Bułeczki maślane

europa112

Member
Paź 28, 2004
1,551
0
0
Było już tutaj parę przepisów. Wszystkie oczywiście były wspaniałe, ale było dla mnie, to małe ale. Nie przypominały mi tych mlecznych bułek z piekarni. To nie ja oczywiście grymyszę , tylko dzieci, dla których smak maślanej bułki musi być smakiem z piekarni.
Oto takie bułeczki

BUŁECZKI MAśLANE
Składniki:
200 ml mleka
100g margaryny
500g mąki (450)
1 kostka drożdzy (42g)
1/2 łyżka soli
2 żółtka
2 łyżki cukru
Mleko skondensowane.

1.Mam maszynę do pieczenia chleba więc bez zbędnego gadania,że drożdze trzeba na początku w jakimś kubełku mieszać, najpierw podgrzewam mleko, następnie dodaję tłuszcz,cukier,rozkruszone drożdze i żółtka (oczywiście w jakimś rądlu). Całą tą masę wlewam do maszyny, wsypuję mąkę i włączam na obcję wyrabiania.
2.Po wapiciu 2 piw ,czyli po godzinie, wyjmuję ciasto z maszyny i formuję ok 8 bułeczek. Zostawiam je znowu na jakieć 15 minut. Następnie smaruję mlekiem skondensowanym (od biedy może być żółtki z ociupinką wody) . Piecze się to w temperaturze 200 stopni przez 15 minut.
3.Bułeczki przed pieczeniem można przystroić:makiem,kruszonką,płatkami owsianymi lub sezame.
 

krzyk007

Member
Mar 9, 2006
1
0
0
Fajna receptura. Szukałem właśnie przepisu na takie "sklepowe" bułeczki maślane. Niepokoi mnie tylko ilość drożdży. Jesteś pewna, że trzeba ich aż tak dużo?

Postaram się wypróbować te bułeczki przy nablizszej okazji. Ja najbardziej lubię wersję z rodzynkami
icon_wink.gif


Pzdr
Krzych
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Czesto robie wlasnie takie buleczki maslane, sa przepyszne, bardzo delikatne. Ucieram jak mi sie chce zoltka z cukrem, wtedy sa jeszcze lepsze. Na pol kilo maki daje zwykle 2,5 grama drozdzy
icon_biggrin.gif
I tylko maslo;-)
 

europa112

Member
Paź 28, 2004
1,551
0
0
Ja mam wersję niemieckiej kostki drozdzy i ona ma 42 g.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
są, takie niebieskie, francuskie sześcianiki
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
Europo, super przepis Bułeczki rewelacja! Niewiarygodnie pulchne i pyszne. Wyszło mi 14 szt wielkości kajzerek. Posypałam sezamem.
 

Alka

Member
Wrz 17, 2004
1,610
0
0
Pyszne są te bułeczki Ciasto robiłam w maszynie - wrzuciłam wszystko i nastawiłam program na przygotowanie ciasta. Tylko ja ograniczam drożdże gdzie się da, więc i tutaj zredukowałamich ilość do 20 gramów - a następnym razem dam 15, bo pęcherzyki w bułeczkach były wielkie
Acha, i ja przygotowuję bułeczki wieczorem i na noc do lodówki je wstawiam żeby wyrosły. Piekę rano i na śniadanie mamy cieplutkie
 

Piegus

Member
Mar 28, 2006
247
0
0
A mnie bułeczki nie wyszły
icon_sad.gif
Nie mam maszyny, więc wyrabiałam mikserem, a później dla pewności ręką
icon_smile.gif
I niestety wyszły mi bułeczki z zakalcem. Coś było nie tak, ale nie wiem co.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
W rankingu na najlepsze bułeczki jak na razie prowadzą te właśnie i zawsze mi się udają
Przed chwila zrobiłam im zdjęcie, prosto z pieca :mrgreen:
pic00493ww.jpg


Piegus, ja też bez maszyny. Może nie wyrosły wystarczająco, albo był za zimny piec. Nie daj się zniechęcić, warte są kolejnej próby. :mrgreen:
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
zrobilam wszystko zgodnie z przepisem- zachowalam rowniez podana ilosc drozdzy. Buleczki nie wyszly mi dziurawe (nie zostawilam ich za dlugo do wyrosniecia, przepisowe 15 minut) od razu po upieczeniu byly tak mieciutkie jak puszek- PYSZNE! w ciagu kilku godzin zniknela ich polowa

DSCF0241.jpg
 

Castia

Member
Wrz 3, 2008
7
0
0
zrobię jutro te bułeczki bo bardzo mnie zachęciliście do tego przepisu, tylko nadzieję je czekoladą ;) ciekawe czy będą dobre.
 

małgosiaP

Member
Paź 23, 2009
2
0
0
Piszę dopiero teraz choć piekłam te bułeczki wielokrotnie, kiedyś je nawet nadziałam - są NAPRAWDĘ SUPER - bardzo smaczne , no i zawsze się udają - serdecznie dziękuję za przepis
 

europa112

Member
Paź 28, 2004
1,551
0
0
Bułeczki w pełnej krasie.

Bu_eczki_ma_lane_cin.jpg

 

Załączniki

  • Bu_eczki_ma_lane_cin.jpg
    Bu_eczki_ma_lane_cin.jpg
    229.8 KB · Wyświetleń: 2