Staropolski piernik świąteczny

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
-25dag miodu
-1 szklanka cukru
-12.5dag masła lub smalcu
-60dag mąki pszennej
-2 jajka
-1,5 łyżeczki sody oczyszczonej
-1/4 szklanki zimnego mleka
-1/4 łyżeczki soli
-1,5 paczki przyprawy do piernika
-pół garści orzechów włoskich- rozdrobnionych
-1,5 łyżki posiekanej skórki kandyzowanej z pomarańczy

Przygotowanie: miód, cukier i tłuszcz podgrzać na małym ogniu, prawie do zawrzenia.Masę ochłodzić. Wyrabiać ciasto ręką lub drewnianą łyżką, dodając stopniowo mąkę, jajka i sodę rozpuszczoną, w zimnym mleku oraz sól i przyprawę do piernika. Na końcu można dodać orzechy i skórkę smażoną z pomarańczy.Tak wyrobione ciasto, wkładamy do naczynia z kamionki lub emaliowanego, przykrywamy lnianą ściereczką i przechowujemy w lodówce. Nie zamrażać! Ciasto leżakuje, w niej od 3 do 4 tygodni i dojrzewa.Na kilka dni przed świętami ciasto wyłożyć na posmarowaną tłuszczem blaszkę. Piec w temp.170st.C przez ok. 40 min.
Po upieczeniu i wystudzeniu przekroić ciasto, posmarować np. powidłami śliwkowymi, a wierzch ciasta polukrować i posypać orzechami, skórką pomarańczową i rodzynkami. Przed podaniem kroić w kwadraty.


Moje uwagi:z tej porcji piekę ciasto w 2 keksówkach o dł.30-34cm, po ostudzeniu każde ciasto kroję na 3 blaty i przekładam podgrzanymi powidłami.Tak sklejone blaty wkładam ponownie do keksówki -(albo wkładam kolejno blaty smaruję, kładę następny) wyłożonej uprzednio papierem do pieczenia.Papieru ma być tyle żeby można było zakryć nim ciasto.Tak zakryte wkładam do foliowego woreczka i obciążam go czymś ciężkim. Po 3-4 dniach jest super.


Czasami przekładam to ciasto kremem kakaowym:

1 masło
1/4 szklanki cukru pudru
2 łyżki kakao
1 łyżka spirytusu
kilka kropel zapachu rumowego

Ubijam masło na pianę, dodaję cukier i ubijam, następnie dodaję resztę skł.Można zrobić jedną warstwę z kremu, a drugą z powideł.Bardzo dobrze komponują ze sobą.


Ciastka pierniczki piekę w temp.160st.C- około 10 min.

To ciasto jest cudowne.
U mnie właśnie leżakuje i wygląda tak;
 

Załączniki

  • DSCN0269.JPG
    DSCN0269.JPG
    1.3 MB · Wyświetleń: 1

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Marianno ciasto piernikowe z pewnością bardzo dobre, ale ta miska podoba mi się jeszcze bardziej niż samo ciasto.
 

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
samanta @ 7 Oct 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=760347Marianno ciasto piernikowe z pewnością bardzo dobre, ale ta miska podoba mi się jeszcze bardziej niż samo ciasto.
Samanto- ta miska to zwykła makutra, którą wykorzystuje między innymi do wyrastania chleba i tak jak w tym przypadku do przechowania surowego ciasta.
wink.gif
 

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
hazo @ 7 Oct 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=760360Tutaj jest ten sam, według mnie, przepis.
Hazo- masz rację to jest to samo ciasto.U mnie jest tylko trochę więcej mąki.W tamtym wątku Buka zadała pytanie, a ja chciałam podzielić się moimi doświadczeniami.Doszłam do wniosku, że nie powinnam zaśmiecać i postanowiłam wpisać osobno.Mój sposób wykonania jednak różni się- co mogłoby zagmatwać całość.Nie byłam pewna jak trzeba postąpić.
wink.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
Wydaje mi się, ze osobny wątek to dobre rozwiązanie. W obydwu piernikach są odnośniki i można się łatwo zorientować skąd te dwie wersje.
icon_smile.gif

Marianno
bussi.gif
bardzo Ci dziekuję za wyczerpujące wyjasnienia. W tym roku na Święta będzie Staropolski Świąteczny.
daumen.gif

Czy Ty swój będziesz piekła wcześniej, bo mówisz, że juz leżakuje?
 

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
Buka @ 8 Oct 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=760716Wydaje mi się, ze osobny wątek to dobre rozwiązanie. W obydwu piernikach są odnośniki i można się łatwo zorientować skąd te dwie wersje.
icon_smile.gif

Marianno
bussi.gif
bardzo Ci dziekuję za wyczerpujące wyjasnienia. W tym roku na Święta będzie Staropolski Świąteczny.
daumen.gif

Czy Ty swój będziesz piekła wcześniej, bo mówisz, że juz leżakuje?
Ten który leżakuje upiekę przed 15 listopada na urodziny mojego syna, który jest smakoszem tego ciasta.Na Święta oczywiście będzie jak co roku.Cieszę się, że postanowiłaś go upiec.
daumen.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
Czy dasz sygnał, kiedy zagnieść ciasto na ten świąteczny? Będzie mi raźniej.
icon_mrgreen.gif
 

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
Buka @ 9 Oct 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=761183Czy dasz sygnał, kiedy zagnieść ciasto na ten świąteczny? Będzie mi raźniej.
icon_mrgreen.gif
Oczywiście,że tak.Bardzo się cieszę, że będziemy piec razem.
wink.gif


Malwunia @ 10 Oct 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=761291wydaje mi się, że ciasto im dłużej postoi tym lepiej...chyba można już teraz zagniatać ;)
Malwuniu-przyznam, że u mnie najdłużej leżakował ponad 4 tygodnie.Moim zdaniem tyle wystarczy, żeby dojrzał ale może Ty podzielisz się swoimi spostrzeżeniami?
wink.gif
 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
Maraa @ 12 Oct 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=761918Czytałam gdzieś, że dawniej ciasto na pierniki zagniatane było po narodzinach córki, żeby upiec je dopiero na jej wesele.
U mnie na świąteczne wypieki już leżakuje ale może jeszcze się skuszę na przepis Marianny.
lecker.gif
Jak to dobrze, że obecnie nie obowiązują takie reguły.Nie mogłabym piec piernika, bo nie mam córki.Maraa-skuś się raz, a nie będziesz żałować.Polecam.
lecker.gif
 

bilis1

Member
Lis 20, 2007
16
0
0
Robilam pierwszy raz na zeszloroczne swięta staropolski wedlug receptu Apolki -wyszedl niespodziewanie dobry, ale mialam i mam wątpliwosci co do tej sody - czy to jest zwykla soda, czy jakas specjalnie oczyszczona - u nas zwyklą sodę ,,gaszą'' czyms kwasnym - czy mleko spelnia to funkcję i nie trzeba kwasu, czy to jakas specjalna soda? Pozdrawiam. Nika