moze juz bylo niezawodny przepis na Tiramisu

Aga

Member
Lis 18, 2004
122
0
0
Dziewczyn podaje przepis na zawsze udajace sie TIRAMISU

200 gr biszkoptow kocie jezyczki(u mnie to 1 i 1/2 paczki)
500 gr sera Mascarpone (najlepszy GALBANI)
1.25 dl kawy mocnej
4 zoltka
2 bialka
100 gr cukru (nie puder i nie taki zwykly,ma byc taki cienszy,drobniejszy)
2 cl Amaretto lub Koniaku (nie koniecznie)
3 lyzki kakao do posypania ciasta

Maczamy ciastka w zimnej kawie i ukladamy w formie (ja robie w okraglej 23-24 cm tortownicy wylozonej folia aluminiowa)
4zoltka ucieramy na bialo z cukrem,do tego dodajemy Amareto i ser Mascarpone.Mieszamy wszystko dokladnie.Z 2 bialek ubijam piane na sztywno i ta piane delikatnie za pomoca lyzki laczymy z kremem (z zoltka cukru i sera).polowe kremu wykladamy na ulozone w formie biszkopty.Na krem ukladamy znowu moczone w kawie biszkopty i na nie reszte kremu.Wygladzamy wierzch ciasta i posypujemu 3 lyzkami kakao(uzywamy do tego bardzo drobniutkiego sitka)
najlepiej jest zrobic wieczorem i zjesc na drugi dzien.Oczywiscie gotowe ciasto wedruje do lodowki

Mam nadzieje ze wszystkim sie uda i zycze smacznego
 

arielka

Member
Kwi 6, 2005
709
0
0
Dzięki Aga za przepis
icon_smile.gif

Teraz tylko Mascarpone kupię (co u mnie nie jest takie proste) i do dzieła :!:
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,346
1,418
113
A ja znalazłam taki przepis. Jest trochę inny niż wszystkie tu podawane. Pochodzi z książki Marka Łebkowskiego - Sekrety mojej kuchni - Ciasta i Desery. Autor podaje, że pochodzi on z restauracji "Czarny Kot" w toskańskim miasteczku Pietrasanta.

250 g serka mascarpone
200 g biszkoptów
200 ml mocnej kawy
150 ml likieru kawowego
300 ml śmietanki 36%
5 łyżek cukru pudru (80g)
5 żółtek
2 łyżki kakao

Przygotowanie.
Śmietankę ubijamy z 1 łyżką cukru. Żółtka ucieramy z pozostałym cukrem, przekładamy do garnuszka, wstawiamy do większego naczynia z gotującą się wodą i wlewamy 50 ml likieru. Ubijamy aż krem zgęstnieje, wtedy zdejmujemy z ognia. Połowę ubitej śmietany mieszamy z serkiem mascarpone i 50 ml kawy. Pozostałą kawę mieszamy z pozostałym likierem.
Wykonanie.
Do szklanego lub porcelanowego naczynia wlewamy połowę kawy z likierem, rozkładamy biszkopty i skrapiamy je pozostałą kawą z likierem. Jeżeli biszkopty nie przesiąkną całkowicie płynem, obracamy je, a jeżeli i to nie pomoże, polewamy dodatkową porcją kawy z likierem. Na biszkopty wykładamy krem z żółtek, na to serek ze śmietaną i na wierzch bitą śmietanę. Posypujemy kakao.
Wstawiamy do zamrażalnika na 1 godzinę, zamrożony kroimy na prostokąty i podajemy, zanim bita śmietana ponownie zmięknie.
Uwagi. Zamiast likieru kawowego można użyć likieru amaretto, wina marsala lub brandy.

Życzę smacznego.
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,346
1,418
113
Oczywiście, pomyłka. Już poprawiłam. Pisząc rozmawiałam przez telefon i jednym okiem patrzyłam na TV. Chyba za dużo na raz. Przepraszam autora.
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
515
113
A ja znalazłam taki przepis. Jest trochę inny niż wszystkie tu podawane. Pochodzi z książki Marka Łebkowskiego - Sekrety mojej kuchni - Ciasta i Desery. Autor podaje, że pochodzi on z restauracji "Czarny Kot" w toskańskim miasteczku Pietrasanta.

250 g serka mascarpone
200 g biszkoptów
200 ml mocnej kawy
150 ml likieru kawowego
300 ml śmietanki 36%
5 łyżek cukru pudru (80g)
5 żółtek
2 łyżki kakao

Przygotowanie.
Śmietankę ubijamy z 1 łyżką cukru. Żółtka ucieramy z pozostałym cukrem, przekładamy do garnuszka, wstawiamy do większego naczynia z gotującą się wodą i wlewamy 50 ml likieru. Ubijamy aż krem zgęstnieje, wtedy zdejmujemy z ognia. Połowę ubitej śmietany mieszamy z serkiem mascarpone i 50 ml kawy. Pozostałą kawę mieszamy z pozostałym likierem.
Wykonanie.
Do szklanego lub porcelanowego naczynia wlewamy połowę kawy z likierem, rozkładamy biszkopty i skrapiamy je pozostałą kawą z likierem. Jeżeli biszkopty nie przesiąkną całkowicie płynem, obracamy je, a jeżeli i to nie pomoże, polewamy dodatkową porcją kawy z likierem. Na biszkopty wykładamy krem z żółtek, na to serek ze śmietaną i na wierzch bitą śmietanę. Posypujemy kakao.
Wstawiamy do zamrażalnika na 1 godzinę, zamrożony kroimy na prostokąty i podajemy, zanim bita śmietana ponownie zmięknie.
Uwagi. Zamiast likieru kawowego można użyć likieru amaretto, wina marsala lub brandy.

Życzę smacznego.
dziś zrobiła te tiramisu też bardzo dobre no zdecydowanie tańsze od tego Marghe(ale te Marghe +miód za radą Malgosimi to dla mnie nr1 )