwię zeszklić cebulę. Dodać koncentrat i smaż minutę. Wrzucić pomidory, zalać bulionem (dwa litry wody na dwie kostki), dodać cukier, bazylię i grzanki. Gdy grzanki się rozgotują warto zmiksować, wtedy zupa będzie miała fajną, gęstą konsystencję.
Doprawiamy solą i pieprzem
Genialna - jak zrobię dam fotkę
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Pyszna! Nie wiedziałam co zrobić z tymi pomidorami więc je sparzyłam, pokroiłam, a później zupę zmiksowałam. Najlepsza jest wg mnie na drugi dzień, a N. smakowała podbita śmietanką z dużą ilością świeżej natki pietruszki.
 

kornasia

Member
Maj 17, 2008
1,039
0
36
U mnie sie wlasnie gotuje, na bulionie warzywnym. Pomidory, tak jak Villanelle sparzylam i pokroilam.

Edit: pyszna, tylko bez oregano, chili i czosnku sie nie obylo
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

szpaczek1

Member
Wrz 28, 2008
91
0
0
Pyszna zupka. Lekko zmodyfikowałam bo zamiast ciabatki dałam chleb biesiadny Grzybków (piekarnia z okolic wawy - co w rodzaju żytniego chleba), bo akurat usechł w szufladzie. Zupka będzie na jutro do pracy

Zupka pyszna!! Faktycznie może być fajna dla gości - może spokojnie czekać na swój moment :D

 

margarett

Member
Wrz 14, 2007
607
0
16
Pyszna jest
mniam.gif
Dałam krojone pomidory z puszki razem z zalewą i kilka świeżych, nie miksowałam - była fajnie gęsta. Bardzo szybko się ją robi.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,280
3,522
113
Też dziś ją zrobiłam, ze świeżych działkowych pomidorów i passaty, na domowym bulionie z kurczaka, z czosnkiem, oregano i bazylią. Pyszna.
 

Carrolyn

Member
Gru 8, 2011
2
0
0
zrobiłam to cudo - jestem pewna, że jeśli będę robić pomidorówkę to tylko taką
icon_smile.gif
. Bardzo dobra
icon_smile.gif

Z tym, że jednak ugotowałam do niej makaron :D. Nie mniej jednak genialna
icon_smile.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,549
2,808
113
Dzis gotowałam
ale w takiej wersji czyli z bakłażanem, cukinią i papryką. Zamiast ryżu, za którym w zupach nie przepadam, dodałam kluseczki z pokrojonych naleśników, no i oczywiście posypałam parmezanem. Nieeeebo.
lecker.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,280
3,522
113
O, fajna wersja. Może byś ją Buko przekopiowała, żeby się nie zgubiła w cyberprzestrzeni?