Owcowa polewa czekoladowa

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
Przepis owieczki

Polewa czekoladowa
Łatwa w wykonaniu, domowa polewa czekoladowa, zastyga pięknie, jest gładka i lśniaca, gości na moich czekoladowych ciastach z powodzeniem zdobywajac serca gości.


składniki
2 łyżki stołowe margaryny lub masła
2 łyżki stołowe śmietany od 12% wzwyż (ja używam 12%)
4 łyżki stołowe cukru
2 łyżki stołowe kakao

sposób przygotowania
W rondelku rozpuścić tłuszcz, zestawić z ognia. Powolutku dolewać śmietanę, i szybko mieszać, żeby śmietanie nic złego się nie przytrafiło. Dodać cukier i kakao, ponownie wstawić na palnik, mieszać szybko do połączenia się składników. Smarować ciasto. Można wstawić ciasto z polewa do lodówki do szybkiego zastygnięcia, a można też trzymać je w temperaturze pokojowej.

dodatkowe informacje
Polewa jest prosta i smaczna, nie rozmazuje się, zastyga więc nie jest to żadna ciapa, tylko polewa jak marzenie:)

pzdr
yenn
 

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
Ja przeczytalam owocowa polewa czekoladowa i zaintrygowana szukam tych owocow czy smaku w polewie i szukam...i szukam :dump: :dump: :dump: :dump: :dump: :dump: :dump: :dump:

:ugly:
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
Nesia, sie nie stesuj... za pierwszym razem wszyscy tak reaguja :mrgreen:

pzdr
yenn
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
:bat: no i ja przeczytalam owocowa :annie:
 

bajeczka

Moderator
Mar 20, 2005
4,167
0
0
:bat: no i ja przeczytalam owocowa :annie:
Ja nastepna sierota
icon_smile.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,339
1,411
113
To chyba wszyscy - bo ja też :horrorr: czytając przepis na tort Marcello, wpatrywałam się w zdjęcie i nie mogłam się dopatrzyć tej polewy owocowej, którą miał być polany z braku właściwej. :lol:
 

dea

Member
Lis 20, 2005
346
0
0
I ja sie zastanawiałam gdzie tu owoce :dump:
 

ina

Member
Sie 15, 2005
88
0
0
a ja myślałam, że ta 'owocowa' to specjalnie tak z przymrużeniem oka, że niby nie kaloryczna :mrgreen:


no tak owocowa :twisted: :cheers: [/img]
 

Wioletta

Member
Lis 1, 2004
68
0
0
Pytania ma dwa do tej polewy
icon_biggrin.gif

śmietana kwaśna czy słodka? wydaje mi się, że słodka powinna być, ale napisane śmietana, nie śmietanka, więc nie wiem...
gruebel_2.gif

czy nada się polewa ta do polania wiśni z nalewki tak, żeby wyszły wiśnie w czekoladzie?
denknach.gif
 

owieczka

Active member
Wrz 17, 2004
1,444
25
48
kwasna kwasna, absolutnie kwasna, jesli dodasz slodkiej smietanki to ci nie zastygnie, czyli kwasna smietana 12-18 procentowa- ja daje Mackowy, a dzis akurat z piatnicy bede robila. Idealnie wychodzi mi tez z jogurtem balkanskim
icon_eek.gif


aha, myslalam nad drugim pytaniem, czyli ty chcesz polac mokre owoce polewa- jak na moj offczy rozum- nie wyjdzie tak ale mozesz sprobowac - moze akurat?, zawsze polewalam polewa suche powierzchnie lub mokre typu gore od fali dunaju- czyli krem twardawy, lub gore od sernika.
 

Wioletta

Member
Lis 1, 2004
68
0
0
dzięki, dzięki, dzięki
smi.gif

zaraz polewać będę miodowe z kremem z kaszy mannej, i przy okazji spróbuję wiśnie - jeśli wyjdzie dobrze, to napiszę
icon_biggrin.gif