Pasty do kanapek na wynos...

Basia_11

Member
Sie 24, 2005
415
0
0
Mam nadzieję, że nie strzelam jakiejś gafy i nie dubluję tematu.

Chciałabym, z Waszą pomocą zebrać pomysły na pasty do kanapek branych do pracy/szkoły czyli takie, które nie wymagają noża i widelca
icon_wink.gif
, nie porażają zapachem całej okolicy (więc ryby, czosnek itp. raczej odpadają), pomogą odetchnąć o wędlin i sera.
Szukam przepisów na takie pasty, które jak pasztety, mogą trochę postać w lodówce i można ich zrobić nieco większą ilość, na zapas, bez ryzyka zepsucia na drugi czy trzeci dzień.

W innym dziale jest wątek o robieniu kanapek mężom do pracy, ale to raczej dyskusja czy się robi niż co się robi, więc może ten wątek pozwoli zebrać trochę ciekawych pomysłów.

Wczoraj wyprodukowałam dwie pasty - na bazie pieczarek i ciecierzycy.

1. Pasta pieczarkowa (przepis zaczerpnięty z Gotowania czy jakoś tak w Onecie).

Produkty:
50 dag pieczarek
2 duże cebule
czerstwa bułka ( to na oko)
2 łyżeczki majeranku
2 łyżeczki vegety
0,5 kostki masła
sól, pieprz do smaku

Wykonanie:
Pieczarki i cebulę drobno posiekać, podsmażyć na oleju.
Jak już się nieco przesmażą dodać pokrojoną w cienkie plastry bułkę (ja dałam jedną większą kajzerkę), vegetę, majeranek, znowu chwilę smażyć, dodać masło i jak się masło rozpuści zdjąc z ognia, gorące zmiksować aby miało konsystencję pasty. Przełożyć do słoika - z tej ilości produktów wyszedł mi słoik o poj. 0,7 litra.

Jak dla mnie - pycha!

Druga pasta to twórczość własna, proporcje na oko.
Ciecierzycę - ok. 30 dag suchego ziarna - namoczyłam i ugotowałam.
Na patelni zrumieniłam ze 4 łyżki łuskanego słonecznika i 10 dag orzechów włoskich.

Wszystko to nieco przestudzone wrzuciłam do thermomixa (podobnie jak pastę pieczarkową, ale z pewnością można to zrobić każdym blenderem czy czymś w tym rodzaju), dolałam trochę oliwy z oliwek, przegotowanej wody, oleju sezamowego, soli do smaku, zmiksowałam do konsystencji pasty.
Wyszła naprawdę smaczna, orzechowa pasta - Córka zażyczyła sobie z nią kanapki do szkoły a to juz sukces:)

Jeśli macie jakieś sprawdzone przepisy na tego typu smarowidła to podzielcie się nimi, będę wdzięczna.
Jeśli takie przepisy przewijały się gdzieś na forum, to z góry dziękuję za wskazanie wątków.


pozdrawiam serdecznie
Basia
 

alicjanka

Member
Cze 28, 2006
5,627
0
0
Podpinam się pod Twój post Basiu
icon_smile.gif
Takie przepisy to dobra rzecz. Znudziły mi się kanapki z wędliną czy serem - ile można jeść to samo?? A pastę pieczarkową zrobię jak tylko kupię pieczarki. Zapowiada się smacznie
mniam.gif
 

Basia_11

Member
Sie 24, 2005
415
0
0
alicjanka @ 14 Sep 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=362931Podpinam się pod Twój post Basiu
icon_smile.gif
Takie przepisy to dobra rzecz. Znudziły mi się kanapki z wędliną czy serem - ile można jeść to samo?? A pastę pieczarkową zrobię jak tylko kupię pieczarki. Zapowiada się smacznie
mniam.gif
Zatem razem czekamy na jakieś fajne i smaczne przepisy.

Pastę pieczarkową z czystym sumieniem polecam, jeśli lubisz pieczarki i majeranek to powinna smakować.


pozdrawiam
Basia
 

emzetka

Member
Sie 2, 2005
2,255
0
0
bardzo sympatyczna pasta
wczoraj robiłam i dziś zajdamy sie
dodałam kiszonego ogórka - też go podsmażyłam
nie miałam suchej bułki więc dałam kawałek chleba

zadziwiło mnie to jak fajnie pieczarki zmieniaja kolor podczas miksowania - robią sie takie jaśniutkie
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
No cóż mogę powiedzieć o tej paście pieczarkowej...Hm... Niebo w gębie
icon_mrgreen.gif
 

alicjanka

Member
Cze 28, 2006
5,627
0
0
Ja tez dziś zrobiłam! Pychotko! Dałam trochę mamie i też jest zachwycona
icon_lol.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: