Kora orzechowa

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
warto wyprobowac ,ja osobiscie bardzo je lubie
jest mniam
przepis dostalam od mojej przyszlej bratowej

Kora Orzechowa
ciasto;
8 bialek
20 dkg cukru krysztalu
3 zoltka
10 dkg rodzynek
20 dkg orzechow wloskich mielonych i siekanych

Bialka ubic na piane, pod koniec ubijania dodac zoltka .
dodac reszte skladnikowi rozlozyc na dwie blachy ,
piec okolo 30 min.

Krem
2 budynie smietankowe
1 puszka brzoskwin ( 425 g )
2 galaretki brzoskwiniowe
3/4 kostki masla
ciastka biszkoptowe
3/4 szklanki wody
5 zoltek (pozostale z bialek )
1 lyzka maki pszennej

odcedzic brzoskwinie,sok z brzoskwin ugotowac z 3 lyzkami cukru
nastepnie w 3/4 szklanki wody rozpuscic 2 budynie smietankowe z 1 lyzka maki pszennej i dodac 5 zoltek dobre wymieszac i wlac na gotujacy sie sok z brzoskwin , ugotowac budyn
Maslo utrzec na puchna mase dodac 2 lyzeczki cukru i po lyzce dodawac ostudzony budyn
Mase rozdzielic na 3 czesci
1 czesc polozyc na pierwszym upieczonym blacie ciastana to polozyc ciastka biszkoptowe ktore nasaczyc trzeba w w kawie rozpuszczalnej i 3 lyzki cukru ( moze byc kawa ,spirytus, cukier)
Na to polozyc druga czesc masy i przykryc drugim upieczonym blatem ciasta i posmarowac to 3 masa na masie polozyc pokrojone w plastry brzoskwinie i polac tezejaca galaretka brzoskwiniowa
smacznego



Ja do zrobieniu uzywam 2 puszki brzoswin wiecej budyniu wtedy wychodzi

do ciasta tez mozna dodac wiecej orzechow
ciasto nie wyrasta wysokie
ciastokoraorzechowa5bf.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
jak już któraś upiecze i napisze opinie to prosze o lionke do mnie na priv zebym mogła tu pozamiatac to wasze umawianie sie :mrgreen: OK?
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
moze jak podciagne temat to zrobimy , hmm : : co wy na to i bedzie wreszcie zdjecie przy korze :mrgreen:
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
nigdy tak nie robilam :wink: ale mysle ze jesli ciasto upieczesz jedno to i przekroisz na pol to mase zrob z polowy skladnikow
mam nadzieje ze sie uda
powodzenia
 

joannas

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
13,025
0
0
No i się do niego zabrałam. Blaty piekłam w formie 42x26 , a chyba powinna być nieco mniejsza, bo wyszły dość niskie. Nie dałam rodzynek do ciasta. Kremu z 1 porcji wystaczyło do przełożenia placków. Dla tych co lubią dużo kremu, proponuję zrobić przynajmniej z 1,5 porcji. Biszkopty moczyłam w rozcieńczonym Calvadosie. :mrgreen:
Ciasto się chłodzi. Walory smakowe podam nieco później, ale wygląda super
Nadal nie mam aparatu :cry:
 

joannas

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
13,025
0
0
Pyszne, pyszne, pyszne. Znika jak nic w moim domu. A i wygląd ma super. Na dole lekko brązowa "kora Orzechowa", następnie biszkopty otoczone masa budyniową, znowu "kora", brzoskwinie i pomarańczowa galaretka. Nie za słodkie, super. Muszę zrobić na najbliższą imprezę rodzinną.
Dziewczyny, zachęcam do wypróbowania. SUPER
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
:mrgreen: joannas dziekuje ze sie odwazylas sprobowac zrobic to ciasto i ciesze sie ze ci smakowalo :dance:
pozdrawiam :cheers:
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
podnosze ;) z nadzieja ze wam sie spodoba i zrobicie :mrgreen: nareszcie dodaje obiecane zdjecie :oops:

ciastokoraorzechowa5qd.gif
 

INECZKA

Member
Lis 29, 2005
285
0
0




zdjęcia żadna rewelacja ale niech i takie będą.

Ciasto jest pycha :!: :!: Naprawde warto zrobić.
zamiast biszkoptów miałam delicje a do ciasta dodałam jeszcze wiórki kokosowe. I niesamowicie pachnie

Pozdrawiam.