Buleczki od Petry

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,728
1,117
113
W poszukiwaniu tego wlasciwego przepisu na bulki wspomogla mnie margot pokazujac Bułeczki od Petry http://kuchniaalicji.blogspot.com/2010/03/...niam-mniam.html.
Dzis wreszcie dotarlam do mety - upieklam. Zrobilam z 1/3 porcji i nie dawalam maki orkiszowej. Skorka cieniutka i chrupiaca, wnetrze puszyste i z duzymi dziurami. jednym slowem - bez zarzutu!
Margot - dziekuje, zdjelas przeklenstwo!

bulki_od_Petry_cc.jpg

Chyba juz wiem, gdzie popelnialam blad: raz, ze dawalam za malo drozdzy, w domu za niska temperatura i przykrywalam scierka zamiast folia. Bulki schly rosnac, to i skora byla gruba.
Dwa - czekalam az sie zarumienia na srodkowej polce piekarnika, zamiast podstawic wyzej. Jak krocej siedza to i skorka ciensza.
Trzy - formujac buleczki w mace zagarnialam, domieszywalam i w rezultacie ciasto bylo za geste.
Robiac buleczki Petry uswiadomilam sobie co i jak i mam nadzieje, ze nastepne wypieki beda znacznie sensowniejsze.

Za to upieczony dzisiaj chleb polski nie nadaje sie do pokazania, bo jest to jego wersja "odmowna". Najpierw odmowil opuszczenia makutry gdzie wyrastal. Kiedy juz matka grawitacja zdecydowanie przyciagnela go na deske do wsadzania do pieca, to nie mialam czego nacinac, skorka nie istniala. Naklulam patyczkiem... Potem odmowil zjechania z deski na rozgrzana blache, wiec ksztalt mu sie zrobil, hmmm, nowoczesny :D Potem odmowil rownomiernego rumienienia, odwracany nie mogl sie na nic zdecydowac. A na koncu odmowil siedzenia do konca wyznaczonego czasu w piecu, musialam go wyjac 8 min wczesniej, gotowego i dzwieczacego, bo by sie przypalil.

qd z bulkami ( 2 rodzaje), solankami, chlebem polskim i chlebem bazowym( stygnie... jak przekroje to pokaze) - do czwartku powinno wystarczyc
 

Załączniki

  • bulki_od_Petry_cc.jpg
    bulki_od_Petry_cc.jpg
    40.4 KB · Wyświetleń: 4

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,670
490
83
banana.gif
banana.gif
banana.gif

to ja się ciesze , jeszcze jak
Hura , hura , hura !!!!!!