Pierogi z soczewicą

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Przepis na ciasto mam z mniama , podała go tam Agapi. Sposób wykonania zmieniłam po pewnym czasie i teraz robię tak:
500 g mąki
1/3 kostki drożdży o wadze 100 g
1 łyżeczka cukru
1 łyżeczka soli
1 dl oliwy (100 ml)
1 jajko
ok. 2 i 1/2 dl mleka (250 ml)
do smarowania: białko i 1 łyżka mleka, 1 łyżka oliwy

Mąkę przesiewam wprost do misy miksera. Robię dołek, wlewam drożdże rozpuszczone z 1 łyżeczką cukru i częścią mleka. Mieszam, zagarniając mąkę, aż zaczyn będzie miał gęstość śmietany. Przykrywam i odstawiam żeby podrosło. Wtedy dodaję pozostałe składniki i włączam mikser. Wyrobione ciasto odstawiam przykryte do podrośnięcia.
Wyrzucam je na posypany mąką blat , wałkuję i wycinam kółka. Nadziewam je farszem, zwijam jak normalne pierogi ale nie robię falbanek, tylko zaciskam brzegi widelcem.
Gotowe pierogi układam na blasze wyłożonej papierem do pieczenia, przykrywam, odstawiam na jakieś 15 minut.

Farsz natomiast pochodzi z moich rodzinnych stron:
Zieloną soczewicę wypłukać zimną wodą, zalać wrzątkiem 2 ? 3 cm nad powierzchnią soczewicy i ugotować. Pod koniec gotowania, gdy soczewica zaczyna się rozpadać, dodać usmażoną cebulę, sporo tej cebuli. Ja teraz nie dodaję cebuli, ale farsz na tym bardzo traci.
Dodać sól, pieprz, majeranek albo oregano. Ja daję zieloną czubricę albo cząber. Pogotować mieszając aż farsz zgęstnieje. Zmiksować. Ostudzić ale może być ciepły. Nadziewać bułki i na blachę
icon_smile.gif

Przed pieczeniem posmarować białkiem ubitym z mlekiem lub olejem. Posypać czarnuszką jak ja, albo makiem. Albo nie posypywać, też dobre.
Piekę w temp. 170 ? 180 stopni a jesli na termoobieg, to 160 ? 170, do zrumienienia i żeby spód był upieczony.
Nam bardzo smakują jako paszteciki do czerwonego barszczu albo do zup kremowych.
Bardzo je polecam. Można zabrać do pracy, można odgrzewać lub jeść na zimno.
Bu_ki_ch_opskie_z_soczewic__1.JPG
Bu_ki_ch_opskie_z_soczewic__2.JPG
 

Załączniki

  • Bu_ki_ch_opskie_z_soczewic__1.JPG
    Bu_ki_ch_opskie_z_soczewic__1.JPG
    154.9 KB · Wyświetleń: 2
  • Bu_ki_ch_opskie_z_soczewic__2.JPG
    Bu_ki_ch_opskie_z_soczewic__2.JPG
    118.4 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,272
3,517
113
Samanto, a nie lepiej byłoby, gdyby w tytule było z soczewicą a nie z sacówką?
Nic nie mam do tej nazwy, choć się z nią wcześniej nie spotkałam, ale łatwiej byłoby je znaleźć przez wyszukiwarkę, zwłaszcza wtedy, gdy ktoś szukałby, co można zrobić z soczewicy.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
To jest nazwa regionalna, ale masz rację. Trzeba raportować, żeby zmienić?
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Sammy, a nie dałabyś tego przepisu jeszcze w Małych dankach? Mam tam dział prawie osiemdziesięciu pierogów, a tu mogą zniknąć.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,274
1,562
113
Oj, nie! Nie róbcie tak. Jak jest jeden przepis w dwóch miejscach, to się robi bałagan w komentarzach, a czasami są cenne uwagi.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
No to Kawo proszę Cię zrób z tym porządek bo mimo woli namieszałam
icon_smile.gif

Ja te bułki czy tam pierogi robię w róznych wersjach, musiałam je już tu pokazywać, niemożliwe, żeby nie
icon_smile.gif

I najczęściej mam worek zamrożonych na wszelki wypadek.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Zrobione w wersji wegańskiej, czyli bez jajka i z mlekiem sojowym
icon_smile.gif
Nie wyszły mi tak opalone ale na pewno będą smaczne (próbujemy jutro). Do farszu, oprócz soczewicy i cebuli, dodałam podsmażone pieczarki.
Dziękuję bardzo. Niedługo zdam relacje jak smakowały
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • IMG_0488.jpg
    IMG_0488.jpg
    218.6 KB · Wyświetleń: 0

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
O proszę, jaki fajny pomysł! Cieszę się ze przepis się rozwija
icon_biggrin.gif
. Ja zwykle mam te pierogi zamrożone i jak są potrzebne, to szybko podgrzewam i już !
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Dobry pomysł Samanta, zrobie je jeszcze raz po świętach i też zamroze, bo są pyszne! (musiałam spróbować jednego na śniadanko
icon_redface.gif
)
Jeszcze raz dziękuję za przepis
icon_smile.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
kawazmlekiem @ 23 Dec 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1554662Oprócz tradycyjnych pasztecików z kapustą i grzybami chyba popełnię te buły.
Szybko się je robi a i farsz jest bezproblemowy
icon_biggrin.gif

Mam nadzieję, że będą Ci smakowaly. Ja w to ciasto właściwie zawijam rożne rzeczy, ale farsz pochodzi z moich stron, dlatego dbam o to, żeby pamięć o nim w rodzinie przetrwała
icon_biggrin.gif

A w ogóle lubie takie regionalne smaki.