Ciasto z cukinią

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
1,5 kubka cukinii ( startej na grubych oczkach)
1/2 kubka oleju
1,5 kubka cukru
2-3 jajka
2 kubki mąki
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia lub sody
1 łyżeczka mielonych goździków
2 łyżeczki cynamonu
1-2 torebki c. waniliowego
rodzynki, orzechy.

Ubić jajka z cukrem, dodać resztę składników, dobrze wymieszać. Wyłożyć do formy wysmarowanej masłem i wysypanej bułką tartą. Piec w temp. ok. 200-220 stopni przez godzinę ( najlepiej sprawdzić patyczkiem, bo piekarniki różnie pieką)
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
calkiem ono fajne, i oleju tez nie ma az tak duzo-
icon_smile.gif


A na jaka blache to ciasto jest?
 

nutinka

Member
Wrz 29, 2004
866
1
0
Robiłam podobne ciasto, ale z miodem. Wyszło ciężko-wilgotne, ale bardzo smaczne. Czy to Twoje, Beato, też jest ciężkie?
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Bardzo dawno go nie robiłam, ale z tego co pamiętam raczej nie bardzo ciężkie ale wilgotne, takie piernikowe trochę z racji tych przypraw. Oleju można dać trochę mniej. Ja tak dokładnie nie trzymam się przepisów. A to napisałam tak jak mam w zeszycie. Myślę, że możesz zmniejszyć śmiało ilość do 1/3 kubka a nawet do 1/4
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Tu wkleje, to wszystkie z cukinia beda razem - latwiej bedzie znalezc
icon_smile.gif


Czekoladowe ciasto z cukinia

3/4 szklanki masla/margaryny (170g)
2 szklanki cukru
3 duze jajka
2 szklanki startej cukini (nie ubijac w miarce!)
1/3 szklanki rumu, brandy lub bezakoholowo - wody
2 1/2 szklanki maki
1 szklanka posiekanych orzechow
1 szklanka czekoladowych chipsow/grubo posiekanej czekolady
1/2 szklanki gorzkiego kakao
1 1/2 lyzeczki proszku do pieczenia
1/2 lyzeczki sody oczyszczonej
szczypta soli
3/4 lyzeczki cynamonu
1/4 szklanki mleka

Zmiksowac maslo z cukrem na gladka i puszysta mase, dodac jajka po jednym, dobrze ubic. Wmieszac w mase cukinie i rum.
Make wymieszac z kakao, czekolada, orzechami, proszkiem, soda i cynamonem. Dodawac do masy na przmiaan z mlekim i dobrze wymieszac. Wylac do formy babkowej - piec w temp. 180 st.C okolo 50 minut - sprawdzic patyczkiem, powinien byc suchy.
Wylozyc z formy na druciana siateczke, wystudzic - mozna polukrowac rumowym lukrem lub oproszyc cukrem pudrem.

Ciasto z cukinia i imbirem

2 szklanki maki
1 lyzeczka sody
3/4 lyzeczki proszku do pieczenia
szczypta soli
1 1/4 szklanki cukru
2 duze jajka
1/3 szklanki soku pomaranczowego
1/2 szklanki oleju
2 lyzeczki otartej skorki z pomaranczy
2 lyzeczki drobno startego swiezego imbiru
1 lyzeczka ekstraktu z wanilii
1 1/2 szklanki startej cukinii
1/2 szklanki orzechow laskowych, grubo pokrajanych

Piekarnik 180 st.C. Make przesiac z proszkiem, soda i sola, wymieszac z cukrem. Jajka ubic, dodac olej, sok pomaranczowy, skorke, imbir i wanilie. Wlac do suchych skladnikow i lekko wymieszac (nie za dlugo), dodac cukinie i orzechy i raz jeszcze wymieszac.

Piec w natluszczonej formie babkowej lub keksowej okolo 45 minut - sprawdzic patyczkiem. Wyjac z formy i wystudzic na drucianej siateczce.
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
zrobilam bajaderkowe - czekoladowe- mniam :mrgreen: Cukinia z czekolada wbrew moim obawom calkiem fajnie sie komponuje

Nasteonym razem oprocz rumu dodam jeszcze odrobinke aromatu rumowego coby ciasto zyskalo ciut wiecej glebi i zapachu
Aniu :anbetung:
 

abbra

Member
Mar 9, 2008
302
0
16
Upiekłam czekoladowe ciasto z cukinią Bajaderki - pychotka ! Mocno czekoladowe , dość wilgotne - i wcale nie czuje się cukinii
icon_smile.gif

Zamiast rumu dałam wodę z paroma kropelkami aromatu rumowego.

 

Załączniki

  • cukiniowe1.jpg
    cukiniowe1.jpg
    63.1 KB · Wyświetleń: 0
  • cukiniowe2.jpg
    cukiniowe2.jpg
    48.4 KB · Wyświetleń: 0

Xavierka

Member
Lip 13, 2009
137
0
0
Słuchajcie,

Upiekłam ciasto czekoladowe z cukinią trzymając się restrykcyjnie tego przepisu i wyszła mi totalna PORAŻKA. Ciasto chociaż ładnie prezentuje się na obrazku w rzeczywistości ma konsystencję plasteliny. Jest wilgotne, ciężkie i w smaku nieciekawe. Muszę niestety go wyrzucić, żeby nikt z jego powodu nie wylądował w szpitalu z poklejonymi jelitami.

Chyba miejsce cukinii jest w zapiekankach obiadowych a nie w ciastach.
 

Załączniki

  • 20090803_02.JPG
    20090803_02.JPG
    1.7 MB · Wyświetleń: 0

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,275
3,519
113
Ostatnią edycję dokonał moderator: