kostka z manny do zup i mięs

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
  • 0,5 szklanki kaszy manny (zwykłej, nie błyskawicznej)
  • 1 łyżka masła
  • 1,5 szklanki wody
  • sól
  • 2 łyżeczki posiekanej natki pietruszki lub koperku, jak kto woli
Kaszę mannę wymieszać z kilkoma łyżkami zimnej wody. Zagotować wodę z solą i masłem, do wrzątku dodać nawilżoną kaszę mannę. Gotować na wolnym ogniu mieszając ok. 5 minut. Dodać posiekaną drobno natkę lub koperek i dokładnie wymieszać.
Prostokątny płaski półmisek zwilżyć wodą lub posmarować nieco oliwą i zmoczonym nożem lub silikonową łopatką rozsmarować kaszę mannę na grubość ok. 1-1,5 cm. Łatwiej jest rozsmarować kaszę mokrą łopatką, wtedy nie przywiera, to samo dotyczy naczynia - gdy jest posmarowane, ostudzona i pokrojona manna łatwo się wyjmuje.
Zostawić do ostygnięcia, następne pokroić w kostkę.
Świetny dodatek do zup (np. rosół, pomidorowa, grzybowa) albo jak u mnie do skrzydełek w sosie.
Zdjęcie dodam jak moja manna ostygnie i zostanie pokrojona.

Przepis znaleziony na jakimś opakowaniu z manną
icon_smile.gif


 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
pamiętam z dzieciństwa, że często u mnie taka kostka z manny była do rosołu podawana ( ale bez zieleniny), mama robiła jak nie chciało jej się makaronu zagniatać. Mnie mnie też się zdarzyło parę razy zrobić ale zawsze tylko do rosołu.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Ja nie pamietam, bo u mnie sie nie robilo, ale maz owszem.
To koszmar jego dziecinstwa
icon_lol.gif

Do obiadu lepsze juz kus-kus. I szybciej sie robi
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
u mnie wszyscy bardzo lubią ten rodzaj kaszy manny w zupach, właściwie i dopomidorowej i do rosołu, do gulaszowej też mi się zdarzyło dodawać a najczęściej gdy jest dużo sosu z mięska, ta kasza nam bardzo pasuje.