Suszone pomidory

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,547
2,803
113
Przepis z miesięcznika KUCHNIA:

Składniki:
3 kg pomidorów mało soczystej odmiany np. Lima,
sól,
cukier puder

Sposób przygotowania:
Pomidory umyć, przepołowić, usunąć pestki i sok, posypać niewielką ilością soli i leciutko oprószyć cukrem pudrem. Ułożyć na sitach suszarki (ja:przecięciem do góry, ale są różne szkoły ) i suszyć. W trakcie co jakiś czas przekładać sita z zawartością, te z dołu na górę, będą schły szybciej i równomierniej.
Gotowe powinny być lekko elastyczne, w intensywnym czerwonym kolorze. Teraz można je złożyć w słoju i ustawić w jakimś ciemnym i chłodnym miejscu.

Uwaga: jeśli zamierzamy je przeznaczyć do przechowywania w oleju i ziołach wysuszyć je trzeba trochę mniej.





.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,272
3,517
113
Dziękuję Buko za zamieszczenie przepisu. Suszyłam pomidory, ale na dodatek cukru nie wpadłam, a może to być clou tego przysmaku.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Buko, jak sądzisz, da się to wykonać bez suszarki, np. w piekarniku?
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,547
2,803
113
Na pewno się da, Mi, tylko trochę to potrwa. Trzeba je umieścić na papierze, co pogarsza cyrkulację, ale zabezpiecza przed przywieraniem i kapaniem. Przecież przed suszarkami używałyśmy piekarników do podobnych celów
(grzyby, śliwki itd).
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Dziękuję za odpowiedzi, Buko i Shinju. Spróbuję zrobić test piekarnikowy
icon_smile.gif
 

Ewenny

Member
Sty 3, 2010
420
0
16
ja suszę pomidory w piekarniku w temperaturze 50oC z termoobiegiem przez dwa dni po ok.4godziny
rozkładam pokrojone pomidory na ruszt z piekarnika, solę
pod ruszt daję blachę

często są to dwa a nawet 3 ruszta, bo bardzo lubimy suszone pomidory
gotowe pomidory powinny być lekko plastyczne
potem zalewam prawie wrzącą oliwa z ziołami, ostrą papryczką i czosnkiem

teraz spróbuję posypać cukrem tak jak robi Buka, jestem otwarta na nowe smaki
 

Herbaciarz

Member
Gru 5, 2011
77
0
0
Jakiś czas temu widziałem bardzo długi wpis na wykop.pl na temat suszenia pomidorów we włoszech. Tam robią to bezpośrednio na tarasach i dachach, na blatach, deskach, na podłodze...
icon_smile.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,547
2,803
113
Mają dobre warunki pogodowe u nas raczej rzadko spotykane. Nawet jeśli są czasem porównywalne, to i tak wolę używać suszarki. Mam pewność, że zanim wyschną. nie rozwinie się na nich pleśń i żadne owady nie zainteresują się moim suszem.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
ja od lat suszę pomidory w suszarce do grzybów itp ale nigdy ich ani nie soliłam ani nie uzywałam cukru
gruebel_2.gif
Jakie znaczenie poza smakowym może tu mieć cukier? Spotkałam się natomiast z tym, że pomidory oraz wszelkie inne owoce/warzywa przed suszeniem należy zamoczyć w roztworze soku z cytryny i cukru aby susz miał połysk.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,547
2,803
113
Duende, sorry, że dopiero teraz.
anbetung.gif
Myślę, że ten cukier i sól ma działanie konserwujące, ale jak dla mnie, to bardzo poprawia smak. Są tak pyszne, że pierwszą partię zjadam na pniu.
lecker.gif


Tina, czas suszenia zależy od wielkości cząstek, ilości miąższu, przekładania sit i zawartości, aby sie równo suszyły. Średnio około 10 godz.

To mi przypomniało, że już sie pokazały limy i czas na suszenie.
icon_smile.gif
 

doris71

Member
Lis 9, 2008
9,365
0
0
kupiłam podłużne pomidory, suszą się od wczoraj
 

Załączniki

  • suszenie_pomidorów.jpg
    suszenie_pomidorów.jpg
    52.1 KB · Wyświetleń: 0

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,547
2,803
113
Jakie dorodne.
daumen.gif
Najlepsze na susz.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,547
2,803
113
Mówisz o surowych, czy już podjadasz ususzone?
lecker.gif
 

Beata19

Member
Lip 20, 2010
183
0
0
Proszę o pomoc. Pierwszy raz suszyłam pomidory ( wszystko wg przepisu Tomka) i po zalaniu gorącym olejem wieczka się super zassały , ale po ok. tygodniu część z nich (narazie 6 z 10 ) zaczęło się wybrzuszać. Po odkręceniu wieczko psyknęło , a olej zaczął lekko jakby fermentować ( o ile to w ogóle możliwe?). W smaku są dobre, ale boję się , że coś jest nie tak?
dontknow.gif
l: tylko co? Zaznaczam, że słoiki wyparzone,wieczka nowe, pomidory całe zalane olejem i dość dobrze wysuszone. Pisałam na blog Tomka z prośbą o odpowiedź, ale niestety nie odpowiada. Może któraś z Was, bardziej doświadczonych w tym temacie ma jakiś pomysł. Przepraszam, że się tak rozpisałam i proszę o pomoc żeby mnie to nie zniechęciło.
anbetung.gif