Ciasto klementynkowe Nigelli

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
CIASTO KREMENTYNKOWE NIGELLI wg Szelli
4-5 klementynek (okolo 375 g)
6 jajek
225g cukru
250g zmielonych migladow
1 łyżeczka (z czubem) proszku do pieczenia

Klementynki w całości (w skorkach) wlozyc do garnka z zimna woda (ma je zakryć), zagotowac i gotowac przez 2 godziny. Odsaczych, poczekac az ostygną, przeciac na pol i wyjac pestki (moja wlasna wersja – nie bawie sie z wydlubywaniem pestek, albo moze mialam klementynki bezpestkowe). Zmiksowac klementynki (w calosci, skory itp) w robocie, dodać jajka, cukier, migdał i proszek do pieczenia i pulsowac w robocie az sie polocza (nie panikowac bo ciasto rzadkie). Nagrzac piekarnik do 190. Wysmarowac maslem i wysypać bułką forme (Nigella podaje 21cm). Wlac ciasto do formy i piec okolo 1 godziny – do suchego patyczka (po okolo 40 min przykryc folia zeby sie nie spalilo). Po upieczeniu ochlodzic i wyjac z formy, gdy będzie całkiem zimne. Podobno najlepiej smakuje dnia następnego.

własnie gotuję mandarynki ...
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Widzlalam ten program, jak wlasnie piekla to ciasto. Tez mnie kusilo. Dzieki za przepis ! :banana:
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
az tyle roboty :shock: - ale.. ok :mrgreen: tylko dostane klementynki - a ta skorka czy przez nia nie bedzie gorzkawe? :roll:

nie tak czytam ten przepis - nie dam rady- bo mama ten mini malakser i nie dosc ze trzeba te klementynki to jeszcze ciasto tez sie w malakserze wyrabia - buuuu szkoda
 

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
sie okaże
sie piecze
icon_smile.gif


wczoraj nie dałam rady zrobić
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Marge, czy to w Twoim przypadku tylko kwestia cukru ?

Jak ogolnie ono wypada ?
 

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,389
841
113
Ja również popełniłam to ciasto, z mandarynek, choć nie były to klementynki. Wyszlo w smaku pyszne, ale wizualnie, no, troche pozostawiało do zyczenia. Po prostu użyłam zbyt dużej foremki i było za niskie. Ale gorzkie? Nieee. Mam zamiar spróbować jeszcze raz.
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Klementynki nie maja pestek i sa slodkie... Tym sie roznia do mandarynek.