Fasolka szparagowa z Le Castellet

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Fasolka z cebulką,czosnkiem,pomidorami i świeżym tymiankiem.Gdy czuję aromat tej potrawy,widzę uroczą,senną mieścinkę pod Bandol na południu Francji,z jej rozgrzanymi południowym słońcem,brukowanymi uliczkami,które jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki,ożywają w porze śródziemnomorskiego obiadu

n5303.jpg


3/4 kg oczyszczonej fasolki szparagowej
2 łyżki oliwy extra virgin
6 mniejszych cebulek pokrojonych w piórka
3 ząbki czosnku
2 pomidory bez skórki pokrojone w kostkę
2 łyżki natki pietruszki drobno posiekanej
1 łyżka świeżego tymianku (ewentualnie łyżeczka suszonego)
1/2 łyżeczki swieżo startej gałki muszkatołowej
sól i pieprz do smaku

Fasolkę ugotować na parze. Na rozgrzanej oliwie zeszklić cebulkę. Dodać ugotowaną fasolkę, wyciśnięty przez praskę czosnek, pomidory, pietruszkę i tymianek. Smażyć 1 minutę. Przyprawić solą, dużą ilością świeżo zmielonego pieprzu i gałką muszkatołową.

Najlepszy dodatek do fasolki to pieczone ziemniaczki i różowe wino z Bandol, w charakterystycznej....pomarańczowej tonacji.
 

matriocha

Member
Wrz 23, 2004
1,096
0
0
Dziękuję AgusiuH
icon_smile.gif
Fasolka w tym wydaniu była bardzo dobra i chyba widziałam te miasteczko z brukowanymi ulicami 8) Smak i aromat naprawde pobudza wyobraźnie
icon_smile.gif


Justyna
 

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
fajny przepisikm, na pewno sprobuje, ale nurtuje mnie ta pol lyzeczki galki muszkatolowej :roll: :gruebel:

czy ona aby nie zdominuje calej potrawy?
no i taka ilosc chyba ma jakis neigatywny wplyw na organizm

juz samam nie wiem :dump:
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Ja myślę, że trzy ząbki czosnku nie pozwolą na dominację niczego innego... :lol:

A jaki negatywny wpływ może mieć gałka muszkatołowa?? :shock:
 

anik

Member
Paź 17, 2005
88
0
0
zrobilam dzis na obiad, musze powiedziec ze jeszcze nie jadlam tak dobrej fasolki szparagowej
icon_smile.gif
jutro powtorka z rozrywki :mrgreen:

f29um.jpg
 

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
tak jest, podpisuje sie pod Anik, fasolka jest the best, juz zanotowana
dziekuje Agusiu
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Właśnie wcinam fasolkę na kolację, ależ ona mnię rozgrzała :lol: jutro to co pozostało zjem na zimno, jest bardzo smaczna
icon_razz.gif


A ja się kiedyś zastanawiałam dlaczego hipy kupują całe ogromne wory gałki :lol:
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
anbetung.gif
anbetung.gif
wielkie dzieki za przepis fasolka smakuje naprawde suuuper, robilam ja juz kilka krotnie ale zapomnialam dodac opini
icon_redface.gif

Nie mialam jak ja ugotowac na parze wiec ja gotowalam normalnie reszte zrobilam dokladnie wedlug przepisu i jest to teraz moja ulubiona fasolka
daumen.gif
daumen.gif