Dresdner eierschecke

europa112

Member
Paź 28, 2004
1,551
0
0
Dresdner eierschecke

Dresdner_eierschecke_cin.jpg

Składniki na ciasto:
• 350 g mąki pszennej
• 20 g drożdży
• 3 łyżki cukru
• 125 ml mleka (letniego)
• 50 g miękkiego masła
• 1 jajko
• szczypta soli
Nadzienie Serowe:
• 750 g zmielonego twarogu
• 100 g cukru
• 2 jajka
• 30g cukru waniliowego
• 1 opakowanie budyniu w proszku (smak: waniliowy bez cukru)
Nadzienie Budyniowe:
• 2 opakowanie budyniu w proszku (smak: śmietankowy bez cukru)
• 600 ml mleka
• 8 jajek (z podziałem na żółtka i białka)
• 150 g cukru
• 200 g masła
• szczypta soli
Dodatkowo:
• płatki migdałów

Wykonanie:
Do pokruszonych drożdży dodać 1 łyżkę cukru, 1/4 szklanki letniego mleka. Delikatnie wymieszać widelcem do rozpuszczenia drożdży. Odstawić w ciepłe miejsce na 20 minut.
Po 20 minutach dodać pozostałe składniki na ciasto i ugniatać. Jeśli ciasto jest zbyt wilgotne należy dodać trochę więcej mąki. Odstawić ciasto w ciepłe miejsce na około 30 minut do podwojenia objętości. W międzyczasie przygotować nadzienie serowe. Ubić ser, jajka cukier i budyń na gładką masę. Odstawić
Nadzienie Budyniowe: Wymieszać budyń z 1/2 szklanki mleka. Resztę zagotować z cukrem. Wymieszany budyń dodać do gotującego się mleka z cukrem. Do gotowego budyniu dodać masło, całość dokładnie wymieszać. Kiedy budyń lekko przestygnie dodać żółtka, dokładnie zmiksować. W osobnym garnku ubić pianę z białek. Ubitą pianę dodać do budyniu wymieszanego z żółtkami.
Przygotować formę o wymiarach: 26x37 cm. Wyłożyć papierem do pieczenia Ciasto rozwałkować i włożyć na blaszkę. Następnie wylać gotową masę serową, a potem budyniową. Posypać płatkami migdałów. Piec w 200 stopniach przez 40 minut (ja piekłam 20 minut dłużej). Jeśli górna część ciasta zacznie się przypalać należy przykryć folią aluminiową.

PS przepis z małymi poprawkami pochodzi z http://domowe-wypieki.blogspot.de/2011/08/...checke.html?m=1


 

Załączniki

  • Dresdner_eierschecke_cin.jpg
    Dresdner_eierschecke_cin.jpg
    218.2 KB · Wyświetleń: 0

reniam_123

Well-known member
Mar 5, 2009
10,624
2,494
113
Piękne
lecker.gif
lecker.gif
lecker.gif
 

Lasandra

Member
Lis 3, 2007
221
0
0
Wyglada smakowicie
lecker.gif
Zrobie w przyszlym tygodniu,dzieki za inspiracje
wink.gif