Hummus z czerwona papryka

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Hummus z czerwona papryka

Doskonala, zdrowa przystawka - mozna nawet podac na lekka kolacje

2 duze zabki czosnku
1 puszka (~420g) odsaczonej ciecierzycy
1/3 szklanki tahini (pasta sezamowa)
1/3 szklanki swiezo wycisnietego soku z cutryny
1/2 szklanki pokrojonej pieczonej czerwonej papryki (bez skorki)*
sol, pieprz do smaku

Czosnek posiekac w malakserze, dodac ciecierzyce, tahini i sok z cytryny - zmiksowac az masa bedzie gladka. Dodac papryke i jeszcze chwile miksowac, az papryka bedzie drobniutko posiekana. Przyprawic sola i pieprzem, przelozyc do malej miseczki.

dodatkowe informacje
Podawac z pokrojonym na trojkaty cieplym chlebkiem pita.

*Mozna uzyc gotowa papryke ze sloika lub upiec wlasna - nabic na dlugi widelec i opiec na gazie, az skorka jest mocno zrumieniona, wlozyc do papierowej lub plastikowej torebki az skorke bedzie mozna latwo zdjac. Mozna tez upiec w goracym piekarniku (gorna grzalka).

9095.jpg
 

bahomet

Member
Wrz 4, 2006
985
0
0
ja odkad odkrylam ten przepis zawsze robie dwa rodzaje hummusu tak nam posmakowal z papryka. pewnego razu nie mialam czasu grillowac papryki i dodalam swiezej i musze przyznac ze jest tak samo pyszne! mam nadzieje ze ktos sie skusi na wariant bajaderki bo naprawde warto
lecker.gif
 

bahomet

Member
Wrz 4, 2006
985
0
0
Tak, po prostu ja miskuje razem z ciecierzyca. Tylko nie za duzo jej, bo rozrzedza bardzo hummus (przynajmniej moj, bo robie wg mojego przepisu- czytaj:na oko). Odkad odkrylam ze mozn robic ze swieza papryka to juz tak zawsze robie, a robie bardzo bardzo czesto.
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
pieczona papryke polecam tym, ktorzy maja problemy z jej trawieniem
icon_wink.gif
 

orelia

Member
Cze 25, 2007
3,049
0
0
bahomet @ 29 Jan 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=654061Tak, po prostu ja miskuje razem z ciecierzyca. Tylko nie za duzo jej, bo rozrzedza bardzo hummus (przynajmniej moj, bo robie wg mojego przepisu- czytaj:na oko). Odkad odkrylam ze mozn robic ze swieza papryka to juz tak zawsze robie, a robie bardzo bardzo czesto.
Dzięki!! Spróbuje na pewno tylko ostatnio nie mogę nigdzie kupic tahini
icon_sad.gif
icon_frown.gif
 

bahomet

Member
Wrz 4, 2006
985
0
0
to sprobuj bez. ja od jakiegos czasu nie mam kiedy isc po tahini i robie bez i jest tez bardzo dobry
icon_biggrin.gif


Bea wyprobowalne takze na osobach ktore papryki nie trawia i nie ma problemow. Mysle ze to dlatego ze papryka jest zmiksowana kompletnie, na mus
gruebel_2.gif
. Co wiecej ten hummus zajadaja osoby ktor papryki nie znosza. Moze to przez to, ze nie czuc jej prawie wcale. Jest tylkop taki slodko-rzeski posmak.
 

orelia

Member
Cze 25, 2007
3,049
0
0