Kurczak powiatowy*

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,728
1,117
113
( inspiracja: Kurczak w stylu powiatu Dongan w: Ksawery Burski „Tradycje i sztuka kulinarna Chin”)

Składniki:
mięso gotowane z kurczaka – 500 g ( dałam resztki z dwóch kurczaków po odjęciu piersi i udek)
ostra świeża papryka 10g ( ½ strączka)
słodka świeża papryka "bell" 50g
ocet winny biały 20 g ( 4 łyżeczki, regulować do smaku)
cebula 100g
imbir świeży 15 g
olej
dla amatorów pieprz syczuański, sól, bulion, weijing ( glutaminian sodu), olej sezamowy do polania gotowej potrawy

kurczak_powiatowy_chinski_cc.jpg

Wykonanie
Na patelni rozgrzałam olej, dodałam cieniutko, w zapałkę pokrojony imbir i tak samo rozdrobnioną ostrą paprykę. Chwilę posmażyłam mieszając. Dołożyłam cebulę w cieniutkie piórka i czerwoną słodką paprykę. Dalej mieszałam i smażyłam. I na koniec – kawałki kurczaka gotowanego. Wymieszałam całość, pokropiłam octem winnym, chwilę smażyłam, zgasiłam gaz i przykryłam. Podałam po ok.10 minutach z białym ryżem gotowanym w „dużej wodzie”(jak makaron) bez soli.
 

Załączniki

  • kurczak_powiatowy_chinski_cc.jpg
    kurczak_powiatowy_chinski_cc.jpg
    43.8 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,280
3,521
113
Rewelacyjna nazwa mnie tu przyciągneła, bo skojarzyła mi się z takim sennym, polskim, prowincjonalnym, zakurzonym powiatowym miasteczkiem sprzed czterdziestu lat i pieczonym, rumianym kurczakiem (podanym obowiązkowo z sałatą ze śmietaną), a tu zonk - chodzi o zupełnie inny powiat.
icon_biggrin.gif

Ale też apetyczny.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,728
1,117
113
No i nie wiem, czy cieszyc sie, ze Was sciagnelam, chocby i mylaca nazwa czy plakac, ze czujecie sie rozczarowane....

Jedno powiem: spróbujcie. Nadaje sie do podgrzania ( dzis na chopie wyprobowane), podgrzewalam od razu z ryzem wymieszane. Jest ostre ( a nie dalam wszystkich ostrosci!) i bardzo dobrze czuje sie w towarzystwie schlodzonego piwa.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
aj zaraz rozczarowane. Zaskoczone co najwyzej.