Sorbet truskawkowy

bahomet

Member
Wrz 4, 2006
985
0
0
przepis z programu "casa alice" z przed 2 lat chyba

jak nakupuje za duzo truskawek to przerabiam je na sorbet, ktory wszyscy bardzo lubimy i jemy bez wyrzutow sumienia

350g truskawek
sok z jednej cytryny
100g cukru (ja uzywam 30g fruktozy)
2 bialka

zmiksowac truskawki z cukrem (lub fruktoza) i cytryna. przetrzec mus przez sitko (dla cierpliwych; mozna pominac). ubic piane z bialek. delikatnie wymieszac z musem truskawkowym i do maszyny na 15 minut.

ja czesto robie bez maszyny, w zamarzalniku trzymam ok 2 godzin mieszajac zyrafa od czasu do czasu.

oczywiscie czy to cukier, czy fruktoza lepiej sprobowac i wyregulowac ilosc wg wlasnego smaku. jak mi sie trafia malo slodkie truskawki dodaje wiecej soku z cytryny: nie wiem jak to wytlumaczyc bo przeczy zdrowemu rozsadkowi ale jakby wzmacnia on smak truskawki (albo to sobie po prostu wmowilam
icon_smile.gif


smacznego!
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

Ika

Member
Sty 5, 2005
14,699
0
0
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Jaco

Member
Gru 5, 2004
6,655
1
0
Ja chcę maszynę do lodów
cry_1.gif
.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
sok otwiera wiecej kubkow smakowych, ktore czuja slodkie...

nie wiem, czy w ogrodku bede miala az tyle truskawek, a kupnych nie mozemy, ale moze kiedys...
a maszyne warto miec!
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
Mam solidny blender, do którego wrzucam pół opakowania mrozonych truskawek, 1-2 łyzki cukru, małą smietankę 18 % (a najchetniej 30
icon_redface.gif
), miksuję kilkanaście sekund i "lody" gotowe. Jak robie ze świeżych to tłusta zimna smietanka i kilka kostek lodu.
lecker.gif
 

bahomet

Member
Wrz 4, 2006
985
0
0
maszyna jest bardzo wygodna ale wychodza swietne takze z zamrazalnika:) tylko trzeba miec troche cierpliwosci:)

robie tez cos co przypomina prawdziwe lody:

-ok 500 g truskawek miksuje z sokiem z jednej, duzej cytryny, przecieram przez sitko zeby produkt koncowy byl bardziej kremowy
-zagotowuje 180g cukru w 150ml wody, studze
-lacze owoce z syropem, wkladam do zamrazalnika na 1 h
-jak juz zgestnial slodki mus ubijal 250 ml smietanki, delikatnie mieszam z musem i z powrotem do zamrazalnika na ok. 2h mieszajac trzepaczka od czasu do czasu

i tyle, ja dzisiaj robie w zamrazalniku wiec pozniej postaram sie zrobic zdjecie:)

przepis ten znalazlam w internecie na wloskiej stronie jako rozowe semifreddo ale raz przegladalam w ksiegarni ksiazke o lodach i przepis byl prawie taki sam. w kazdym badz razie nam ardzo smakuje
 

bahomet

Member
Wrz 4, 2006
985
0
0
w ostatniej chwili sie opamietalam i pobieglam po aparat (w miedzyczasie sie troche rozpuscil)
icon_mrgreen.gif


przepraszam za jakosc zdjecia ale o tej godzinie trudne o dobre swiatlo...
gelatofragola.jpg
 

Załączniki

  • gelatofragola.jpg
    gelatofragola.jpg
    100.8 KB · Wyświetleń: 0

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Zrobilam zainspirowana propozycje Bahomet 'lody'. A ze bylo to na dzialce, wiec w ramach brakow sprzetowych i lenistawa zrobilam na bazie jogurtu naturalnego. Cukier tez wsypalam bezposredniu do truskawek, bez gotowania syropu i ... pyszne wyszlo ! Pewnie byloby lepsze z maszyny, lub chociaz mieszane czesciej zyrafa a nie lyzka (na dzialce mam blender montowany raazem z pojemnikiem, a ten sie nie miescil w zamrazalniku i jakos nie usmiechalo mi sie przerzucac masy pomiedzy pojemnikiem blendera a miska).

Dziekuje za pomysl.