Muffinki wytrawne, warzywno-mięsne

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Na te mufiinki nie mam ściśle sprecyzowanego przepisu - można dowolnie improwizować ze składnikami, w zależności od tego co kto lubi.

Można je zrobić z samym mięsem i odrobiną cebuli, korniszona - wtedy będzie to danie na dzień proteinowy.
Można zrobić z samymi warzywami i wówczas będzie to doskonały dodatek do mięsa na obiad.
Można zrobić z mięsem i warzywami - wtedy mamy pełnowartościowy posiłek na dzień proteinowo- warzywny.

Jajeczna zalewa:
4 jajka
4 łyżki mleka lub wody
2 płaskie łyżki skrobii kukurydzianej
sól i pieprz do smaku
można też dodać starty na tarce ser żółty Piórko
lub opakowanie serka wiejskiego ziarnistego - bez śmietanki żeby nie rozrzedzić zbytnio masy jajecznej.

Składniki mięsne:
Filet z kurczaka zamarynowany i usmażony/upieczony
Wędlina drobiowa pokrojona w kostkę, lub małe plasterki
Mięso z kurczaka z rosołu bozbawione skóry i tłustych części
Pieczeń wołowa, mięso gulaszowe wołowe duszone
Kabanosy drobiowe
itd

Składniki warzywne:
fasolka szparagowa
brokuł
kalafior
brukselka
marchewka
por
cebula
seler
pietruszka
pieczarki
pomidory
szczypiorek
natka
papryka

Warzywa dodajemy duszone, uparowane, zblanszowane, można użyć warzyw z rosołu.
Generalnie zasada jest taka, że wypełniamy formę muffinkową (12 dołkową) dozwolonymi na diecie składnikami - nie ugniatamy, a potem całość zalewamy mieszanką jaj i skrobii i zapiekamy około 20 - 30 min w temp 200 stopni.

Tutaj wersja z kurczakiem, mieszanką jarzynową z mrożonki - brokuł, kalafior, marchewka, fasolka szparagowa, pieczarki duszone, brukselka zblanszowana, czerwona papryka zblanszowana, do zalewy dodałam ser żółty Piórko starty na tarce, natka
muff.jpg
mufff.jpg

W tej wersji zrobiłam z: domową wędliną drobiową, pieczarkami uduszonymi z cebulą i porem, zblanszowaną mieszanką jarzynową - brokuł, kalafior, fasolka zielona szparagowa, marchewka, pietruszka, szczypiorek, a do zalewy jajecznej dodałam serek ziarnisty.
muf.jpg


Polecam i zapraszam do dzielenia się wypróbowanymi kompozycjami i modyfikacjami
wink.gif
 

Załączniki

  • muff.jpg
    muff.jpg
    97 KB · Wyświetleń: 3
  • mufff.jpg
    mufff.jpg
    88.9 KB · Wyświetleń: 3
  • muf.jpg
    muf.jpg
    115.5 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator: