Ciasteczka bez jajek

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36
Czesc wszystkim amatorom ciasteczek!! mam tu pyszny przepis dla Was. Nie wiem czy juz gdzies jest, ale warto sprobowac. Otoz prosze nabyc w drodze kupna nastepujace skladniki:
1) 2i 1/2 szklanki maki tortowej,
2) serek owocowy, waniliowy - homogenizowany (pojemniczek ok.200 g)
3) 1 kostkę margaryny o temperaturze pokojowej
4) jablka (1 kg) lub inne owoce

Wykonanie: produkty od 1 do 3 zagniesc szybko i wstawic do lodowki na 1 godzine. W tym czasie obrac jablka, pokroic na 8 czy jak tam pasuje, posypac cynamonem, ja jeszcze skrapiam olejkiem waniliowym. Po godzinie biore ciasto, walkuje, kroje w kwadraty, klade na srodeczku kawalek jablka i zlepiam czubeczki kwadracikow w koperte. Nie dodawac proszku do pieczenia, jakby sie kto pytal.Piec do zrumenienia i postawic straznika bo dostaja nogi znikaja!!
Pieke je czesto i nam sie nie znudzily.

Smacznago!!!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36
Baaaaaardzo pyszne sa te ciasteczkunieniulki nasze. Zapomnalam dodac ze po upieczeniu mozna je polukrowac lub popudrowac cukrem-pudrem, do ktorego tez mozna dodac cynamon.
icon_razz.gif
icon_razz.gif
 

Lirene

Member
Paź 20, 2005
263
0
0
Hofi czy to ma być serek waniliowy i owocowy i razem ma byc tego 200 gr czy do wyboru którykolwiek?
W jakiej temperaturze piec? I orientacyjnie to ile minut ma być?
 

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36
Lirene @ 5 Nov 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=389071Hofi czy to ma być serek waniliowy i owocowy i razem ma byc tego 200 gr czy do wyboru którykolwiek?
W jakiej temperaturze piec? I orientacyjnie to ile minut ma być?
Smak serka nalezy sobie wybrac wedlug gustu, moze byc albo tylko waniliowy, albo tylko jakis owocowy, byle nie naturalny.ja robilam wczoraj z 2 pudelek wanilowyego serka co razem dalo 280gr (140gr x 2) i dodalam troszeczke maki wiecej, gdzies ok lyzki . Margaryny wiecej nie dawalam. Co do czasu pieczenia to gdzies ok. 20 - 30 min zalezy od temperatury, mozna piekarnik w trakcie pieczenia otwierac i sprawdzac czy sie zezlocily ciacha.
Lirene, chcesz upiec??? Polecam i zycze smacznego.
cvety.gif


Wczoraj na 4 ciacha zabraklo mi jablek wiec zrobilam z powidlami i zwinelam na ksztalt rogalikow. Maz z mniejsca pochlona te z powidlami, bo uwielbia wszystko z nimi , i powiedzial ze byly super
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Czy istnieje szansa, że będą dobre następnego dnia?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Lirene

Member
Paź 20, 2005
263
0
0
Dziękuje za odpowiedź
icon_smile.gif
na pewno upiekę
icon_razz.gif
 

Aniq

Member
Maj 5, 2007
2,734
0
0
Zrobiłam sobie na kolację koperty z cynamonowymi jabłkami - rewelacja !

Na próbę z 1/3 porcji, więc zniknęły od razu. Bez jajek takie ciastka chyba nawet lepsze
mniam.gif
Kruche,ale nie sypkie. Na pewno powtórzę jeszcze, tym razem w pełnowymiarowej porcji.
 

gosia

Member
Paź 9, 2005
2,299
0
0
Dziękuję Joanno. Mam ser biały i serki homogenizowane.
Chcę coś upiec na kwestę dla chorej dziewczynki.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: