Puszysta babka z orzechami

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Puszysta babka z orzechami

Bardzo latwa babka, o doskonalym smaku, dlugo zachowuje wilgotnosc i puszystosc

2 1/4 szklanki maki
2 lyzeczki proszku do pieczenia
szczypta soli
5 jajek (zoltka i bialka osobno)
1 1/2 szklanki cukru
3/4 szklanki oleju
lyzeczka ekstraktu z wanilii
skorka otarta z cytryny (niekoniecznie)
2/3 szklanki mleka
szklanka posiekanych orzechow wloskich

Piekarnik rozgrzac do temperatury 180 st.C. Forme na babke wysmarowac maslem i posypac maka. Make, proszek do pieczenia i sol przesiac. Zoltka, cukier, olej, wanilie i skorke z cytryny ubic mikserem, az masa bedzie puszysta. Dodac polowe mleka, polowe maki (ciagle ubijajac), i znowu reszte mleka i maki.
Z bialek ubic puszysta piane, dodac 1/4 do masy i dobrze wymieszac, reszte piany bardzo delikatnie polaczyc z masa. Dodac posiekane orzechy, wylozyc ciasto do formy. Piec okolo 1 godziny, az ciasto bedzie lekko zrumienione, najlepiej sprawdzic patyczkiem wbijajac go w srodek ciasta - patyczek powinien byc suchy. Lekko przestudzic babke w formie, wyjac z formy i zostawic do wystygniecia na drucianej siateczce.

Ciasto mozna rowniez piec w formie keksowej. Jest rownie pyszna z innego rodzaju orzechami, lub mieszanka - 1/2 szklanki orzechow i rodzynkow.

3073gt.jpg
 

eposka

Member
Wrz 15, 2004
2,445
0
0
Oj, jak ja kocham tę babkę :shock:
icon_smile.gif

Mam ją wydrukowaną zanim jeszcze bajaderka zmieniła zdjęcie.
A robiłam tą boskość raz za razem, bo się rodzinka najeśc nie mogła i nadziwić, że taka wilgotna i cudna.
Na święta jako druga wersja babki to wymarzona propozycja!
Aha, i z tej porcji wychodzi naprawdę słuszna blacha, Ja dzielę na pół i piekę w dwóch mniejszych.
Róbcie ją koniecznie!

ewa
 

reniula

Member
Gru 6, 2004
406
0
0
Ło matko no i teraz mam problem
icon_sad.gif

Anusiaczka zaparzana czy Bajaderki z orzechami :dump:
 

reniula

Member
Gru 6, 2004
406
0
0
A wiesz eposko,że o tym pomyślałam
Już wydrukowałam obydwa :dump:
 

MoTyLeK

Member
Lis 26, 2004
170
0
0
pycha po prostu robcie ja!!!!!!!!!!!
 

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
:oops: wtedy już będzie baaardzo orzechowa:) wydaje mi się że mogą być trochę za ciężkie, ale to są moje tylko przypuszczenia.. nie ma Bajaderki ...
 

MoTyLeK

Member
Lis 26, 2004
170
0
0
Ja dodalam troche posiekanych a troche zmielonych i bylo super. Moja babka wyszla troche ciemniesza( w srodku) niz na zdjeciu...
 

elmagra

Member
Lis 5, 2004
574
0
0
a ja nie mam formy babkowej, to w czym ja upiec? moze byc w takiej duzej keksowce?
bo jak nie to lece do sklepu kupic forme babkowa... tylko jaka? mala duza? poratujcie...
 

caruzo55

Member
Mar 21, 2005
9
0
0
Bajaderko, tą puszystą babkę upieklam w keksówce.Smak niesamowity.Wpisuję ja do swoich naj... ciast. Dziękuję za tak wspaniały przepis.Benia
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
wlasnie wyjelam z pieca. Rosla jak glupia Oto zdjecia:
baba19qu.jpg

babawierzch26zw.jpg

a jako ze nie mam kawałka to pokaze wam to co scielam z gorki :
babasrodek1ej.jpg


ja dodalam lyzke kawy stad ten kolor