Duszona marchew w miodzie

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Przepis może wydawać się dziwny, ale wyszedł nadzwyczaj smakowity. Ja prawie zawsze kojarzyłam marchew z moją wnuczką i karmiłam nieszczęsne dziecko wszelkimi siekanymi marchewkami na surowo, gotowane lub duszone. Dzisiaj postanowiłam zrobić coś dla siebie, w zupełnie odmiennym stylu. Na 4 porcje potrzebujemy:

- 80 dkg małej marchwi z nacią - o tej porze roku kupiłam małą marchew, bez naci, już obraną i zapakowaną w foliowe woreczki - kto nie ma takiej możliwości wystarczy kupić niedużą marchew i obrać.
- 200 ml bulionu warzywnego - nie polecam z kostki, bo w ciągu kilkunastu minut mamy taki bulion w mrożonej włoszczyzny siętej w paski.
- 2 łtżki masła
- 3 łyżeczki miodu
- sól, pieprz
- 2 - 3 gałązki natki pietruszki

Podaję przepis z moi8mi uwagami.
Z marchwi odciąć nać, zostawić krótkie (ok.2 cm łodyżki) Nie musiałam nic obcinać, bo naci nie było, a z tymi łodyżkami nic nie zrozumiałam. Więc do dalszej obróbki miałam oczyszczone marchewki. Następnie gotowałam marchewki bez krojenia, w całości, przez 15 minut w bulionie. Odcedziłam. W garnku roztopiłam masło i smażyłam na nim marchewki na niezbyt silnym ogniu przez 5 minut. Do marchwi dodałam miód i wszystko wymieszałam. Doprawiłam do smaku solą i pieprzem. Natkę pietruszki umyć, osuszyć, posiekać i posypać marchewki. Warto spróbować.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: