Pyszne ciasteczka ryżowe

owieczka

Active member
Wrz 17, 2004
1,444
25
48
Ja robie tak:

Pyszne ciasteczka ryzowe

składniki
1 kostka tłuszczu (margaryna lub masło),
1 torebka kleiku ryżowego Bobo Vita (zwykłego bezsmakowego),
1 szklanka cukru (dalam 3/4),
1 cukier waniliowy,
1 łyżeczka proszku do pieczenia,
3 jajka,
dżem lub marmolada
sposób przygotowania

Wszystkie składniki wykładamy na stolnicę i zagniatamy ciasto. Wychodzi dość luźne. Odrywamy ręką małe kawałeczki, formujemy kuleczki, lekko spłaszczamy, a w środku robimy palcem dołek. Do dołeczka wkładamy odrobinę dżemu lub marmolady (dżem nie może być za bardzo płynny). Układamy na blasze i pieczemy porcjami po jakieś 15-20 minut.

Przed:

kleik2.jpg


Po:

kleik1.jpg
 

sd_silver

Member
Wrz 20, 2004
1,464
0
0
ja nie owieczka
icon_smile.gif
można Kamila, jak sie uchowają. Nawet ze 2 tygodnie jeżeli w dołku jest coś nie psującego sie szybko.
 

sd_silver

Member
Wrz 20, 2004
1,464
0
0
jak zrobisz w weekend i nadziejesz trwada marmoladą, dżemem lub orzechami laskowymi i nikt Ci ich nie powyjada to przetrwaja bez problemu.

Osobiście wolę mniejsze niż na zdjęciach Owieczki, przed upieczeniem moje ciasteczka mają około 2 cm średnicy, bardzej chrupiace sa wtedy.
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
wlasnie je wykonalam, jeszzce stygna, ale juz mam jedno doswiadczenie. trzeba z tym kulaniem sie pobawic wtedy są ladniejsze. POspiech jest niewskazany. No i dziurka musi byc dosc gleboka i dzemik nie moze wystawac bo bedzie wyciekal, a tak to są piekne.

Ja to poczekalam az mi KAmila swoje doswiadczenia opisze a potem poszlam eksperymenta czynic. przyznam ze mi pomoglo doswiadczenie w kulaniu śląskich kluseczek
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Ostatnio robilam z Nestle, ale dalam oczywiscie wiecej, bo on ma tylko 190 g i w ogole troche tluszczu dalam mniej. Sie tak nie rozplywaly na blasze.
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
one mi sie wogole nie rozplywaly! ani troszke. pieknie wyrosly i wogle byly super, tyle ze ten dzem splynal tam gdzie wystawal
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
A ja ciasteczek nie moge zrobic: wloskie bambini chyba nie znaja takiego kleiku :dump: Od razu im daja chyba bruschette do lapy :mrgreen: