Ciasto krakersami

alisia

Member
Sie 21, 2006
515
0
0
Przepyszne ciasto z połączeniem słonych krakersów i karmelu
mniam.gif


Ciasto biszkoptowe:
1. 4 jajka
3. 1 szklanka cukru
4. 1/2 szlanki mąki pszennej
5. 1/2 szklanki mąki ziemniaczanej
6. 1 łyżeczka proszku do pieczenia
7. 2 łyżki oleju
8. 2 łyżki wody przegotowanej ostudzonej/mineralnej
9. 1 łyżka octu

Masa budyniowa:
1. 1 1/2 szkl mleka
2. 2-3 żółtka
3. 3/4 szkl cukru
4. 2 łyżki mąki ziemniaczanej
5. 1 łyżeczke budyniu śmietankowego/waniliowego
6. cukier waniliowy
7. 1 margaryna Kasia

Krem ze śniezki
1. 1 śnieżka
2. 1 galaretka cytrynowa
3. 1 szkl mleka
.
Ponadto:
1. 1 duża i 1 mała paczka krakersów słonych
2. 1 gorzka czekolada
3. 1 puszka mleka skondensowanego, słodzonego(ugotować ok 4 godz.)

Wykonanie:

Biszkopt upiec z podanych składników.

Masa budyniowa:
Zagotować 1 szkl mleka z cukrem i cukrem waniliowym. Zmiksować żółtka, dodać 1/2 szkl mleka oraz obie mąki i łyżeczkę budyniu. Masę jajeczna wlać na gotujace się mleko i ugotowac budyń. Uważać, aby się nie przypalił. Ostudzić i połączyć z margaryną.

Krem ze śnieżki:
Śnieżkę ubić ze szklanką mleka, galaretkę rozpuścić w 1 szkl wody i dodać ostudzoną do śnieżki.

Układanie
biszkopt
masa budyniowa
krakersy
mleko skondensowane
krakersy
krem ze śnieżki
starta gorzka czekolada

Ciasto jest przepyszne!

SMACZNEGO!
 

alisia

Member
Sie 21, 2006
515
0
0
Robiłam to ciasto chyba z ...razy, ale fotki nie mam. Kiedy trafiłam tutaj wypróbowuję wciąż Wasze przepisy-kolejka jest długa- a moje na razie poszły w odstawkę. Ale jest to ciekawe a co najważniejsze pyszne ciasto i szkoda żeby uległo zapomnieniu. A może zrobię na niedzielę i strzelę fotkę
gruebel_2.gif
 

Rysiaa

Member
Cze 14, 2005
10
0
0
Alisia dzięki za przepis na wspaniałe ciasto-upiekłam na imieniny syna Marcina goście zachwyceni.Wyszło identyczne jak na Twoim zdjęciu, jeszcze jedno biszkopt wspaniały pięknie wyrósł jeszcze raz dziękuję.
 

Simona

Moderator
Członek ekipy
Paź 27, 2004
2,528
0
0
alisia @ 8 Nov 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=391164Zmiksować żółtka, dodać 1/2 szkl mleka oraz obie mąki i łyżeczkę budyniu.
Ktore dwie maki?

Robilam dzisiaj i wyszlo pyszne, tylko ten spod biszkoptowy byl ciut za gruby mimo ze pieklam w duzej tortownicy.

W bazie jest prawie identyczny przepis na ciasto toffee w ktorym na spod uzywa sie herbatnikow; bede jeszcze robic to ciasto, ale drugi raz sprobuje wersje z herbatnikami.
 

alisia

Member
Sie 21, 2006
515
0
0
Simona @ 12 Nov 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=393667Ktore dwie maki?

Robilam dzisiaj i wyszlo pyszne, tylko ten spod biszkoptowy byl ciut za gruby mimo ze pieklam w duzej tortownicy.

W bazie jest prawie identyczny przepis na ciasto toffee w ktorym na spod uzywa sie herbatnikow; bede jeszcze robic to ciasto, ale drugi raz sprobuje wersje z herbatnikami.
Spostrzegawcza jesteś, tyle razy czytałam ten przepis i nie zauważyłam błedu
icon_redface.gif
Dziekuję. Czasami daje 1 łyzeczkę mąki pszennej zamiast budyniu do kremu i tym sposobem się zamotałam. Przepraszam najmocniej.
anbetung.gif
Ale przepisu chyba nie mogę już edytować
icon_sad.gif

Jeśli chodzi o biszkopt to rzeczywiście wychodzi wysoki, ale moja rodzina właśnie taki lubi. Można go przekroić na pół ewentualnie zrobić może z 2-3 jaj
gruebel_2.gif


Zgadza się, na pewno na cinie są podobne przepisy i nawet odnalazłm to, o którym wspominałaś ,,Ciasto toffi-bez pieczenia". Składniki trochę się różnią. Mam taki przepis i robiłam je, tylko nazywa się 3 bit" i do karmelu dodaje się rozdrobnione orzeszki solone
icon_mrgreen.gif


Cieszę się, że pomimo wszystko smakowało Ci
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38