Puchatek - pyszne ciasto z truskawkami

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Przepis ten pochodzi z pewnego pliku truskawkowego, ktory swego czasu rozsylala zainteresowanym uzytkownik Bozenka z grupy prk
icon_biggrin.gif

Robilam to ciasto wielokrotnie z roznymi owocami i jest doskonale, puszyste i bezzakalcowe. Im ciezsze i bardziej soczyste owoce, tym lepiej. Prosze sie nie zrazac iloscia proszku do pieczenia, bo tego wcale nie czuc.
icon_biggrin.gif


P U C H A T E K - pyszne ciasto z truskawkami


1/2 kg truskawek
40 dkg maki
25 dkg cukru
12,5 dkg masla
3-4 jajka
1/2 szklanki mleka
3 plaskie lyzeczki proszku do pieczenia
cukier waniliowy

Jajka z cukrem i cukrem waniliowym utrzec do bialosci, dodac mleko z rozpuszczonym proszkiem do pieczenia. Moze troche sie spienic, uwaga zeby nie wylecialo z kubka
icon_wink.gif
.
Do tego dodac make i miekkie maslo. Wszystko ladnie wymieszac. Ulozyc gesto truskawki lub inne owoce.
Piec w 180 st okolo 45minut.
Ja pieke w tortownicy 28.
Sprawdzic patyczkiem, jak suche to wyjac.
Mozna posypac cukrem pudrem.

Polecam i smacznego!
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
ja robilam wielokrotnie, pasuje tez do jablek i inncyh owocow, fajne jest, takie biszkoptowe
o a tu sie zdziwiłam moje wyszło babkowe to przez truskawy kobylaste ktore po zatopieniu rozpuscily sie w srodku i zrobily pyszny dżemik lepsze byłyby drobniejsze
to ciasto nie może się nie udać
ja wierzch przykryłam galaretką taką mocno stężałą co dało mu ładny błyszczący wygląd
cytuję MM: "to jest po prostu pyszne"
icon_smile.gif
 

Nadia

Member
Paź 28, 2004
1,057
0
0
Ja też zrobiłam i wyszło bardzo dobre (z brzoskwiniami z kompotu).

A żeby wierzch nie był suchy - bo nienawidzę suchych ciast ucieranych - posmarowałam je cieniutko gęstą galaretką. I tego sposobu będę się trzymać
icon_smile.gif
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Ja też zrobiłam i wyszło bardzo dobre (z brzoskwiniami z kompotu).

A żeby wierzch nie był suchy - bo nienawidzę suchych ciast ucieranych - posmarowałam je cieniutko gęstą galaretką. I tego sposobu będę się trzymać :)
Nadia, a napisz jak dokladnie, bo brzmi smakowicie.
icon_biggrin.gif
Czy gotowa gesciejsza galaretka posmarowalas upieczone ciasto, na cieplo czy na zimno?
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
będę piekła to ciacho zaraz :banana: :banana: :banana: i też galaretką wierzch maznę :lol: :lol: :lol:
 

Nadia

Member
Paź 28, 2004
1,057
0
0
CYTATNadia, a napisz jak dokladnie, bo brzmi smakowicie. Czy gotowa gesciejsza galaretka posmarowalas upieczone ciasto, na cieplo czy na zimno?
Syso, rozpuściłam po prostu galaretkę w mniejszej ilości wody niż napisane na torebce, jak już zaczęła gęstnieć, to po prawie zimnym cieście dwa razy pomazałam :mrgreen: , ale cienką warstwą, tak, żeby tylko błyszczało. Galaretki dałam mało, żeby nie było na cieście warstwy galaretkowej, tylko troszkę ją było widać w zagłębieniach z owocami.
Przy okazji zrobię zdjęcie, chyba że ktoś będzie szybszy
icon_smile.gif
i wcześniej zaprezentuje.
Jak ciasto będzie gorące, to galaretka się rozpuści, choćby już gęstniała...
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Pyszne Pyszne Pyszne..... i raz jeszcze Pyszne :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mało tego szybko i prosto się je robi. Polecam Wszystkim :lol: :lol: :lol:


p/s Potarłam wierzch galaretką truskawkową - BOMBA - SUPER :lol: :lol: :lol:


Dzięki za przepisik :knuddel: :bussi: :blume:
 

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
drogie syso, zrobilam znowu :) fotka nie wyszla zbyt ladna, ale dziecko wyrywalo mi wrecz talerzyk i rece sie owcy trzesly 8)

puchatek.jpg
Wyszło mi takie samo, tylko .... no właśnie
Dziwiłam się co tak dużo mąki tzn. dodawałam partiami i już mialam takie gęste a tu jeszcze miałam dodać :gruebel:
No cóż pomyślalam, widocznie tak ma być. A spieszyłam się bardzo bo w tzw. między czasie robiłam jeszcze pierogi z truskawkami.
Wsadzilam ciasto do pieca. Potem wyjełam piękne, wyrośnięte i puchate. Spróbowalam, dobre, naprawdę dobre, ale jakieś takie suche.
Przy kolacji mnie olśnilo. Popatrzyłam na margaryne taką w pudelu, gdzie mialam odznaczoną ćwiartkę... czy muszę mówić dalej ?....
:roll: :dump:
Pomimo tego ciasto polecam, bo wyrasta ladnie i ladnie pachnie, no i smak też ma dobry, choć prawdziwego smaku nie było mi dane poznać :mrgreen:
Zdarzyło Ci się Syso coś takiego kiedyś ?? :mrgreen: :mrgreen:
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
jak to mówią skleroza nie boli Layla heheeeeeeee ale trza się opiec heheeeeeeeee :mao: :mao: :mao: :mao: :mao: :mao: :mao:
 

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
Doczytałam ja...
i nasączę to ciasteczko, a co ?
i jeszcze ciepne galaretkę
i bedzie takie light i wilgotne
Boże taka skleroza