Kostki orzechowo-marcepanowe

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
CIASTO:
275 g mąki
250 g masła zmrożonego
200 g cukru pudru
1 łyzka cukru waniliowego
1/2 łyżeczki cynamonu
2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
1 jajko
1 żółtko(białko do smarowania ciasta)
250 g orzechów laskowych-podpiec w piekarniku,usunąć skórki i zemleć

+150 g orzechów laskowych w całości bez skórki do ozdoby i
1 żółtko+3 łyżki śmietany słodkiej do posmarowania ciasta

Mąkę,masło starte na tarce i pozostałe składniki zagnieść na gładkie ciasto.Schłodzić w lodówce ok.1/2 godziny.

MASA MARCEPANOWA:
200 g migdałów
200 g cukru pudru
1 białko
ew.1/2 olejku migdałowego
Można zastosować gotową masę marcepanową w ilości 300-400 g

Migdały zalać wrzątkiem,odstawić do namoczenia,zdjąć skórki,osuszyć w piekarniku nie przypiekając ich.Jak ostygną zemleć jak najdrobniej,wymieszać z cukrem pudrem i utrzeć z białkiem na jednolita masę.Schłodzic w lodówce.

Połowę ciasta rozwałkować na blaszce 30x40 cm wysmarowanej masłem.Posmarować rozmąconym białkiem i wyłozyć rozwałkowaną masę marcepanową.Posmarować masę białkiem i wyłozyć rozwałkowaną resztę ciasta.Posmarować ciasto żółtkiem rozmąconym ze śmietaną.Tępą stroną długiego noża naznaczyć kratkę 3x3 cm i w środku każdej położyć orzech laskowy.
Piec w nagrzanym wcześniej do 175 stopni piekarniku ok.20-30 minut.
Jeszcze gorące pokroić wzdłuż wcześniej naznaczonych linii.
Można zrobić tydzień przed spożyciem ale przechowywać najlepiej w puszce w chłodnym miejscu.
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Alez pysznie to brzmi! Orzechy laskowe i marcepan - moje dwie slabosci
icon_smile.gif

Juz skopiowalam i koniecznie musze sprobowac! :mrgreen:
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
dziuniu, a probowalas moze uzyc innej masy do tego ciasta niz marcepanowej?

Mam na te kostke straszna ochote, ale mam sporo marcepanowych wyrobow na te Swieta i jedno wiecej marcepanowe ciasto to juz byloby za duzo - nie dla mnie bynajmniej, ale dla innych dziwologow
icon_smile.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Ja zawsze robiłam te kostki z masą marcepanową,ale myslę że z inną masą też będą dobre.Może coś czekoladowego,albo inny rodzaj orzechów zmielonych i wymieszanych na pastę np.z dżemem morelowym?
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Bardzo mnie kusi zrobienie jej z masa z orzechow laskowych, zeby byla baaardzo orzechowa
icon_smile.gif
I moze dac cieniutka warstwe powidel morelowych (sa dosc kwaskowate) dla zlamania smaku?
icon_smile.gif


No, sama sie nakrecam i w koncu bede musiala ja zrobic :mrgreen: :dump:
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
ja musze unikac takie watki bo zaraz do kuchni ide i cos robie :cook: :dump: sama niewiem dlaczego jestem jak zahipnetyzowana :cheers: :mrgreen:
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Bardzo mnie kusi zrobienie jej z masa z orzechow laskowych, zeby byla baaardzo orzechowa
icon_smile.gif
I moze dac cieniutka warstwe powidel morelowych (sa dosc kwaskowate) dla zlamania smaku?
icon_smile.gif


No, sama sie nakrecam i w koncu bede musiala ja zrobic :mrgreen: :dump:
To jest dobry pomysł z tymi orzechami i powidłami morelowymi,na pewno będą bardzo smaczne
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Zrobilam
icon_smile.gif
Tak jak planowalam z masa z orzechow laskowych, dzem morelowy opuscilam, za to do masy orzechowej dodalam wiecej soku z cytryny i chlupnelam troche Frangelico
icon_smile.gif


Pycha wyszla! Bardzo orzechowe - samo ciasto jest pyszne i juz sie zastanawiam jak je wykrzystac inaczej
icon_smile.gif
Na pewno na spod tarty by sie nadawalo...

Dzieki dziuniu
icon_smile.gif


img55911vb.jpg
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
bosze .. co za zdjecie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

jest tu jakis zasliniony ikonek :dump:

pzdr
yenn
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Bajaderko,wyszły Ci idealnie One są przepyszne,bardzo orzechowe i takie miękko-wilgotne.U mnie zawsze znikają błyskawicznie :mrgreen:
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Laskowe obiera się bardzo łatwo.Po podpieczeniu w piekarniku(sama zobaczysz kiedy skórka zacznie odstawać) wysyp je na ściereczkę,złóż ją na pół i otwartymi dłońmi roluj ścierkę z orzechami-cała skórka zejdzie sama,wystarczy wybrać czyste orzechy.
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Hmmm, choroba... szkoda, że dopiero teraz zajrzałam.
Podpiekłam orzechy, ale chyba za krótko trzymałam w piekarniku, bo obierały się tragicznie. Dosłownie parę sztuk fajnie i łatwo wyskoczyło ze skorupek, a reszta...szkoda gadać.
No nic, już je oskrobałam. :dump: Ale będę wiedziała co robić kolejnym razem. ;)
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Dziunia, pomóż! :anbetung:
Powiedz, jakiej konsystencji powinno wyjść ciasto po zagnieceniu? Bo mnie wyszło okrutnie lepkie i mam wątpliwości jak je potem rozwałkować? :gruebel: No chyba, że po schłodzeniu cos się zmieni, bo na razie... :|
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Małgoś,ono powinno być jak kruche tzn. na tyle miękkie żeby wałkować się jeszcze dało.Dosyp mąki po prostu trochę,nie powinno to pogorszyć ciasta po upieczeniu tym bardziej że tam jest proszek do pieczenia jeszcze.