Miodowe muffinki z marchewka

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,801
508
113
Miodowe muffinki z marchewka od Michelle
oryginal

1 szkl. miodu
113 g masla
2 nieduze banany
2 jajka
2 starte marchwi
2 szkl. maki
1/2 l.h. sody
2 l.h proszku do pieczenia
1 l.h. cynamonu
1/4 l.h soli
1/2 szkl. rozdrobnionych orzechow
1 l.st. brazowego cukru

Piekarnik do 170. Przygotowac 12 foremek muffinkowych
Roztopic maslo z miodem, troche ostudzic. Jajka ubic i dodac do miodu. Babany rozgniesc widelcem, zmieszac z miodem i marchwia.
Make przesiac z soda, proszkiem do pieczenia, cynamonem i sola. Lekko polaczyc obie czesci. Ciasto wylozyc do foremek. Orzechy mieszac z brazowym cukrem, posypac ciasto z gory. Piec okolo 25 min. Sprawdzic patyczkiem
icon_smile.gif


Rownie smaczne i bez orzechow
icon_smile.gif
)))) pokad co bez zdjecia, ale dorobi sie
icon_smile.gif
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Bardzo mi sie podoba ta kombinacja, sprobuje zrobic z migdalami mielonymi.
Tak BTW, w ostatnich mufinkach tez dodalam 2 lyzeczki proszku, i jakos przeszkadzal potem ten proszek w smaku. Moze lepiej kupic maka od razu zmieszana z proszkiem?
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,801
508
113
Margot, neoceniona!!!! zrobilas
icon_smile.gif
tak mysle ze tez dolaczylas do klubu fanow tych muffinek?
Sa niezwykle aromatyczne, smaczniejsze na drugi dzien
icon_smile.gif
nie bede prostowala, swieze pozostaja dlugo
icon_smile.gif
a po mikrofali jak swiezo upieczone
icon_smile.gif


Ines, no walsnie troche odczuwalam proszek ostatni raz, ale pieklam z podwojnej normy, to pomyslalam, ze cos nabroilam sama... bo jakos sody zaduzo polozylam, to nawet i nie wiem, czy to soda czy to proszek byl.... a spulchniacze tu maja duzo do roboty... - miod, marchew, banany
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Elka @ 14 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=675139Inez, no walsnie troche odczuwalam proszek ostatni raz, ale pieklam z podwojnej normy, to pomyslalam, ze cos nabroilam sama... bo jakos sody zaduzo polozylam, to nawet i nie wiem, czy to soda czy to proszek byl.... a spulchniacze tu maja duzo do roboty... - miod, marchew, banany
A gdyby tak zastapic proszek soda oczyszczona, tzn. dac 2 lyzeczki? Fakt, ze samo ciasto troche ciezkawe pewnie jest - wlasnie przez ten miod i banany. Albo rzeczywiscie zmienic marke proszku.