Papryka kiszona

Alka

Member
Wrz 17, 2004
1,610
0
0
Papryka kiszona I

Składniki:
1 kg strąków czerwonej papryki,
liście czarnej porzeczki oraz wiśni,
kminek,
korzeń chrzanu,
2-3 ząbki czosnku,
5 ziaren gorczycy,
Zalewa: 1 l wody,
4 dag soli.

Myjemy papryki i przyprawy. Z papryki usuwamy nasiona z szypułką. Papryki tniemy na paseczki szerokości ok. 0,5 cm. Chrzan ucieramy na tarce o grubych okach. Czosnek tniemy w plasterki. W słoikach układamy warstwami: paprykę i liście, posypując wiórkami chrzanu i gorczycą oraz pokrajanym czosnkiem i kminkiem. Całość zalewamy przegotowaną i przestudzoną zalewą. Zamykamy słoiki i po kilku dniach pasteryzujemy.

Papryka kiszona II

Składniki:
1 kg strąków czerwonej lub zielonej papryki,
2 strąki ostrej papryki,
kilka liści laurowych,
nasiona kopru,
4-5 ząbków czosnku,
5 ziaren gorczycy.
Zalewa:
1 l wody,
3 dag soli.

Umyte i oczyszczone z nasion strąki papryki kroimy w paseczki szerokości ok. 0,5 cm. Układamy w słoikach paprykę i przyprawy warstwami, zalewamy przegotowaną i przestudzoną zalewą. Zamykamy słoiki i odstawiamy na kilka dni. Następnie krótko pasteryzujemy.
 

Nadia

Member
Paź 28, 2004
1,057
0
0
Alka, mogłabys opisać (w przybliżeniu
icon_smile.gif
) smak tej papryki. Nigdy takiej nie jadłam, a ta w occie troche mi się przejadła...
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Alka :anbetung: :anbetung: :anbetung: :anbetung:

czy ewentualnie liscie czarnej porzeczki i wisni mozna pominac :shock:
albo co dac dla zapachu? Korzenia to jeszcze znajde, ale takich delicyi tu ni ma.

Na pewno zrobie ile uda mi sie sloikow zebrac.
Na razie to nawet 5l. ni mam
icon_sad.gif

a nic! oglosze akcje ;)
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Jeszcze szczegol, poki temat swiezy, bo potem sie trudno dopytac.
Ile chrzanu?
I czy sloik ma byc szczelnie zamkniety? Kolezanka jak kisi ogorcy to niedomyka, zeby ukisly. Tak jak i z zurkiem. Powietrza trza.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
deby sa
wielkie dzieki
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Będę ją robić też :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Tylko czekam aż sezon się zacznie i obniżą cenę ;) ;) ;) ;) ;)
 

KAROTKA

Member
Maj 27, 2007
1,245
0
0
joannas @ 16 Sep 2005 napisał:
index.php?act=findpost&pid=173090Nie podpasował mi smak, niestety
icon_sad.gif
A ja zrobiłam w ubiegłym roku taką papryczkę i podobnie grzybki "rydze" i buraczki [to, co ludzie kiszą od lat]- ale część słoiczków spleśniała, w niektórych powstała jakaś maź
gruebel_2.gif
, więc wszystkie [chyba] wyrzuciłam, nawet nie miałam okazji skosztować. Teraz boję się powtarzać to doświadczenie. Moi rodzice mówią, że kiedyś ludzie kisili także jabłka, całe główki białej i czerwone kapusty, a grzyby, paprykę i buraczki to były tak popularne [no, może poza papryką] jak ogórki i kapusta.