Duńska zupa z porów

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
wszyscy ją znają, ale przepisu tu nie ma
podaję za stroną magazynu Kuchnia http://kobieta.gazeta.pl/kuchnia/2,54041,,...A_PRZEPISY.html

Składniki:
- 3-4 pory
- 2 cebule
- 4 łyżki masła (można zastąpić olejem)
- 1 l bulionu z kostki (zamiast bulionu można wlać wodę)
- 1 bardzo gruby plaster szynki
- 250 g łagodnego serka topionego (typu złoty ementaler)
- ewentualnie 1/2 szklanki gęstej śmietany
- sól
- pieprz
- ok. 6 łyżek startego żółtego sera

Sposób przyrządzania:

W dużym garnku rozgrzewamy masło. Pory myjemy: białe i jasnozielone części kroimy w plastry i szklimy na maśle razem z posiekaną cebulą, mieszając od czasu do czasu drewnianą łyżką (ciemnozielone części porów nadają się wyłącznie do wywarów). Po upływie kilku minut zalewamy pory wrzącym bulionem albo wrzącą wodą, dodajemy sól i pieprz. Gotujemy pod przykryciem około 20 minut, następnie dodajemy serek topiony i mieszamy. Gdy serek się całkowicie rozpuści, możemy wlać śmietanę. Wsypujemy do zupy pokrojoną w kosteczkę szynkę i zdejmujemy garnek z ognia.
Podajemy posypaną tartym serem.
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
No proszę. :lol: A ja wlaśnie dzisiaj miałam ją na obiad. Nawet mój mały mega - niejadek bardzo ją lubi.
icon_smile.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
ja też :lol: :lol: :lol:

Pyszna ta zupa jest
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Simona, mialam na myśli, że to bardzo popularna zupa z mniama - ma wielu wielbicieli. w tym mnie
icon_smile.gif
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Ja jeszcze posypuję ją sporą ilością posiekanej świeżej natki pietruszki. W zimie wspaniale rozgrzewa! Mniam.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Ja tę zupę gotuję z ziemniakami w kostkę i marchewką, na talerzu posypuję natką albo koperkiem - przepyszna jest, sycąca bardzo a kolorystycznie też niczego sobie
icon_smile.gif
 

Alga

Member
Paź 4, 2005
62
0
0
W zasadzie mogłabym nie pytać się męża na jaką zupę ma ochotę, bo zawsze odpowiada, że porową (z tego przepisu właśnie) lub cebulową.
icon_mrgreen.gif
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
U mnie pory sa rarytasem. W ogole z tzw. wloszczyzny mam tyle co nic. Selera nie ma / tylko lisciasty /, korzenia pietruszki nie ma, pora nie ma.
gruebel_2.gif
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Nie ma w mojej miejscowosci. Pory sprzedaje czasem jeden sklep warzywniczy i to tylko dlatego, ze wie, ze kupia go cudzoziemcy / glownie chyba Rosjanie, Ukraincy /. Tzn. bierze czasem jedna skrzynke: jesli szybko ich nie sprzeda, to potem dlugo ich nie ma. Zreszta wcale sie nie dziwie.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,280
3,521
113
Robię tę zupę niemal identycznie ( bez szynki i na domowym bulionie), tylko miksuję na krem i podaję z grzankami.
Zamiast żółtego tartego sera daję kawałeczek pleśniaka typu rokpol czy donablu.
Przyprawiam dodatkowo odrobiną gałki muszkatołowej, zmielonej kolendry i płatkami chilli.

zupa_krem_z_por_w.jpg

To talerz wielbiciela grzanek:
icon_wink.gif


zupa_krem_z_por_w1.jpg
 

Załączniki

  • zupa_krem_z_por_w.jpg
    zupa_krem_z_por_w.jpg
    15 KB · Wyświetleń: 3
  • zupa_krem_z_por_w1.jpg
    zupa_krem_z_por_w1.jpg
    23.6 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator: