Marmurkowe brownies

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Marmurkowe brownies

Lekko kawowe, mocno czekoladowe z cieniutka warstwa serowj masy.

170g gorzkiej czekolady (ja uzylam wedlowskiej)
6 lyzek masla
1 lyzka kawy instant (najlepsza jest espresso)
4 jajka
1 1/2 szklanki cukru
1 szklanka maki
szczypta soli
1/4 szklanki dobrego gorzkiego kakao
1 lyzeczka ekstraktu z vanilii
1 lyzka likieru kawowego

225g serka smietankowego (ja uzywam Philadelphia)
1/4 kostki masla
1/2 szklanki cukru
2 jajka
2 lyzki maki
1 lyzka likieru kawowego

Rozgrzac piekarnik do 180ºC, dobrze posmarowac maslem forme 33 x 23cm. Czekolade rozpuscic z maslem i kawa na malym ogniu, lekko przestudzic. Jajka ubic az sie spienia, dodawac stopniowo cukier i ubic az masa bedzie lekka i puszysta. Dodac make i kakao i lekko wymieszac. Dodac wanilie, liker kawowy i rozpuszczona czekolade i wymieszac.

Serek utrzec z maslem na gladka mase, dodac cukier i ucierac az masa bedzie puszysta. Dodac jaka, make i liker kawowy. Masa bedzie bardzo rzadka i lejaca - taka ma byc.
Prawie cale ciasto na brownies wlac do przygotowanej formy, zostawiajac w misce okolo 1/2 szklanki. Teraz delikatnie wlac mase serowa i rozprowadzic ja rownomiernie po ciescie. Lyzeczka nalozyc gdzieniegdzie pozostale ciasto na mase serowa, malym nozem delikatnie wymieszac wierzchnia warstwe ciasta z masa serowa tworzac na powierzchni efekt marmurkowania.
Piec okolo 30 minut, az brzegi beda lekko zroumienione. Wystudzic na drucianej siateczce, pokroic na kwadraty.

7488.jpg
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
Bajaderko dziekuje za wspanialy przepis robilam dwa razy
wczoraj w nocy i dzis :mrgreen: po raz drugi
wczoraj upieklam je bez rozpuszczonej czekolady :dump: :| ktora zapomnialam dodac
robilam w foremkach muffinkowych ciasto wyszlo bardzo delikatne

a dzis zrobilam dokladniej jak mialo byc wspaniale lepsze niz wczoraj
palce lizac zdjecie pozniej wkleje :bussi:
 

sd_silver

Member
Wrz 20, 2004
1,464
0
0
Kubanko zamiennie mozna uzyć serka śmietankowego - gotowy 3 krotnie mielony lub któregoś z pudełek przeznaczonych na sernik. Na pewno nie jest to ser homogenizowany.
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
ja nie bardzo rozumiem o co chodzi z kawą
rozpuszczalna czy espresso?

no i znowu problem z ekstraktem z wanilii. W PL nie ma. Czym zastąpic?
marghe kawe trzeba dac rozpuszczalna espresso ewentualnie kada inna tez bedzie dobra

a jesli chodzi o ekstrat wanilii to ja bym dala cukier waniliowy

;)
 

sd_silver

Member
Wrz 20, 2004
1,464
0
0
Marghe ja daje kawę zwykła rozpuszczalna, zamiast ekstraktu daje olejek ale tak połowę tego co pisze Bajaderka
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
hmmm, wydawalo mi sie, ze dosc jasno napisalam a tu wyglada na to, ze nie
icon_smile.gif

Kawa ma byc instant/w granulkach, najlepsze jest espresso w granulkach bo oczywiscie bardziej wyraziste/mocne, ale kazda inna instant moze byc jak nie ma espresso
icon_smile.gif


A sloiczek z granulowanym espresso wyglada tak:
http://shop.store.yahoo.com/dairyfreshcandy/ines.html

Ekstrakt z wanilii mozna zastapic proszkiem z naturalnej wanilii, cukrem waniliniowym lub olejkiem waniliowym (wtedy oczywiscie mniej, kilka kropelek).
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Bajaderko, a ja mam pytanie. Czy ten serek śmietankowy to zwykły biały twaróg, czy raczej taki serek homogenizowany? A może jeszcze coś innego? :roll:
Kubanko ja uzywam Philadelphia z koniecznosci, ale wiem, ze Iguana uzywa serek Turek z duzym powodzeniem - powinien byc miekki, kremowy serek - homogenizowany (taki jaki ja pamietam) moze byc troche za rzadki
icon_smile.gif