Listkóweczka*

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Listkóweczka:
1 kg świeżych listkow i pędów czarnej porzeczki
1,5 l wódki 45%
sok z cytryny
1 kg cukru
Niewielki gąsiorek wyparzyć , wysuszyć, napełnić świeżymi listkami i pędami czarnej porzeczki zebranymi w słoneczny dzień na początku wegetacji, umytymi i osuszonymi. Zalać wódką 45% , postawić na pełnym słońcu na tydzień , a następnie 3 tygodnie trzymać w cieniu. Przecedzić przez bibułę lub gazę i na każdy litr nalewki dodawać 1 lyżkę soku z cytryny. Przelać do drugiego gąsiorka i szczelnie zakorkować, odstawić w ciemne miejsce. Listki w gąsiorku zasypać cukrem i postawić w ciepłym miejscu codziennie potrząsając gąsiorkiem. Gdy cały cukier się rozpuści, zlać syrop lekko wyciskając listki, dodać do nalewki, dobrze wymieszać. Do picia nadaje się po upływie 6 miesięcy lub 1 roku, a im starsza tym lepsza.
Szczerze mowiąc takiej "im starszej" to jeszcze nie miałam okazji , a robi się ją już jakiś czas...
Jest naprawdę dobra, polecam.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
Samanta-czy obecnie nie jest za póżno na zrobienie Listkóweczki?

Mam ochotę ją zrobić ale nie jestem pewna czy teraz mogę.
wink.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
mariaanna @ 15 May 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=704572Samanta-czy obecnie nie jest za póżno na zrobienie Listkóweczki?

Mam ochotę ją zrobić ale nie jestem pewna czy teraz mogę.
wink.gif
No właśnie teraz się ją robi!!! A potem późnym latem, chociaż nie wiem czemu tak. I z jakiegoś powodu którego nie znam, ta zrobiona teraz wiosną będzie się nieco różniła smakiem od zrobionej w sierpniu, nawet jeśli liście będą pochodziły z tego samego drzewa. Muszę zakupić gąsior, bo zbiłam w zeszłym roku i zapomniałam. Też zrobię tę nalewkę i nie tylko tę.
 

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
Samanto-dziękuję bardzo za odpowiedż.Muszę znależć trochę czasu i zabieram się do roboty.Pozdrawiam.
wink.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
a ja czytam tutaj że nie dodaje się cukru
gruebel_2.gif
no ale nie mogę przeczytać przepisu
cry_1.gif

a jakiej długości te pędy trzeba? pewnie już za późno na tą listkóweczkę
cry_1.gif
a i czy smak ma podobny do porzeczek?
icon_wink.gif
ja raczej bym z malin robiła, jeśli na porzeczki już za późno
fiesgrins.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
ewalukas @ 25 May 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=708280a ja czytam tutaj że nie dodaje się cukru
gruebel_2.gif
no ale nie mogę przeczytać przepisu
cry_1.gif

a jakiej długości te pędy trzeba? pewnie już za późno na tą listkóweczkę
cry_1.gif
a i czy smak ma podobny do porzeczek?
icon_wink.gif
ja raczej bym z malin robiła, jeśli na porzeczki już za późno
fiesgrins.gif
nie płacz Ewka (chociaż to chyba inny wątek)
Listkówka wytrawna przepis Agapi z mniama http://www.mniammniam.pl/p.php



składniki
Wczesnowiosenne liście i pędy czarnej porzeczki, dowolna ilość
Wódka 45% na dwukrotne zalanie liści w butli, tak, by liście były przykryte
1 torebeczka kwasku cytrynowego

sposób przygotowania
Wiosną, kiedy krzewy czarnych porzeczek puszczają młode listki, zerwać te listki wraz z małymi kawałkami młodych pędów. Napełnić nimi butle, nie ugniatając i zalać 45% wódka. Wódki ma być tyle, by przykryła liście.
Butle zamknąć, nie trzymać na słońcu. Poczekać tydzień, zlać nalewkę, liście zalać świeżą wódką. Po dwóch tygodniach wódką zlać, liście wycisnąć.
Połączyć obie nalewki, wlać do ciemnych butelek i do każdej wrzucić - nie większą ilość jak ziarnko grochu – kwasek cytrynowy.
Sklaruje to nalewkę, poprawi kolor i podniesie smak.
Butelki szczelnie zamknąć i trzymać w ciemnym miejscu. Dobrze jest pozwolić nalewce dojrzewać przynajmniej pół roku.

Nalewka ma walory nie tylko smakowe, ale i lecznicze.
Ku pokrzepieniu serc i na zdrowie niech służy!!!

dodatkowe informacje
Jeśli chcemy użyć listówki do zalania czarnych porzeczek warto wsiąść do tego nalewkę zeszłoroczna, nie świeżą. Listówka rozwinie w tym czasie swój pełen smak. i odda go cassisowi.