Curry z indyka*

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Przepis prawdopodobnie bajaderki z mniama, z dawnych czasów gdy jeszcze miałam abonament, teraz nie mogę sprawdzić.

Składniki:
1 łyżka oliwki
500g udek (górna cześć nogi) indyczych bez skory i kości, pokrojonych w kostkę
2 duże posiekane ząbki czosnku
1 cebula, pokrojona w plasterki
1-2 łyżeczki curry
1/2 łyżeczki kuminu
1/2 łyżeczki przyprawy chili
1/2 łyżeczki sproszkowanej papryki
1/4 łyżeczki musztardy w proszku
1/4 łyżeczki cynamonu
2 łyżeczki świeżego, utartego imbiru
1 szklanka rosołu z indyka lub kurczaka
1/2 szklanki pokrojonych w paseczki suszonych moreli
1 czerwona papryka, pokrojona w kostkę

1 łyżka maki ziemniaczanej
2 łyżki wody

Sposób przygotowania:
Rozgrzać olej na dużej patelni, dodać pokrojone mięso i lekko zrumienić. Przełożyć na talerz, obniżyć ogień i dodać do patelni cebule i czosnek, smażyć około 2 minut aż cebula zmięknie. Dodać wszystkie przyprawy, dobrze wymieszać i stopniowo wlać rosół ciągle mieszając i zagotować. Włożyć mięso z powrotem na patelnie, przykryć i dusić około 1 godziny, aż mięso będzie miękkie, podlewając rosołem lub wodą w razie konieczności. Dodać pokrojone morele i paprykę i gotować jeszcze 5 minut. Zmieszać make ziemniaczana z woda i wlać do sosu, zagotować i mieszać aż sos lekko zgęstnieje. Podawać z ryżem.

Moje uwagi: Ja robię ten gulasz z piersi indyczej, wtedy wystarczy pół godziny gotowania, nie mam musztardy w proszku, zamiast tego daję czubatą łyżeczkę musztardy Dijon.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Zrobiłam ten aromatyczny gulasz tak samo jak Ty. Też nie miałam musztardy w proszku tylko Dijon i pierś indyka zamiast uda. Wyszedł nadzwyczaj smakowity. Będzie na dzisiejszy obiad, bo nie mogłam spać i było to takie nocne gotowanie - z dobrym skutkiem. Dzięki za przepis. Pozdrowienia.
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
seniorka @ 16 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1076298Zrobiłam ten aromatyczny gulasz tak samo jak Ty. Też nie miałam musztardy w proszku tylko Dijon i pierś indyka zamiast uda. Wyszedł nadzwyczaj smakowity. Będzie na dzisiejszy obiad, bo nie mogłam spać i było to takie nocne gotowanie - z dobrym skutkiem. Dzięki za przepis. Pozdrowienia.
Seniorko bardzo się cieszę, że gulasz Ci smakuje i wybrałaś właśnie jego, aby sobie umilić nocny czas. Pozdrowienia
icon_smile.gif
.
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Fajnie, ze seniorka wyciagnela przepis na wierzch. Zrobilam na dzisiejszy obiad, tyle, ze nie z indykiem a kurczakiem. Dalam troszke mniej przypraw, bo inaczej dzieci by chyba nie ruszyly, ale wyszlo bardzo smacznie. Bardzo mi sie podoba to polaczenie z suszonymi morelami i papryka czerwona
icon_biggrin.gif
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Cieszę się z kolejnej zadowolonej, a o tym chilli to nie pisałam, bo myślałam, że się domyślicie
icon_lol.gif
, ja daję stopniowo, bo różnie z ostrością bywa, zawsze można dosypać, więc lepiej ostrożnie
icon_smile.gif
.
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Zrobiłam, pyszne.
anbetung.gif

Dałam 400g mięsa, akurat na 3 porcje. Ilość pozostałych składników zgodnie z przepisem.
Tylko kiedy już mięso dochodziło, a woda na ryż wrzała, okazało się, że w królestwie makaronu nie ma ryżu.
icon_redface.gif
Następnym razem będzie z ryżem.
fiesgrins.gif
 

AnnaB.

Member
Mar 13, 2008
362
0
0
Fantastyczny przepis. Delikatne mięso, cudownie aromatryczny sos, idealnie zbilansowana ostrość i słodycz. W tej chwili jest to w moim prywatnym rankingu curry nr 1, ale jeszcze wiele przepisów przede mną.
 

Aniq

Member
Maj 5, 2007
2,734
0
0
A ja spytam czy musztarda w proszku' to nie rozdrobnione ziarna gorczycy????
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Aniq, podejrzewam, że oprócz mielonej gorczycy są tam też jakieś dodatkowe przyprawy, w przeciwnym razie byłoby napisane mielona gorczyca
icon_smile.gif
.
 

Aniq

Member
Maj 5, 2007
2,734
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator: