Buraczki z pomarańczami

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Robiłam to danko na podstawie przepisu Agnieszki Kręglickiej. Okazało się doskonałym dodatkiem do mięs, dyskwalifikując trochę już nudne buraczki zasmażane. Przepis dla 4 - 6 osób.
Składniki
4 upieczone małe buraki pokrojone w ósemki
2 łyżki masła
2 łyżki cukru
sok z 1/2 cytryny
pomarańcza podzielona na segmenty, bez białych części
sok wyciśnięty z pomarańczy
sól, pieprz

Pieczenie buraków nie jest bardziej pracochłonne, aniżeli ich gotowanie. Umyte buraki zawijamy pojedynczo w folię i wkładamy do nagrzanego do 200 st. piekarnika. Małym burakom wystarczy 45 minut pieczenia, większym prawie godzina. Do naszego przepisu potrzebne są 4 małe buraki, które po upieczeniu i obraniu dzielimy na ósemki.
W rondlu rozgrzewamy masło, dodajemy buraczki, cukier, sok cytrynowy i pomarańczowy. Smażymy mieszając aż powstanie syrop, który oblepi buraki. Doprawiamy do smaku solą i pieprzem. Na końcu dodajemy cząstki pomarańczy, obranej z białych osłonek, wszystko razem zagrzewamy i podajemy gorące jako dodatek do ciemnych mięs i ciemnego drobiu, np. pieczonych piersi kaczych. Wyjątkowo udane połączenie, do wykorzystania w nadchodzące święta.
 

gumissylwia

Member
Lip 11, 2007
160
0
16
Pyycha
mniam.gif
, dzisiaj zrobilam jako dodatek do kaczki. Wszyscy byli zachwyceni. Dziekuje za super przepis
anbetung.gif
 

Dorotka.p

Member
Wrz 21, 2007
1,660
0
36
Spodobał mi się ten przepis. Smacznie się zapowiada, a na dodatek jest na tyle prosty, że chyba nie uda mi się go sknocić, prawda?
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,728
1,117
113
Ja to robie w wersji z mandarynkami, nie trzeba obierac z bialych oslonek
icon_smile.gif
szukam tylko wowczas malych burakow, zeby pociac na tak male kawalki jak czastka mandarynki. Bardzo lubie.
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,728
1,117
113
Zrobiłam wczoraj w wersji "na jasno" z czarna rzepą. Rzepe obralam, pokroiłam w polplasterki, podsmażyłam na tłuszczu az straciła smak surowizny i dodalam cząstki manadarynek, posolilam i na talerz. Chop zjadł z befsztykiem, a ja z makaronem.
Chwalilismy oboje.
 

Jolan

Member
Lis 23, 2009
3,391
0
0
Szczerze mówiąc, to myślałam trochę jak o kwiatku do kożucha, czytałam, długo nie próbowałam i... jestem bardzo miło zaskoczona fuzją przaśnego buraka z południowym owocem. Pyszne, proste i wykwintne. Seniorko bardzo dziękuję
cvety.gif
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,801
508
113
Chyba jeszcze nie wpisywalam sie
icon_smile.gif

Seniorko, dziekuje bardzo, niezwykle smakowicie
icon_smile.gif


0371.jpg
 

Załączniki

  • 0371.jpg
    0371.jpg
    32.1 KB · Wyświetleń: 1

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Sprawiłyście mi ogromną radość. Te przaśne buraczki pasują do wielu połączeń z owocami i jarzynami. Mam więcej wypróbowanych przepisów. Będę je zamieszczała, bo to doskonały dodatek do mięs, kanapek z wędliną, a nawet solo. Najmniej smakują mi do ryb pod każdą postacią. Do zobaczenia przy następnym przepisie
icon_lol.gif
 

wika

Member
Cze 22, 2006
3,636
0
36
Przepyszne jak zawsze
lecker.gif
 

wika

Member
Cze 22, 2006
3,636
0
36
Idę obierać buraczki - na specjalne zamówienie mojej pięciolatki
fiesgrins.gif
fiesgrins.gif